14. 11. 2013 | Pavel Buňat, Richard Wagner

Extraliga mladšího dorostu: Hradec si odváží všechny body

H A V L Í Č K Ů V B R O D – Extraliga mladšího dorostu pokračovala ve čtvrtek 14. listopadu svým čtrnáctým kolem. Do havlíčkobrodské Kotliny přijeli Královští lvi, proti kterým Rebelové chtěli napravit předchozí dva nezdary na kluzištích soupeřů, kde dvakrát za sebou dostali sedm gólů. Takovéto gólové manko na domácím ledě už nepřipustili, přesto znovu nebodovali.

Od prvních minut oba celky sehrávaly roli, která se od nich před utkáním očekávala. Domácí Havlíčkův Brod tahal na kratší konec pomyslného provazu a brzy byl pod tlakem svého soupeře. Královéhradečtí mohli jít do vedení už ve třetí minutě, kdy se na gólmana Marka řítil Pavlík, trefil ovšem jen vyrážečku. Tentýž hráč neproměněného nájezdu nakonec příliš litovat nemusel, protože za další tři minuty se už radoval z branky. Matějček z levého kruhu posunul puk před brankoviště, odkud Radovan Pavlík uspěl střelou pod Markovým betonem.
Po dvanácti minutách hry mohli domácí srovnat. Veverka ale trefil jenom tyčku a neúspěšný byl z dorážky i Beran, který poslal kotouč jen na přesouvajícího se brankáře Weisse. A tak přišel trest. Vzápětí hosté odskočili na dvoubrankový náskok, když se v mezikruží do odraženého puku opřel Filip Jirásek, jehož pokus zapadl přesně pod gólmanovu vyrážečku. Hosté byli i nadále lepším týmem, byli silnější na kotouči a málem z toho do přestávky vytěžili ještě jeden gól. V poslední minutě jej měl na hokejce Matějček, který ujel domácí obraně, rozhýbal gólmana, při zakončení ale trefil jenom tyčku.

Druhá třetina žádnou změnu skóre nepřinesla, byť krátce po přestávce znovu v Kotlině zazvonila branková konstrukce. Havlíčkobrodský Kopic napřáhl na modré a orazítkoval Weissovu tyčku. Další šance se hrnuly přesně v polovině utkání, a to na obou stranách. Nejprve fantasticky zasáhl David Marek před dvěma dorážkami Pavlíka a o chvíli později spálil šanci na snížení Michálek, který v brejku napálil jen připraveného Weisse.
Rebelové se s přibývajícími minutami druhé části přece jenom začali hře Hradce Králové čím dál více vyrovnávat a rozhodně sahali po tolik kýženém gólu. Jenže se tak nestalo, což se později ukázalo jako možná klíčová situace. Minutu před druhou přestávkou se před Hendrychem nabízela odkrytá klec, havlíčkobrodský forvard však nedokázal přesně zamířit.

Jestliže na konci druhé části Rebelové ještě živili naději na obrat, definitivně o ni přišli na začátku té třetí. Devět sekund po buly na středovém kruhu se po chybě domácího centra na zteč vydal Radovan Pavlík, který si se zakončením poradil i podruhé v zápase. Za další dvě minuty zvýšili Východočeši svůj náskok už na čtyři góly. A to dokonce ve vlastním oslabení. Pavlík vyvezl kotouč do rohu kluziště, odkud se přes Matějčka dostal až na hůl Radima Šaldy a ten akci přetavil v gól.
Rebelové ani za nepříznivého stavu zbraně nesložili a podařilo se jim alespoň snížit. V 50. minutě zápasu ve skrumáži před Michaelem Weissem nejprve střílel Chymo, který nepřehodil ležícího gólmana, úspěšný tak byl až Lukáš Beran. Za stavu 1:4 už si lvi utkání pohlídali a odvezli si zasloužené tři body.

ELIOD extraliga mladšího dorostu

Branky a nahrávky: 50. Beran (Chymo) – 7. Pavlík (Matějček), 13. Jirásek (Matouš), 41. Pavlík, 42. Šalda (Matějček, Pavlík). Rozhodčí: Tomáš Kukeně – Jan Blaha, Filip Honza. Vyloučení: 4:3, navíc Kopic (HBR) 10 min. OT. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 115. Střely na branku: 30:39. Průběh utkání: 0:4, 1:4.

Marek (Hanák) – Benák, Kopic, Němec, Vála, Lachman, Krtek – Michálek "C", Vlach, Chymo – Michalička, Beran "A", Veverka – Hendrych, Petržílek, Holenda – Fixa, Březina.