11. 8. 2015 | Ladislav Vácha

Fantazie! Brod po parádním obratu slaví premiérovou výhru!

Tak tomu se říká start jako hrom! BK Havlíčkův Brod při své novodobé premiéře nezačal první přátelský zápas proti Moravským Budějovicím vůbec dobře a prohrával v úvodní dvacetiminutovce už 0:3, ale předvedl famózní obrat a v poslední třetině dvěma přesnými trefami překlopil pomyslné misky vah na svou stranu. Postupně se z tábora pod vedením trenéra Aleše Tottera trefili Vladimír Szilva, David Vala, Vít Křesťan, Lukáš Brebera, Marek Havel a Tomáš Chlubna.

Moravské Budějovice začaly s velkou chutí a už ve 2. minutě nebezpečně zahrozily. Po skvělé nahrávce se dostal do ideální palebné pozice Tomáš Račický, ale netrefil odkrytou bránu. Dlouho ale smutnil nemusel, protože po pasu Michala Telesze už se z dobrého postavení nemýlil a otevřel gólový účet zápasu. Za pouhých 25 sekund putoval na lavici hanby Tomáš Mečiar a Žihadlům stačilo na využití přesilovky jen 9 sekund. Ve skrumáži před brankou se probil k dorážce Roman Barták a odrazem o brusli brodského obránce Václava Pecna se štěstím poslal Moravany do trháku. Po Mikešově faulu mohl odpovědět soubor z Kotliny, ale paradoxně znovu inkasoval, když se blýskl vydařenou individuální akcí David Lupač.

Havlíčkův Brod však nesložil předčasně zbraně a dokázal početní převahu využít. Před brankovištěm se rychle zorientoval Vladimír Szilva a svižnou dorážkou se postaral o první gól v nové historii BK Havlíčkův Brod. Domácí ale nechtěli o tříbrankový náskok přijít a brzy ho získali zpátky. Roman Mikeš se prohnal s pukem na holi středním pásmem a nabil Ondřeji Pěškovi, jenž s ledovým klidem prostřelil brankáře Dusíka, jenž po třetím obdrženém gólu hostů vystřídal Michaela Pance. Broďáci stihli ještě zkorigovat nepříznivý stav před úvodní sirénou, když při nabídnuté přesilovce pokořil brankáře Baču nechytatelnou dělovkou talentovaný obránce David Vala.

Černožlutí naskočili do prostřední části jako utržení ze řetězu, jenže i přes územní převahu inkasovali. Pořádný kus dobré práce odvedl Pavel Blažek, jenž vyvezl kus černé gumy od vlastní brány a vybídl ke gólové střele Víta Křesťana. Oba týmy si potom zahrály přesilovku, ale gólový efekt se nedostavil. Ve 33. minutě mohl Žihadla uklidnit Ondřej Pěška, ale jeho trestné střílení gólman Dusík zlikvidoval.

Smutný výraz na tváři mu ale vydržel jen pár minut, protože obnovil úspěšnou spolupráci s Michalem Teleszem a po brilantní pobídce propálil bezmocného Dusíka. Poslední slovo ve 2. třetině však patřilo už za 50 sekund Lukášovi Breberovi, který zblízka trefil prázdnou bránu, když mu po obrovské chybě naservíroval z rohu obranného pásma kotouč přímo na hůl gólman Bača.

Žihadla si počínala lépe také v úvodní části závěrečného dějství, ale Roman Mikeš přestřelil úplně prázdnou bránu a Lukáš Havel v gólové šanci také neuspěl. Trestné střílení bylo ve 47. minutě nařízeno i ve prospěch hostů a Marek Havel ho provedl mazácky, čímž vyrovnal na 5:5. A to nebylo zdaleka vše! Na začátku 56. minuty nahodil Tomáš Mečiar kotouč na Bačovu svatyni a Tomáš Chlubna šikovně usměrnil kus černé gumy do sítě, čímž dokonal mohutný obrat. Bruslařský klub sice takřka celé utkání prohrával, ale nakonec se po divoké přestřelce radoval z vítězné premiéry!

Statistiky hráčů

Statistiky brankářů

Ohlasy k utkání

přát. kolo, úterý 11.8.2015 od 18:00
ZS Třebíč
5:6
(4:2, 1:2, 0:2)
M. Budějovice - Havl. Brod

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 5. Račický (Telesz), 6. Barták (Jakeš), 7. Lupač, 11. Pěška (Mikeš), 36. Pěška (Telesz) – 8. Szilva (Pecen), 15. Vala (Chlubna, Pecen), 27. Křesťan (Blažek), 36. Brebera (Ludvík), 47. Havel, 56. Chlubna (Mečiar). Rozhodčí: Petr Blecha - Pavel Lainka, Robin Horký. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3, 5:3, 5:6.

Sestavy

M. Budějovice

Bača (Šťastný) – Sobotka, Jakeš, Forman, Randa, Pelikán, Zahradný, Latner, Barták, Rytnauer, Havel, Pěška, Mikeš, Trojan, Lupač, Račický, Telesz, Matějka, Krutiš

Havl. Brod

Panec (7. - 41. Dusík) – Pecen, Vala, Mečiar, Lobo, Kříž, Mendl - Beran, Ludvík, Brebera, Doležal, Křesťan, Blažek, Havel, Szilva, Chlubna

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři