20. 8. 2019 | Tomáš Sochor

Jako z pohádky! Bruslaři skolili Draky

Bruslaři vyzvali na souboj Draky z Šumperka. Domácí skvadra, tentokrát hrající bez kapitána Miroslava Třetiny, vstoupila do zápasu lépe díky gólu Tomáše Semráda. Vítězné skóre se dařilo hájit havlíčkobrodským i nadále a to i díky neproměněnému trestnému střílení Jana Milfaita. I přes urputnou snahu hostů se z vítězství radoval tým Richarda Cachnína. Góly si připsali také David Vala, Ladislav Pospíchal, Vojtěch Holenda a Petr Kuchta.

Úvodní dvacetiminutovka začala ve vysokém tempu. Dominantní však byli gólmani. Petr Gewiese a Daniel Kabelka pálili od modré čáry ostrými, Čeněk Novák jejich střely s přehledem zlikvidoval. Na druhé straně se do velké šance dostal Jakub Kadlec, když ujížděl sám na Ondřeje Halodu, ale i gólman hostů byl úspěšný. Jako první otevřeli skóre domácí. Ladislav Pospíchal vybídl ke střele od modré Tomáše Semráda, který si ještě dvěma kroky vylepšil svou pozici a ranou do pravého horního rohu zavěsil.

Druhou periodu začali lépe domácí. Jako první se prosadil David Vala. Luboš Voříšek vyhrál vhazování právě na střelce druhé branky, který z první propálil vše, co bylo před ním, a zvýšil tak náskok domácích na dvě branky. Šanci na snížení měl Jan Milfait, který sám ujížděl na Čeňka Nováka. Gólman domácích byl však úspěšnější. Jak se říká – nedáš, dostaneš. Jakub Matušík projel celé hřiště až za bránu hostů. Křížnou nahrávkou našel Ladislava Pospíchala, který s přehledem trefil poloprázdnou branku. Následně měl Šumperk další velkou šanci na snížení. Jan Milfait totiž jel trestné střílení. Čeněk Novák však jeho kličku do forhendu přečetl a vykryl i tento pokus. To byl signál ke střídání brankářů, do hry se dostal Martin Holík. Hosté se na konci druhé třetiny přece jen dočkali. Jan Milfait přihrál před branku Tadeáši Jarošovi, který z bezprostřední blízkosti prostřelil Martina Holíka.

Po přestávce se dostali ke slovu znovu domácí. Tomáš Semrád se po levé straně vydal do útoku a z velkého úhlu se mu podařilo zavěsit. Draci ale nedávali svoji kůži lacino. Tadeáš Jaroš ve vlastním oslabení projel celé hřiště a střelou k pravé tyči snížil náskok Bruslařů. Jen o pár sekund později se měnilo skóre na druhé straně. Početní výhodu po přihrávce Jakuba Kadlece zužitkoval Vojtěch Holenda, který nasměroval kotouč do branky. A jen o minutku později padl další gól! O další snížení se tvrdou střelou z kruhu postaral Tomáš Drtil. Poslední slovo měli ale zase domácí. Michal Kliment vyzval Petra Kuchtu k samostatnému úniku, který nádherným blafákem překonal Ondřeje Halodu.

Statistiky hráčů

Statistiky brankářů

Ohlasy k utkání

přát.. kolo, úterý 20.8.2019 od 18:00
Zimní stadion Kotlina
6:3
(1:0, 2:1, 3:2)
Havl. Brod - Šumperk

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 18. Semrád (Pospíchal, Kuchta), 22. Vala (Voříšek), 28. Pospíchal (Matušík, Mikeš), 46. Semrád, 50. Holenda (Kadlec, Plachý), 55. Kuchta (Kliment, Matušík) – 39. Jaroš (Milfait), 49. Jaroš, 51. Drtil (Milfait, Pokorný). Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 37:24 (11:11, 15:8, 11:5). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3.

Sestavy

Havl. Brod

Novák (30. Holík) – Pospíchal, Semrád, Kulhánek, Vala, Kliment, Port (A) – Mikeš, Matušík, Ludvík, Juráň, Voříšek (C), Kadlec, Plachý, Kuchta, Holenda

Šumperk

O. Haloda (Wanecki) – Kabelka (A), Drtil, Gewiese, Plhal, Řezáč, M. Haloda (A), Habrman – Jaroš, Milfait (C), Pokorný, Ostřanský, Spratek, Hroch, Müller, Antonov, Scheuter, Urban, Šíp, Haluza

Aktuality

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Pecka pro Havlíčkův Brod! Po letech se vrací Jan Novák, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Nečekané ztráty v Havlíčkově Brodě. Končí elitní bek a dva mladíci, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 23. července | Portál hokej.cz zařadil přesun útočníka Lukáše Endála z Tábora do Havlíčkova Brodu mezi TOP 10 přestupů ve 2. lize. Přečtěte si celý článek.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner