BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Přerov 5:0 - Junioři zvládli klíčový zápas, Přerovu nasázeli bůra!
Junioři zvládli klíčový zápas, Přerovu nasázeli bůra!

Junioři zvládli klíčový zápas, Přerovu nasázeli bůra!

18.01.2019 | Štěpán Ondráček

Havlíčkobrodští junioři přivítali v důležitém utkání přerovské Zubry. Oba týmy si byly vědomy důležitosti utkání, tak se ze začátku hrálo opatrně. Větší klid na hokejky potom získali domácí hráči, kteří šli v první třetině do vedení. Zlomový moment celého zápasu byla druhá třetina, ve které potvrdili střeleckou převahu Bruslaři, jež ji vyhráli 3:0. Zubři se nevzdali a odvážnou hrou dopředu se snažili s nepříznivým skóre něco udělat, ale všechny pokusy lapil fantom Havlíčkova Brodu Martin Nedvěd. Bruslaři nakonec vyhráli rozdílem pěti branek, když navrch získali i bonusový bod. O branky se postarali Pavel Vaňous, Patrik Vacík, Vojtěch Holenda, Martin Nepokoj (na snímku) a dvougóloví střelec Tomáš Kulhánek.

 
B12, pátek 18.1.2019, Zimní stadion Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HC Zubr Přerov
HC Zubr Přerov
5:0
(1:0, 3:0, 1:0 - N 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Vaňous (Petržilka, Holenda), 22. Kulhánek (Cachnín, Pejchal), 25. P. Vacík, 33. Holenda (Dvořák, Nepokoj), 47. Kulhánek (Nepokoj, Cachnín), 63. Nepokoj (Cachnín, Kulhánek). Rozhodčí: Daniel Reich – Roman Zídek, Jiří Nechvátal. Vyloučení: 5:8, navíc Navrátil (PRE) 10 min. OT [NESP], Ryšavý (PRE) 10 min. OT [ZHK]. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 47:21 (12:9, 25:6, 8:6, 2:0). Průběh utkání: 5:0. Prodloužení: 1:0.

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (Holata) – Dudycha, D. Vacík, Nepokoj (A), Dvořák, Horák, Kerber – Pejchal, Cachnín (C), Kulhánek – Holenda, Vaňous, Petržilka – Švec, Hromádka, Pártl – Vyvial, P. Vacík, Najman

HC Zubr Přerov: Šimonů (33. Postava) – Tischer, Takáč, Bieniek, Gréč, Moučka – Dobša, Ryšavý, Hradil (A), Borot (C), Indrák (A), Chytil, Paťava, Fencl, Zmeškal, Tarnoczy, Navrátil

 

Havlíčkobrodští vlétli do zápasu dobře, když se nejprve ubránili početní výhodě soupeře a následně skórovali. Vojtěch Holenda vyhrál vhazování v útočném pásmu na hůl Jakuba Petržilky, který si sjel mezi kruhy a následnou zadovkou poslal puk na Pavla Vaňouse, který se nemýlil. Daniel Indrák se prokličkoval mezi obránci Havlíčkova Brodu, ale Martin Nedvěd jej skvěle vychytal koncem své hole. Petržilka přihrál na rozjetého Cachnína, který si najel až před brankáře, zkusil střelu k bližší tyči, ale Šimonů se stihl přesunout. Hostující gólman zanedlouho čelil další zkoušce, když Tomáš Kulhánek přihrál Petržilkovi, který z levého kruhu poslal tvrdou střelu z nápřahu, ale Šimonů si s ní poradil na jedničku.

Celek z Kotliny vstoupil i do druhého dějství skvěle, když si hned v úvodu vypracoval dvoubrankové vedení. Richard Cachnín se dostal do zajímavé šance, ale jeho pokus skončil na zadním hrazení. Následně kapitán domácího výběru se zmocnil puku a přihrál na Tomáše Kulhánka, který zametl puk do poloodkryté svatyně. Kulhánek se poté ocitl v dobré pozici, když vyslal střelu z otočky, Šimonů vytěsnil puk za svá záda a následně se touš potuloval po brankovišti, ale nikdo z brodských jej nedostal do sítě. Patrik Vacík parádně vystihl rozehrávku přerovských beků a následnou střelou z mezikruží poslal puk k pravé tyčce. Cachnín zpoza branky soupeře přihrál na volného Pejchala, který z dobré pozice nepřekonal Šimonů. Přerovští nabídli Havlíčkovu Brodu přesilovou hru, kterou Bruslaři využili. Adam Dvořák přihrál Vojtěchu Holendovi, který z vrcholku pravého kruhu vystřelil, puk před brankářem tečoval jeden z hostujících obránců a zavinil tak změnu trajektorie puku.

Ve třetí periodě přidali Bruslaři další branku. Martin Nepokoj vystřeli na Postavu, který jeho ránu vyrazil na hůl Tomáše Kulhánka, jenž trefil bez větších problémů prázdnou svatyni. Radim Pejchal společně s Tomášem Kulhánkem přečíslili obranu Přerova. První jmenovaný přihrál na Kulhánka, který mu ještě chtěl puk vrátit, ale brankář Přerova vyrazil puk do bezpečí. Martin Borot sebral puk v obranném pásmu a jel sám na Nedvěda. Nakonec se k domácímu brankáři ani nedostal, jelikož skvělým obranným zákrokem ho o kotouč připravil Dominik Vacík. Paťava předvedl šikovné ruce, když se dostal až před Nedvěda. Gólman Havlíčkova Brodu jeho ránu z mezikruží vyrazil a poradil si i s následnou dorážkou.

Přerovští hráči si v nadstavbovém prodloužení nepohlídali počet hráčů na ledové ploše a dali tak přesilovou hru Bruslařům, kteří jí po dvaceti vteřinách využili. Cachnín poslal puk na Kulhánka, který jej křižně přihrál Martinu Nepokojovi. Obránce Havlíčkova Brodu se na levém kruhu napřáhl a poslal nekompromisní střelu nad beton brankáře.

Podívejte se na podrobnou reportáž minutu po minutě.

Ohlasy trenérů

Miroslav Duben (asistent trenéra, BK Havlíčkův Brod): Věděli jsme, jak důležitý zápas to je a kluci k tomu přistoupili zodpovědně. Myslím si, že jsme byli po celé utkání lepším týmem a hlavně se nám to podařilo vyjádřit gólově. Velký podíl na výhře má brankář Martin Nedvěd, který nás v důležitých momentech podržel. Uvidíme, co s námi důležitá výhra udělá v dalších zápasech.

David Kudělka (asistent trenéra, HC ZUBR Přerov): Havlíčkův Brod v těžké chvíli ukázal srdíčko, bojovnost a hrál o to, o co mu jde, tedy záchranu. Domácí ukázali mnohem větší týmovost a chuť po vítězství, která rozhodla. Naši hráči nepředvedli výkonem ani ligové utkání, natož abychom takhle hráli extraligu. Smekám před trenéry a hráči Havlíčkova Brodu, kteří byli na nás nabuzení, předvedli co měli a hráli na hranici svých možností a gratuluji jim k vítězství.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv