14. 12. 2014 | Ladislav Vácha

Juniorka lídra potrápila, Ústí nad Labem si ale odvezlo všechny body

Nejstarší mládežnická kategorie Rebelů přivítala v domácím prostředí Ústí nad Labem, které vládne tabulce skupiny A. Mladí Rebelové se však zvučeného soupeře nezalekli a dokonce šli do vedení, když ve 4. minutě mířil přesně "áčkař" Tomáš Chlubna. Slovan ale ještě před sirénou vyrovnal a v dalších třetinách dokonal obrat. Na sever Čech si tak odvezl všechny body za výhru 3:1, ale parta z Kotliny se rozhodně nemá za co stydět. (Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz)

Mladí Rebelové se vedoucího mužstva tabulky nezalekli a ve 4. minutě se ujali překvapivého vedení. David Pazourek narýsoval parádní pas do jízdy Tomášovi Chlubnovi, který si sjel až před brankoviště a zblízka nedal brankáři Kosinovi nejmenší šanci. V dalším průběhu úvodní dvacetiminutovky si domácí vytvořili spoustu dalších příležitostí, jenže s jejich proměňováním byli na štíru. A stihl je krutý trest. V 15. minutě usedl do hokejového vězení Jiří Drobný a hosté to nekompromisně potrestali. Jan Jindřich našel na okraji kruhu Romana Navarru, jehož přesná rána zapadla do vzdálenější šibenice.

Ústí nad Labem tak získalo půdu pod nohama a do prostřední části mělo raketový nástup. Při rychlém protiútoku nabil Miroslav Straka na hůl Ondřeje Kopty, jenž z první propálil přesouvajícího se gólmana Spáčila. Soubor z Kotliny opět neproměnil několik tutovek a neuspěl ani při trestném střílení, které zakončil střelou do betonu Petr Kuchta.

Obrázek hry se nezměnil ani v závěrečném dějství, kdy byl k vidění útočný a vyrovnaný hokej. Svěřenci trenérského tandemu Richard Cachnín - Ladislav Fixa se pokoušeli vyrovnat při hře bez brankáře, jenže nešťastník utkání Petr Kuchta zblízka nechal vyniknout gólmana Kosinu. Slovan tak přidal razítko na svůj tříbodový triumf, když na konečných 3:1 uzavřel trefou do prázdné brány Vladimír Bačák.

Liga juniorů

Branky a nahrávky: 4. Chlubna (Pazourek) – 17. Navarra (Jindřich, Řídel), 22. Kopta (Straka), 59. Bačák. Rozhodčí: Tomáš Kukeně – Jan Čížek, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 5:5, navíc Lukáš Vykouk (UNL) 10 min OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Spáčil (Zelený) – Lobo, Mendl, Semrád, Vlček, Němec, Kochánek – Chlubna, Kuchta, Pazourek – Hubert, Hlídek, Brebera – Drobný, Kittler, Mäki – Polák, Málek, Přibyl