BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Žďár n. Sázavou - Havl. Brod 2:5 - Králové Vysočiny! Skvělý zápas před elektrizující atmosférou ovládli Bruslaři!
Králové Vysočiny! Skvělý zápas před elektrizující atmosférou ovládli Bruslaři!

Králové Vysočiny! Skvělý zápas před elektrizující atmosférou ovládli Bruslaři!

20.02.2016 | Richard Wagner, Ondřej Krásný, Martin Krásný

HAVLÍČKŮV BROD - Invaze na Bouchalky vyšla. Havlíčkobrodští hokejisté zvládli těžké střetnutí, které sledovala rekordní návštěva. Téměř dva a půl tisíce diváků zavítalo na jadrné derby. V něm se havlíčkobrodští dostali v první části do vedení, jenže domácí družstvo předvedlo obrat. Důležitým kamenem, na kterém mohli Bruslaři postavit vítězství, se staly ubráněná oslabení. V jednom z nich dokonce ujelo duo Lukáš Endál - Tomáš Semrád a druhý jmenovaný srovnal. V závěrečném dějství se urval do brejku Lukáš Endál, který parádním blafákem rozhodl. V samotném závěru pak pojistili výhru Kirill Vlasov s Miroslavem Třetinou.

 
34.kolo, sobota 20.2.2016
SKLH Žďár nad Sázavou
SKLH Žďár nad Sázavou - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
2:5
(2:1, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 16. Bureš (Kunstmüller), 19. Kaňka (Štěpánek, Pleva) – 11. Endál (Semrád, Třetina), 34. Semrád (Endál, Třetina), 50. Endál, 59. Vlasov (Kondratěv, Chlubna), 60. Třetina (Novák). Rozhodčí: Dědek – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 8:12. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 2253. Střely na branku: 35:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 5:2.

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Blažíček) – Pleva, Lojek, Beneš, L. Střecha, Smejkal, Rašner, Kunstmüller, Kaňka, Štěpánek, Krupka, Březina, Kovářů, Gregar, Bureš, T. Střecha, Pazourek.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Zvolánek) – T. Semrád, Kulhánek, Kolda, Loginovskij, Vala, Pecen, Lacina – Ludvík, Třetina, Endál, Kuchta, Kozlík, Beneš, Chlubna, Vlasov, Kondratěv, Hlídek, Cejpek, Pejchal, Duben.

 

Takový zápas Bouchalky dlouho nezažily! Přes dva tisíce diváků nejprve sledovalo, jak se havlíčkobrodští hokejisté díky dorážce Lukáše Endála dostali do vedení. Nicméně Plameny se velice rychle dokázaly otřepat. Nejprve ve vlastním oslabení překvapil Nováka střelou od modré čáry Lukáš Bureš a poté zafungovala spolupráce Petra Štěpánka s Michalem Kaňkou, kdy druhý jmenovaný poslal Žďár do vedení.

To bylo ovšem ze strany žďárských hokejistů vše. Ačkoliv byli ve druhé třetině lepším týmem, brankou ve vlastním oslabení Tomáš Semrád srovnal na 2:2. Předtím, ale měly Plameny několik tutovek jak svému soupeři odskočit a dostat klid na své hokejky.

Do třetí třetiny se nastupovalo za vyrovnaného stavu, ale ten vydržel do padesáté minuty, kdy ujel Lukáš Endál obráncům Žďáru a kličkou do forhendu překonal Slámu - 2:3. Ve zbytku zápasu se Plameny snažily dotáhnout a vyrovnat. Havlíčkův Brod však hrál zodpovědně a v úplném závěru ještě dokázal přidat dvě branky. Nejprve v 59. minutě prostřelil Slámu Kiril Vlasov a v poslední minutě při power-play domácích poslal kotouč do opuštěné klece kapitán Bruslařů Miroslav Třetina.

Zápas doprovázela fantastická atmosféra a rozhodně to je zápas, na který se bude dlouho vzpomínat.

Na pozápasové tiskové konferenci, se všichni přítomní shodli, že utkání bylo ozdobou sezóny a odehrávalo se ve fantastické atmosféře s vynikající diváckou kulisou. Bylo poznamenáno na adresu ČSLH, že je obrovská škoda, že díky současnému špatnému systému 2. ligy mohou takováto derby diváci zažít doma jen jednou za sezónu. Svazoví představitelé by měli občas takovéto zápasy navštívit, aby viděli, po čem je mezi hokejovými příznivci hlad a na co chtějí chodit. Místo toho jim svaz neustále nutí pro ně neatraktivní zápasy se vzdálenými soupeři z opačného konce země a amatérské hráče nutí k nesmyslně dlouhému cestování.

Ohlasy trenérů

Zvukový záznam celé pozápasové tiskové konference k přehrání zde.

Martin Sobotka (SKLH Žďár nad Sázavou): Musím nejprve pogratulovat soupeři k vítězství, bylo zasloužené. Rozhodující moment zápasu byl, když jsme poté, co jsme otočili z 0:1 na 2:1, hráli přesilovku a mohli jsme teoreticky odskočit na dva góly, tak jsme udělali chybu na modré čáře, soupeř nám ujel dva na jednoho, správně to zakončil a vyrovnal na 2:2. No a pak rozhodl gól na 2:3, kdy nám bek nastřelil hráče před sebou a ten se dokázal prosadit. V závěru si to soupeř ohlídal a už jsme se moc k ničemu nedostali. Jak jsem říkal, Brod vyhrál zaslouženě, my se musíme z toho poučit, podívat se na to podrobně, kde jsme udělali chyby, a připravit se na Nymburk, přejít přes něj a věřím, že se nám to podaří.

Aleš Totter (BK Havlíčkův Brod): Rozhodčí nasadili hodně přísný metr a dvě třetiny se hrálo pořád v oslabení a přesilovkách. Emoce však nepřekročily nějakou mez a od soupeře to bylo férové. Nejvíce si cením toho, že jsme nespekulovali. I když by nám relativně Nymburk možná mohl vyhovovat, chtěli jsme vyhrát a nastartovat se na play-off. Obzvlášť derby, to jsme chtěli vyhrát i pro lidi a pro naše fanoušky. Také si cením toho, že gólman, který dostal lehký gól, tak se pak dostal do zápasu. No a třetí moment byl, když byl Žďár nahoře a měl tam šance před naší bránou odskočit na dva góly, tak rozdílový hráč Lukáš Endál ujel a prosadil se jeden na jednoho. Pro domácí to bylo možná kruté, ale my jsme si to zasloužili. Jinak děkuji za skvělou atmosféru.

 
Zápasy v sezóně
17.kolo | Havl. Brod - Žďár n. Sázavou | 3:2
34.kolo | Žďár n. Sázavou - Havl. Brod | 2:5
 
Statistiky zápasu
Fotogalerie
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Odehrané 13:00 | Dor.
HC Dukla Jihlava
BK Havlíčkův Brod
×
Odehrané 17:00 | Muži
HC Stadion Cheb
BK Havlíčkův Brod