17. 8. 2021 | Ladislav Vácha, Milan Sochor

Přetahovaná až do konce. Bruslaři vyrovnali 11 sekund před koncem

Žďárské Plameny se v jejich druhém přípravném utkání díky využitým přesilovkám dvakrát dostaly do vedení. Jenže Bruslaři pokaždé zareagovali, po Petru Kuchtovi to ve druhém případě zvládl David Kalač dokonce bleskově ve vlastním oslabení. Domácí se nemohli radovat z vítězství ani po třetí vstřelené brance, i když od toho nebyli už daleko. Havlíčkův Brod ovšem v posledních sekundách dokázal vyrovnat díky Jakubu Čejkovi i napotřetí, a zápas tak skončil po základní hrací době nerozhodně. Mužstva se pak ještě dohodla na samostatných nájezdech. V nich byli úspěšnější domácí, kteří proměnili dva pokusy, z družiny Bruslařů se prosadil jen Petr Kuchta.

Oba soupeři vlétli do derby Vysočiny pěkně zostra a o zajímavé momenty rozhodně nebyla nouze. Hrál se vyrovnaný hokej se spoustou střeleckých příležitostí. V té první vážnější se ocitl v 5. minutě brodský útočník Ludvík, jenže z prostoru kruhů zacinkal jen na brankovou konstrukci. Udeřit mohlo i na druhé straně, když v 11. minutě pálil z mezikruží kapitán domácích Pleva, který svým projektilem orazítkoval břevno. Hned vzápětí se natlačil za žďárskou obranu aktivní Tecl, zezadu tísněn protihráčem však gólmana Slámu nepřekonal. Na lavici hanby pak zamířil Čejka a Plameny hned první přesilovkou nepohrdly.

Na konci rychlé a pohledné kombinace stál Marek Prokš, jenž z mírného úhlu na pravé straně našel zápěstím u bližší tyčky volné místo nad Nedvědovým ramenem. A z pohledu domácích mohlo být ještě veseleji! V 16. minutě totiž z bezprostřední blízkosti střílel Kovářů, ale trestuhodně přestřelil zcela odkrytou bránu. Zanedlouho mohl hostům zajistit vyrovnání Mlynář, z levé strany však na brankáře Slámu nevyzrál. Se svou troškou do mlýna vzápětí přispěl i obránce Nepokoj, jenž se z křídla šikovně natlačil až před brankoviště, ale vyprášil jen Slámovy betony. Po první siréně se ještě strhla na hřišti bitka, když se D. Košťál popral se žďárským Váňou.

Prostřední část začala havlíčkobrodskou přesilovkou. Nadějnou střelou z mezikruží se prezentoval Čejka, Jiří Sláma však pohotově zasáhl. Bruslaři se dočkali vyrovnání až ve 23. minutě. Marek Tecl využil špatné soupeřovy rozehrávky, ukořistil u hrazení puk a přesným pasem nabil volnému Petru Kuchtovi, který si najel do prostoru mezi kruhy a chladnokrevně zavěsil do šibenice. Plameny potom zlobily svou rychlostí a dostávaly se do slibných úniků. Ve 27. minutě se zaskvěl brankář Nedvěd, když parádním zákrokem lapačkou vychytal rozjetého protihráče. Na opačném konci ledové plochy mohl dokonat obrat Ludvík, jenže po sérii dorážek nasměroval svou střelu nad odkrytou Slámovu bránu. Ostrý zákrok pak schytal brodský forvard Tecl a David Váňa putoval předčasně do sprch, po čemž se Brodu naskytla dlouhá pětiminutová přesilovka. Paní Štěstěna nebyla nakloněna ani kapitánovi Voříškovi, jenž se jako šinkanzen prohnal do mezikruží a o kousek minul pravou Slámovu tyčku.

Obrovskou šanci pak spálil Holenda, který na konci svižného ťukesu neprostřelil zblízka ležícího gólmana Slámu, jehož zákrok byl opravdu výstavní. Domácím se naskytla přesilová hra 5 na 3 a při početní převaze skórovali znovu. Brankář Nedvěd zneškodnil několik nebezpečných střel, ale proti dorážce Radima Prokopce už neměl šanci. Sobotkovi svěřenci se však z vedení radovali jen chvíli. Broďáci předvedli v útočném pásmu parádní kombinaci, na jejímž konci trefil odkrytou bránu za již vyšachovaným Jiřím Slámou David Kalač. Trefit se mohl i při chuti hrající Tecl, zblízka však zakončil nad horní tyčku.

Hosté si zahráli na začátku třetí periody přesilovku, ale paradoxně mohli skórovat oslabení domácí. Do úniku pláchl Kadleček, jenže brankář Nedvěd proti němu vytáhl ze svého arzenálu skvělý zákrok. Před bránu si vzápětí dobře najížděl Wasserbauer, ale prudkou přihrávku nedokázal trefit. Gólová radost nebyla dopřána ani Kuchtovi, jehož rána z voleje zaduněla o Slámovy betony. Nepříjemnou teč pak zblízka vykouzlil Čermák, Nedvědovy betony však byly na místě. Žďárští fanoušci se tak radovali až ve 49. minutě. Po velkém tlaku na brankáře Nedvěda kotouč vyplaval k volnému Slavomíru Kadlečkovi, jenž dopravil kotouč na místo určení. Ještě více klidu mohl dodat na hole Plamenů exbrodský rychlonožka Chlubna, v úniku ale nezamířil přesně.

Činit se musel i gólman Sláma, který bravurně zneškodnil betony nebezpečné střely Voříška a Mlynáře. Z osy hřiště brzy zkoušel štěstí i Bureš, vylámal si však zuby na Nedvědových betonech. Vědět o sobě znovu dal i střelecky aktivní Voříšek, jeho chytrá teč však nedopadla na úrodnou půdu. Havlíčkův Brod byl ve třetí dvacetiminutovce lepší, ale kýženého vyrovnání ne a ne dosáhnout. Neúspěšné byly i dorážky Tecla a Kuchty, po hezké individuální akci nepřekonal brankáře Slámu ani Holenda. Brodský kouč Konečný sáhl v závěru duelu po hře v šesti bez brankáře a vyplatilo se! Pouhých 11 sekund před třetí sirénou se dobře před bránou zorientoval Jakub Čejka a pohotovou dorážkou rozjásal střídačku Bruslařů i skupinku jejich příznivců.

Za nerozhodného stavu 3:3 tak musely rozhodnout o vítězi samostatné nájezdy, v nichž byli o něco úspěšnější žďárští hokejisté, kteří propasírovali za záda brankáře Nedvěda hned dva puky. Na straně Havlíčkova Brodu uspěl jen Petr Kuchta. Autorem rozhodujícího nájezdu se stal Martin Gregar.

Statistiky hráčů

Statistiky brankářů

Ohlasy k utkání

přát. kolo, úterý 17.8.2021 od 18:00
Zimní stadion Bouchalky
4:3sn
(1:0, 1:2, 1:1)
Žďár n. Sázavou - Havl. Brod

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 13. Prokš (Gregar, Lojek), 35. Prokopec (Adam), 49. Kadleček (Gregar, Vašíček), rozh. náj. Gregar – 23. Kuchta (Tecl), 36. Kalač (D. Košťál, Nepokoj), 60. Čejka (Voříšek, Kalač). Rozhodčí: Homola, Fiksa – Hromádka, Klouda. Vyloučení: 3:5, navíc Váňa (ZNS) 5 + OK [ZHK]. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 30:40 (13:16, 10:11, 7:13). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3. Samostatné nájezdy: 2:1.

Sestavy

Žďár n. Sázavou

Sláma (Vít) – Pleva, Vašíček, Půža, Váňa, Lojek, Prokopec – Bureš, Wasserbauer, Kovářů, D. Čermák, Adam, Gregar, Prokš, Chlubna, Kadleček

Havl. Brod

Nedvěd (Novák) – Kliment, Smutný, Nepokoj, Benák, Najman, J. Ludvík, Krejčí – D. Košťál, Čejka, Kalač – Kuchta, Mlynář, Voříšek – Holenda, T. Ludvík, Tecl – Mihulka, J. Košťál

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři