22. 2. 2012 | Pavel Buňat

Rebelové přetlačili Benátky a postupují! Ve čtvrtfinále narazí na Chomutov

H A V L Í Č K Ů V B R O D - Havlíčkobrodští hokejisté postupují do čtvrtfinále play-off! Rozhodlo o tom poslední kolo základní části, v rámci kterého na domácím ledě přivítali Benátky nad Jizerou. V dosud nejdůležitějším zápase sezony Rebelové přetlačili svého soupeře v poměru 3:1 a mohou se už se chystat na prvního kolo vyřazovacích bojů s Chomutovem. Nad výhrou se nejvíce podepsal Roman Vondráček, jenž skóroval dvakrát. Hosté dokázali zkorigovat zásluhou Miroslava Kopice a udělali ze zápasu ještě pořádné drama. Definitivní pojistku přidal jednu vteřinu před koncem Marian Morava gólem do prázdné branky.

Rebelové do zápasu sezony vlétli s pořádnou vervou. Zahrozili hned z první útočné akce, když Zohorna u mantinelu vybojoval puk, přihrál do mezikruží Vondráčkovi, který razantním pokusem plně zaměstnal Blažíčkovu vyrážečku. Právě brankář Benátek nad Jizerou měl v úvodních minutách plné ruce práce. Největší příležitost likvidoval poté, co domácí jeho tým sevřeli v pásmu a po sérii přihrávek se kotouč dostal až před branku na hůl Němce. Blažíček vytáhl ukázkový zákrok lapačkou a zabránil jasnému gólu.

Štěpánek nabírá rychlost k samostatnému úniku
Na druhé straně Suchan poprvé výrazně zasahoval na začátku šesté minuty. K vyraženému kotouči se dostal Jánošík, před vyjetým gólmanem domácích ale zakončil poněkud ukvapeně jen do jeho výstroje. S útočnou hrou hostů přišly i první výrazné chyby. Benátečtí propadli na modré a nechali ujet Štěpánka, ten tísněn třemi hráči volil před brankářem blafák do bekhendu. Blažíček si situaci pohlídal a srazil touš betonem. Hostům se krátce nato nabídla zkrácená přesilovka 5 na 3, během půlminuty početní převahy si však žádnou velkou příležitost nevypracovali, a tak tempo hry opět začali diktovat domácí. A brzy se před nimi objevila další tutovka. Křížná Němcova přihrávka od mantinelu našla před brankou zcela osamoceného Polodnu, jenž si zpracoval puk a zamířil do horní poloviny klece. Blažíček však i vsedě dokázal vymrštit rukavici včas.
Minutu před první přestávkou vyrobil Havlíčkův Brod během přesilové hry hrubku v rozehrávce a hostující Jonák mohl trestat. Sjel si od modré až k Suchanovi, kde byl však atakován Pavlíkem a bekhendovou kličkou minul prostor mezi třemi tyčemi.

V úvodu druhé dvacetiminutovky Benátky nebezpečně ohrozily bezgólový stav. Střela Skořepy od levého mantinelu sice nebyla nijak razantní, Suchanovi přesto puk vypadl z výstroje a skrze brankoviště projel těsně vedle tyčky. Následovala přesilová hra domácích a Kotlina byla svědkem první branky. Po klasické přesilovkové souhře vyslal Zohorna pas od hrazení do oblasti levého kruhu, kde střelou z první zametl puk přesně k tyči Roman Vondráček.
Střelec Vondráček se raduje z gólu
Po vstřelené brance hra konečně nabrala pořádné tempo. Rychlý hokej si brzy vynutil špatné střídání Benátek, po kterém šly do čtyř hráčů. V oslabení však paradoxně dostaly obrovskou příležitost. Po chybě na útočné modré ujel všem Skalický, před Suchanem byl však faulován, a tak rozhodčí nařídili trestné střílení. Polovysokou střelou k tyči ale Skalický našel jen pohotovou vyrážečku. Benátky i nadále dobře napadly rozehrávky Rebelů a dostávaly se do nebezpečných přečíslení. Ani v jednom případě ale nedokázaly významně ohrozit domácí branku a zlepšení nepřišlo ani v početní převaze. Havlíčkobrodští tak mohli jejich vychýlenou mušku potrestat krátce před druhou přestávkou. Semorád zamotal hlavy hostujícím zadákům, zpoza branky namazal Musilovi, ten byl však bekhendovým doklepnutím nedůrazný, ztroskotal tak na Blažíčkově připraveném betonu.

Do třetí třetiny nastoupil Havlíčkův Brod tím nejlepším možným způsobem. Hned v prvním střídání si Zohorna s Vondráčkem zopakovali souhru z prvního střeleckého úspěchu. Po přihrávce od mantinelu se druhý jmenovaný trefil z prostoru mezi kruhy přesně do dolního rohu branky. Benátky nenechaly na svoji odpověď dlouho čekat. Za půl minuty napřáhl na modré Pabiška, jehož pokus srazil přesnou tečí Miroslav Kopic pod Suchanovu vyrážečku. Mezi úspěšné střelce se mohl zapsat i havlíčkobrodský Musil, a to z kuriózní pozice. Překvapivou střelu ze středního pásma totiž Blažíček lapačkou nepokryl a zachránila ho až spojnice brankové konstrukce.
Play-off se bude hrát v Brodě! Morava rozhoduje gólem do prázdné
Vzhledem k výsledkům z ostatních zápasů potřebovali domácí dostat klid na své hokejky a navýšit hubený náskok. Útočný nápor museli ale odložit poté, co se provinili faulem. Ihned po ubráněném oslabení se vrhli do útoku a Blažíček musel předvést další famózní zákrok lapačkou. Polodna vybojoval kotouč za brankou, všiml si najíždějícího Rytnauera, který z vrcholu kruhu vypálil tvrdou střelu. Radost přerušil mrštný zákrok rukavicí. Jako další na dobře chytajícím gólmanovi ztroskotal Polodna, proti dorážce se Blažíček včas přesunul ke druhé tyči a parádně zasáhl betonem.
Utkání dospělo až do závěrečné hry bez brankáře. K té se Benátky dostaly kvůli dobrému forčekinku Rebelů až v poslední půlminutě a jejich snažení utnul v čase 59:59 havlíčkobrodský kapitán Marian Morava. Do odkryté klece se trefil z úrovně obranné modré čáry.

Havl. Brod - Benátky n/J

Branky a nahrávky: 26. Vondráček (Zohorna, Morava), 41. Vondráček (Zohorna, Morava), 60. Morava - 42. Kopic (Pabiška). Rozhodčí: Alexander Pavlovič - Ladislav Lučan, Tomáš Svoboda. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1465. Střely na branku: 41:22. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Suchan (Opršal) - Morava "C", Knesl, Jelínek, Pavlík "A", Ostrčil, Protivný, Blažek, Wasserbauer - Zohorna, Semorád, Vondráček - Rytnauer, Voj. Němec "A", Polodna - Meidl, Štěpánek, Musil - Kostourek, Zábranský, Švaňhal