5. 9. 2013 | Eva Streichsbierová, Tomáš Lysý

Rebelové získali i druhý skalp Jihlavy, vítězný gól vstřelil Milfait

Havlíčkobrodští hokejisté zvládli i druhý zápas s Jihlavou. Doma v Kotlině porazili regionálního rivala 3:1 a na Horáckém zimním stadionu slavili vítězství 2:1. Rozhodující branku Rebelů vstřelil v poslední třetině Jan Milfait. V dresu brodského týmu se poprvé objevil také útočník Radek Číp, který má do Havlíčkova Brodu vyřízený střídavý start z extraligových Pardubic.

Zakázané uvolnění Havlíčkova Brodu po dvaceti vteřinách hry jako by bylo náznakem nepřesné třetiny, která moc hokejové krásy nepobrala. Oba týmy poměrně snadno ztrácely puky, takže gólmani se příliš nezapotili. Alespoň náznak šancí byl vidět při přesilových hrách. Jako první hrála početní převahu Dukla. Michal Důras předvedl své zkušenosti, kousek za modrou čárou se s pukem neukvapil, nasměřoval jej před Dolejše, kde ale nebyl v zakončení přesný Prokš. Na druhé straně mohl vstřelit první gól Rebelu Berger. Útočník hostů se zjevil mezi kruhy zcela sám, jenže trefil jen Ritticha. Hosté byli v přesilovce nebezpečnější a svírali Duklu před jejím gólmanem, puk za jeho záda však nedopravili. Pěkná akce byla k vidění na druhé straně. Mikeš našel od mantinelu hezkou přihrávkou Malce, kterému se střela nevydařila. Asi největší šanci úvodního dějství měl Musil, který se po přihrávce Havla řítil sám na gólmana Jihlavy, ale z následného souboje tváří v tvář vyšel jako vítěz Rittich.

Ve druhé části se obraz hry o něco zlepšil. Aktivněji do ní vstoupila Dukla, první velkou šanci však měl na holi Polodna. Havlíčkobrodský útočník nikým nehlídán nabruslil až před gólmana domácích, který po Bergerovi vychytal i nájezd Polodny. O tři minuty později už se hosté radovali. Na několik odrazů puku nejlépe zareagoval Radek Číp a z pravého kruhu prostřelil Ritticha - 0:1. Následnou přesilovou hru hosté nevyužili a sami navíc faulovali. Při přečíslení Čachotského s Podlipnikem musel Novotný faulovat slovinského beka a síly na ledě se srovnaly. Při hře ve čtyřech se do šance dostal Důras, který zblízka netrefil branku. O dvě minuty neuspěl zkušený útočník ani zleva, když trefil Dolejše. Domácím se sice poté podařilo vyrovnat, gól však nemohl být uznán, protože ještě předtím byla posunuta hostující klec. Na druhé straně mohl zvýšit vedení Rebelu Štěpánek, ale osamocen trefil z pěti metrů Rittichovu lapačku. Čtyřicet tři vteřin před koncem druhé dvacetiminutovky už se Jihlava prosadila. Po kombinaci Dobrovolného s s Podlipnikem se puk dostal k levé tyči gólmana Havlíčkova Brodu, kde číhal Michal Důras. Extraligou ošlehanému hráči nedělalo žádný problém vyrovnat - 1:1.

I když na začátku třetí třetiny došlo ke třem vyloučením, stav se nezměnil. Blízko gólu byl po vypršení trestů Čachotský, který po přihrávce Mikeše neměl u levé tyče tolik času k zakončení. Udeřilo tak na druhé straně. Při přečíslení tří havlíčkobrodských hokejistů proti jednomu obránci Dukly na sebe vzal odpovědnost Chlubna. Jeho pokus sice nebyl přesný, ale puk se po střele mladého útočníka odrazil k Janu Milfaitovi, a ten poslal Rebely znovu do vedení - 1:2.. Dukla se ještě snažila s výsledkem něco udělat. Hrála další přesilovou hru, leč bez úspěchu. Dvě minuty před koncem zkusili domácí hru bez gólmana Ritticha, jenže soupeř z Havlíčkova Brodu své vedení již uhájil a po výhře v Kotlině poráží Jihlavu i na jejím ledě.

příp.. kolo, čtvrtek 5.9.2013 od 17:30
Jihlava
1:2
(0:0, 1:1, 0:1)
Jihlava - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 40. Důras (Podlipnik, Dobrovolný) – 31. Číp, 51. Milfait (Chlubna, Vágner). Rozhodčí: Hejduk – Kotlík, Rittich. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 449. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2. Třetiny: 0:0, 1:1, 0:1