BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Kopřivnice 5:3 - Rychlé góly pomohly Bruslařům k rozebrání kopřivnické Tatry!
Rychlé góly pomohly Bruslařům k rozebrání kopřivnické Tatry!

Rychlé góly pomohly Bruslařům k rozebrání kopřivnické Tatry!

17.11.2018 | Štěpán Ondráček

Havlíčkobrodští hokejisté odehráli druhý zápas za sebou na domácím kluzišti, když tentokrát zkřížili hokejky s Tatrou Kopřivnice. Hned od začátku se hrál rychlý hokej, který nabídl krásné kombinace a několik branek po sobě. Bruslaři rychle získali dvoubrankové vedení, které ještě v první části ztratili. Ve druhé periodě to byli domácí, kteří třemi brankami v řadě zlomili odpor Kopřivnice. Havlíčkův Brod nakonec vyhrál o dva góly, když se do listiny střelců zapsali Tomáš Semrád, Patrik Kadeřávek, Tomáš Ludvík (na snímku), Miroslav Třetina a Tomáš Chlubna.

 
18., sobota 17.11.2018, Zimní stadion Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HC ISMM Kopřivnice
HC ISMM Kopřivnice
5:3
(2:2, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Semrád (Kulhánek, Třetina), 8. Ludvík (Kuchta, Kozlík), 27. Kadeřávek (Přidal, Třetina), 34. Chlubna (Kopic, Michálek), 35. Třetina (Blinka) – 9. Gola (Imrich), 16. Gebauer (Červenka), 38. J. Mach (Stříž, Kofroň). Rozhodčí: Jakub Hornáček – Michal Tasch, Martin Kettner. Vyloučení: 3:7, navíc Fojtík (KOP) OK [NESP], Stříž (KOP) 10 min. OT [NESP] . Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 647. Střely na branku: 57:35 (23:12, 22:15, 12:8). Průběh utkání:2:0, 2:2, 5:2, 5:3.

BK Havlíčkův Brod: D. Marek (Novák) – Nepokoj, Semrád, Kulhánek, Vala, Šmíd, Kadeřávek, Kopic – Blinka, Třetina (C), Přidal – Beneš, Voříšek (A), Michálek – Kuchta, Kozlík, Ludvík – Chlubna

HC ISMM Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Stříž (A), Imrich, Ficek, Zuzaník, Bail, M. Marek, Fojtík – Pěnčík, Hrubý, Korec, J. Mach (C), M. Mach, Červenka, Gebauer, Suchý, Tomášek, Kofroň, Gola, Sluštík (A)

 

Úvodní minuty patřily domácímu týmu, který si vytvořil dvě brankové šance, ale ani jedna neskončila za zády Hromady. Celek z Kotliny nakonec využil svoji aktivitu v přesilové hře, když po přiťuknutí Třetiny se prosadil Tomáš Semrád. Obránce Havlíčkova Brodu měl dostatek času na modré čáře a ranou zápěstím rozvlnil síť. Druhá branka přišla hned vzápětí, když Kuchta našel na pravém kruhu Tomáše Ludvíka, který střelou k levé tyči slavil svůj třetí gól v sezoně. Tatra snížila v 9. minutě, když nahození Imricha tečoval mimo dosah Marka Patrik Gola. Hosté mohli vyrovnat, ale proti tomu byl výtečný gólman Bruslařů, který vychytal ve stoprocentní šanci Sluštíka. Kopřivnice v 16. minutě smazala dvoubrankový deficit. Červenka zpoza branky nahrál Robinu Gebauerovi, který našel volné místo u levé tyčky. V závěru první části měly oba týmy šanci odskočit svému sokovi, ale brankáři byli úspěšnější.

Ve druhé třetině tempo hry neopadalo, ba naopak, hráči ještě přidali na intenzitě bruslení a střelby. Všechny střelecké pokusy ale skončily u maskovaných mužů nebo na pozorných defenzivách. Ve 27. minutě si domácí vzali své vedení zpět. Přidal nahrál volnému Patriku Kadeřávkovi, jenž střelou nad ledem pokořil Hromadu. Bruslaři potom přidali další dvě trefy. Kopicův pokus do branky Tatry dorazil v pádu pohotový Tomáš Chlubna. Za několik málo okamžiků bylo znovu veselo, když Blinka oslovil Miroslava Třetinu, a ten nadvakrát překonal hostujícího brankáře. Vzápětí mohl snížit Kofroň, který byl v dobré příležitosti, ale proti němu se zaskvěl Marek, jenž se stihl včas přesunout. Kopřivnice se připomněla dvě minuty před koncem druhé části. Přesně do černého mířil Jakub Mach, který umazal část z náskoku Bruslařů.

Kopřivnice vlétla do posledního dějství jako uragán, když dvojitou šanci zmařil výbornými zákroky Marek. Hosté měli k dispozici výhodu o jednoho muže navíc, ale naráželi na pozorného brankáře Bruslařů, který byl bezchybný. Tatra měla více ze hry, avšak nedokázala se gólově prosadit stejně jako na druhé straně Kozlík, kterého vychytal Hromada. V 54. minutě mohli navýšit vedení Bruslaři, když Blinkovo nahození tečoval jeden z hostů a puk těsně minul brankovou konstrukci. V závěru utkání měl několik přesilovek domácí výběr, avšak k šesté brance žádná z nich nevedla.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

Výsledky skupiny Jih + Východ (18. kolo)

David Servis České Budějovice – Opava 2:6
Moravské Budějovice – Šumperk 0:3
Žďár nad Sázavou – Hodonín 4:7
Písek – Valašské Meziříčí 4:2
Tábor – Orlová 4:3p
Pelhřimov – Nový Jičín 4:5

Ohlasy trenérů

Jiří Čelanský (BK Havlíčkův Brod): Zápas byl velice těžký, hosté hráli fyzický hokej a jsme rádi za tři body. V utkání byly pasáže, které jsme nezvládli tak, jak měli, když jsme se nechali strhnout hrou Kopřivnice. Z mého pohledu to bylo moc ofenzivní, ale jsme rádi, že jsme to v závěru zvládli.

Jiří Malík (HC Tatra Kopřivnice): Věděli jsme, že domácí mají kvalitní mužstvo. Snažili jsme se připravit hráče na rychlý vstup Bruslařů, ale to se nám nepodařilo. Ve zbytku utkání jsme chtěli s vývojem utkání něco udělat, a tak jsme stáhli hru na tři formace, což se povedlo, ale v závěru jsme už neměli čas.

 
Zápasy v sezóně
18. | Havl. Brod - Kopřivnice | 5:3
31. | Kopřivnice - Havl. Brod | 4:3p
ČF1 | Havl. Brod - Kopřivnice | 4:3p
ČF2 | Kopřivnice - Havl. Brod | 5:4p
ČF3 | Havl. Brod - Kopřivnice | 5:4
ČF4 | Kopřivnice - Havl. Brod | 4:3p
ČF5 | Havl. Brod - Kopřivnice | 7:1
 
Statistiky zápasu
Fotogalerie
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv