23. 8. 2022 | Štěpán Ondráček

To byl závěr! Mlynář hattrickem uhasil žďárské Plameny

Posázavské derby bylo po čtyřiceti minutách vyrovnané 1:1. Zajímavá třetí třetina přinesla rozuzlení o vítězi. K radosti domácího publika se radovali Bruslaři. Havlíčkův Brod i s přispěním Tomáše Mlynáře (3+1) porazil Žďár nad Sázavou přesvědčivě o pět branek.

Posázavské derby začalo lépe pro Bruslaře, které mohl po samostatném úniku poslat do vedení Čermák. Pokus obránce Havlíčkova Brodu skončil na vyrážečce Víta. Vyrovnaný hokej pokračoval i nadále, když ve 13. minutě mohlo udeřit duo Moučka Valášek, druhý jmenovaný nevtěsnal puk mezi tyče. Plameny mohly udeřit z rychlého kontru, ten ale nedokázal zakončit Šimon. V posledním střídání první třetiny mohlo uspět nahození Kerbera, Vít byl připraven.

Do druhé části lépe vstoupili Žďárští, kteří měli lepší pohyb. Své umění musel prokázal Petržílka, který podržel svůj tým. Havlíčkův Brod potom ustál oslabení, aby mohl udeřit hned z přečíslení. Košťál nedokázal procpat puk mezi betony. Ve 32. minutě se Kotlina dočkala první branky utkání. Plameny udeřily z přečíslení, které využil Martin Štola. Havlíčkův Brod dokázal na trefu soupeře reagovat o pět minut později. Chybnou rozehrávku hostů zachytil Tomáš Mlynář. Ten si zpracoval puk a procedil ho mezi betony Víta. Dvě minuty před koncem prostřední části se strhla mela, Bruslaři měli výhodu přesilovky, ale nedokázali ji proměnit.

Úvod posledního dějství přinesl řadu trestů, ale ani jeden nebyl potrestaný. Ve 48. minutě mohl poslat domácí tým do vedení Šimek, ten sice dostal puk do sítě, ovšem rozhodčí kvůli přihrávce rukou branku odvolali. Tento verdikt Bruslaře zdravě naštval, a tak ve 49. minutě udeřil Jakub Petržilka. Mladý útočník proměnil přesilovou hru přízemní střelou. Havlíčkobrodští vtěsnali další čtyři branky do rozmezí tří minut! Přihrávku Tecla dostal do sítě Tomáš Mlynář.

Chybu obrany Plamenů potom s ledovým klidem potrestala nová akvizice Bruslařů Milan Valášek. V 58. minutě zkompletoval hattrick utkání navrátilec do sestavy Tomáš Mlynář. Centr třetí formace si vybruslil do ideální střelecké pozice tak, že puk od pravé spojnice zamířil do sítě. Gólový účet utkání uzavřel z přečíslení dva na jedno povedenou ranou k levé tyči Marek Tecl.

Statistiky hráčů

Statistiky brankářů

Ohlasy k utkání

přát. kolo, úterý 23.8.2022 od 18:00
Zimní stadion Kotlina
6:1
(0:0, 1:1, 5:0)
Havl. Brod - Žďár n. Sázavou

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 37. Mlynář, 49. Petržilka (Čermák, Voříšek), 56. Mlynář (Tecl, Holenda), 57. Valášek, 58. Mlynář (Dušek, Kopic), 59. Tecl (Mlynář, Šimek) – 32. Štola (Malenovský). Rozhodčí: Vít Stehlík – Vojtěch Kukeně, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 220. Střely na branku: 46:29 (11:9, 18:12, 17:8). Průběh utkání: 0:1, 6:1.

Sestavy

Havl. Brod

Petržílka (30. Nedvěd) – Benák, R. Čermák, Kliment (A), Kerber, Krejčí, P. Grauer – Petržilka, Voříšek, Tecl (C) – Dušek, Moučka, Valášek – Šimek, Mlynář, Kopic (A) – Holenda, Košťál, Vacík.

Žďár n. Sázavou

Vít (Sláma) – Půža, Macek, Hráček, Pražák, J. Čermák, J. Grauer, Kubica, Pleva (A) – Bureš (A), Wasserbauer (C), Gregar, Chlubna, Malenovský, Jícha, Štěpánek, Adam, Štola, Šerejch, Štorek, Kunstmüller.

Aktuality

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu