Havlíčkobrodským hokejistům se v předešlém kole nepodařilo uspět na ledě jihlavské Dukly, kde proti svému rivalovi padli s jednogólovým rozdílem. Hokejoví fanoušci jistě zažívají příjemné chvíle, neboť se již mohou těšit na další krajské derby. Pod střechu Kotliny zavítá celek SK Horácká Slavia Třebíč, který si v sezoně vede velice dobře a ze všech týmů Vysočiny je na tom v tabulce nejlépe. Havlíčkův Brod letos utrpěl s Třebíčí dvě porážky, nyní mají jeho hokejisté příležitost k nápravě reputace. Přijďte je k tomu ve čtvrtek od 17:30 hlasitě podpořit.
Obrana Rebelů by si měla dát veliký pozor na hbitého čtyřiadvacetiletého útočníka Viléma Buriana. Tento hráč je hrdý odchovanec Třebíče. Jako dorostenec se představil také v dresu pražské Sparty. Jeho kvality si v jednom utkání vyzkoušelo také A-mužstvo extraligového Kladna. Nejvyšší soutěž si zahrál i za České Budějovice. Letos vstřelil 14 gólů a na 17 nahrál.
Třiatřicetiletý útočník David Dolníček je také odchovancem Horácké Slavie Třebíč. Po vojenské službě nastoupil zpět do své hokejové kolébky, kde hrál do svých pětadvaceti let. Během dalších roků se však vytratil do 2. ligy. Vypadalo to, že už jej jako profesionálního hráče nikdo neuvidí. V roce 2006 se však do Třebíče opět vrátil a byl v ní vždy velikou oporou. Tou je i dnes, protože s počtem 28 bodů je druhým nejlepším hráčem týmu.
Mladý brankář se do hokejového povědomí dostal zejména díky působení v dorostenecké a juniorské extralize, kdy oblékal dres Komety Brno. Nastupoval také ve slovenském týmu HK Orange 20, Senice a Nitry. Mezi tím i v Šumperku. Jeho posledním působištěm mezi tyčemi bylo Znojmo. Zde si tento nadějný brankář zachytal rakouskou EBEL ligu. Mezi maskovanými muži první ligy si letos drží 4. pozici.
Pondělí 23. února | Bruslaři mají dvě kola před koncem základní části jistotu, že v tabulce skončí nejhůře čtvrtí. To znamená, že postoupí přímo do osmifinále, ve kterém budou mít výhodu domácího prostředí. První zápas se v Kotlině odehraje v úterý 10. března od 18:00 a třetí v sobotu 14. března od 17:00. Případný pátý rozhodující duel by se hrál v Kotlině ve středu 18. března od 18:00.
Čtvrtek 29. ledna | Utkání dorostu v Šumperku, které se mělo odehrát v pátek 30. ledna ve 14:15, je odloženo! Odehraje se v náhradním termínu, o kterém se bude jednat.
Úterý 27. ledna | Utkání 32. kola v Písku, které se mělo původně odehrát 31. ledna, bylo z důvodu marodky Králů odloženo. Kluby se domluvily na náhradním termínu, Bruslaři se s Pískem utkají venku v pondělí 16. února od 18:00.
Sobota 3. ledna | Vydražte si na serveru sportovniaukce.cz dres svého oblíbeného hráče a přispějte na pomoc předčasně narozeným dětem. Charitativní aukce speciálních dresů končí v neděli 11. ledna ve 20:00.
Úterý 18. listopadu | Utkání 15. kola proti Ústí nad Labem, které se mělo původně odehrát 15. listopadu, bylo z důvodu marodky Slovanu odloženo. Kluby se domluvily na náhradním termínu, Bruslaři se s Ústím nad Labem utkají doma v Kotlině ve středu 26. listopadu od 18:00.
Středa 20. srpna | Přípravné utkání, které se mělo odehrát ve čtvrtek 21. srpna ve Znojmě, je z důvodu marodky Bruslařů bez náhrady zrušeno.