28. 12. 2012 | Richard Wagner

Pavel Blažek: Byl jsem trošku nervózní

Pavla Blažka netřeba pozorným fanouškům havlíčkobrodských Rebelů představovat. Jde totiž o odchovance havlíčkobrodského hokeje, který v Kotlině vyrůstal a nyní se po roce vrací zpět do své domoviny. Šikovný útočník po absolvování juniorské šichty nastoupil do druhé ligy, v níž oblékal dresy Pelhřimova a Chotěboře. Právě v dresu Lvů začal i letošní sezonu a momentálně je nejproduktivnějším hráčem chotěbořského celku. Pavel Blažek nastoupil do šestadvaceti zápasů a na své konto si připsal celkem osmadvacet bodů. S osmnácti zásahy je rovněž nejlepším střelcem lví družiny.

Dneska jste nastoupil poprvé v letošní sezoně v dresu Rebelů, máte za sebou v podstatě obnovenou premiéru. Jak se vám hrálo?
Byl jsem trošku nervózní, to určitě jo, protože je to rozdíl mezi první a druhou ligou, takže jsem rád, že jsem si to mohl zkusit.

Nakousl jste druhou ligu. Letošní sezonu jste začal v Chotěboři. Jak to momentálně vypadá s vaším působením v tomto týmu? Budete pendlovat mezi Brodem a Chotěboří, nebo jste již nastálo tady v Kotlině?
To se uvidí podle toho, jak se líbil dnešní výkon. Budu to ještě řešit s panem Žákem a pak uvidíme, co bude dál.

Naskočil jste rovnou do derby s Třebíčí, jak jste vnímal atmosféru?
Byla úžasná. Ve druhé lize toto nezažijete, když jste na posledním místě, takže to pro mě byl úžasný zážitek.

Co dnes bylo tou hlavní věcí nebo tím rozhodujícím okamžikem, který určil to, že jsme dnes dokázali vyhrát?
Já si myslím, že se to dalo vyhrát víc v klidu. Rozhodla ta přesilovka pět na tři a potom na konci se to neudrželo. Já, co jsem slyšel, vím, že poslední minuty zápasů tady nejsou dobré, což se dneska potvrdilo, ale šlo se do toho naplno a v prodloužení se to rozhodlo.

V příštím kole na vás čeká těžký soupeř z Ústí nad Labem. Už víte, zda budete hrát?
Ještě nevím, jestli budu hrát. To se vždycky rozhodne den před zápasem, takže uvidíme, jak to bude.

A ještě jedna otázka. Co je na základě dnešního zápasu potřeba zlepšit do utkání s Ústím?
Já si myslím, že bychom si určitě měli pohlídat fauly, protože tady je asi ten hlavní problém, a taky se soustředit na poslední minuty zápasu.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři