26. 12. 2012 | Eva Streichsbierová

Tentokrát doma musíme vyhrát, burcuje před čtvrtečním derby s Třebíčí Třetina

Pozornost hokejových fanoušků z Vysočiny se po svátečních dnech opět obrací k první lize. Ve čtvrtek 27. prosince se na zimním stadionu v Kotlině představí od 17.30 Horácká Slavia Třebíč, tedy aktuálně pátý tým tabulky. Domácí Rebelové půjdou do souboje s regionálním rivalem z osmé pozice. „Chceme napravit ztrátu z Jihlavy, abychom se zase dotáhli na týmy před námi,“ má jasno o podobě nadcházejícího derby útočník Miroslav Třetina.

Jednou už na sebe oba celky v Havlíčkově Brodě v rámci letošní sezony narazily a podstatně veseleji bylo tehdy začátkem října na třebíčské straně. Svěřenci trenéra Kamila Pokorného zvítězili v 9. kole v Kotlině 3:0. „Tentokrát doma musíme vyhrát my,“ burcuje před zápasem Třetina.

Vánoce a cukroví už jsou pomalu minulostí a znovu začíná tuhý boj o každý prvoligový bod. „Volno jsme měli jen dva dny, za tu dobu člověk moc nepřibere. A pokud přeci jen něco, tak on to z nás trenér hned zase dostane,“ směje se zkušený brodský útočník, který toho zatím letos moc neodehrál. Téměř dva měsíce totiž laboroval se zraněním.

Od 5. prosince už je ale zase úplně fit a v pěti ze šesti utkání, které za tu dobu odehrál, se společně se svými spoluhráči radoval z bodového zisku. Až v sobotu přetrhla Rebelům povedenou šňůru Jihlava. „Hlavně v první třetině jsme byli dost zakřiknutí a bojácní. Teprve po vyrovnávacím gólu se to trochu zlepšilo,“ vrátil se Třetina k porážce 2:3.

K závěrečnému podivnému vyloučení Lukáše Havla, po kterém padla rozhodující branka, už se moc vracet nechtěl. Jednu drobnou ironickou poznámku si ovšem nakonec neodpustil. „Je to možná náhoda, ale jihlavští gólmani jsou v poslední době atakovaní dost často,“ uvedl bez dalšího dodatku.

Nevydařené derby s Duklou je každopádně minulostí a veškeré soustředění teď havlíčkobrodští hokejisté směřují už na čtvrteční duel s Třebíčí. A opět věří, že jim v boji s rivalem pomůžou fanoušci. „Jsou pokaždé hodně slyšet, a nejen doma. Na ně se můžeme spolehnout, jsou naším šestým hráčem,“ nešetřil chválou na adresu příznivců HC Rebel Třetina.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři