26. 8. 2019 | Štěpán Ondráček, Tomáš Sochor

Odveta a derby! Bruslaře čeká žhavý týden

Havlíčkobrodští hokejisté po delší pauze míří k odvetnému utkání, a to na jih Čech proti Táboru. Bruslaři mají svému soku co vracet, neboť v prvním měření sil nedokázali udržet slibné vedení. Utkání na kolbišti kohoutů je na programu v úterý 27. srpna (18:00). Další zápas zavede havlíčkobrodský tým na Bouchalky. Budou Bruslaři úspěšnější v tomto prestižním měření sil? Odpověď se začne rozkrývat ve čtvrtek 29. srpna (18:00) ve Žďáru nad Sázavou.

HC Tábor

Založení klubu: 1921
Stadion: Zimní stadion Tábor (kapacita 4 492)
Klubové barvy: modrá a bílá
Webové stránky klubu: hctabor.com
Trenér: Arpád Györi

Pozor na ně!

Jihočeský celek je před startem 2. ligy k nezastavení. Tábor dokázal vyhrát všech pět utkání, ke kterým nastoupil. Kohouti se mohou spolehnout na parádní defenzivu, která je zatím nejsilnější stránkou (vyjma zápasu s Moravskými Budějovicemi).

Minulý zápas Kohoutů

Tábor porazil nováčka z Příbrami

Příbram si vzal pod taktovku trenér Jan Tlačil, který minulou sezonu strávil v mládeži pražské Sparty. K vidění byl pohledný hokej, když do 48. minuty vedli kohouti 4:3. Jihočeši dokázali potom nasázet dvě rychlé branky a rozhodli o pátém vítězství v řadě.

znak týmu 6 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 28. Seidl (Košař, Prášek), 30. Černý (Heřman, Dančišin), 32. Seidl (Zayml, Prášek), 42. Bárta (Dančišin), 49. Dvořák (Seidl), 52. Raiterman (Heřman, Dančišin) – 20. Kolouch (Brzák, Adam), 32. Chlouba (J. Rittig), 48.Gengel (Kolouch). Vyloučení: 8:9, navíc Josefus 2 x 10 minut OT, Kolouch 10 minut OT. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Střely na branku: 29:27. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 6:3.

HC Tábor: M. Novák (Prchlík) – Černý, Havelka, Skočovský, Košař, Dvořák, Raiterman, Havran – Pejchal, Dančišin, Heřman – Bárta, Trummer, Keszi – Prášek, Zayml, Seidl – Březina, Pechánek, Kadilák.

HC Příbram: Čech (Mišán) – Mašek, Hlaváček, Saňa, Adam, J. Rittig, Holý, Grubner, Rampfel – Gengel, Káník, Frolík, Brzák, Josefus, Tlačil, Chlouba, Bečka, Jindra, Kolouch, Pejsar, Kuluris, T. Rittig.

Tábor si poradil i s Příbramí
(Foto: hctabor.com)

Minulé vzájemné utkání

Tábor dokázal sebrat Bruslařům vítězství

Zajímavé utkání bylo k vidění na ledě Kotliny. Havlíčkův Brod vyzval Tábor. Domácí hokejisté šli do vedení zásluhou Marcela Juráně. Hosté dokázali odpovědět minutu před koncem první sirény. Stejný scénář měla i prostřední část, a tak o vítězi rozhodla třetí třetina. Hned v jejím úvodu dokonal obrat hostující útočník Štěpán Kadilák. Havlíčkův Brod v závěru zkusil hru bez gólmana, ale vyrovnávající branky se nedočkal.

znak týmu 2 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 15. Juráň (Čermák, Voříšek), 25. Kuchta (Pospíchal, Třetina), rozh. náj. Cachnín – 19. Havran (Zayml, Heřman), 29. Heřman (Havelka, Zayml), 41. Kadilák (Černý, Havelka). Rozhodčí: Jan Doležal – Tomáš Krejčí, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. Střely na branku: 30:41 (12:14, 6:15, 12:12). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (Nedvěd) – Pospíchal, Semrád, Kulhánek, Čermák (A), Kliment, Vala – Ludvík, Třetina, Kuchta – Juráň, Cachnín, Voříšek (A) – Kadlec, Matušík (C), Holenda.

HC Tábor: M. Novák (25. – 27. T. Dvořák) – Havran, Havelka, Černý (A), Radoš, M. Dvořák, Beran, Košař – Prášek, Zayml, Heřman (C), Matějka, Pechánek, Seidl, Pejchal, Kadilák, Pípal.

Sympatický výkon na Tábor nestačil

SKLH Žďár nad Sázavou

Založení klubu: 1938
Stadion: Zimní stadion Bouchalky (kapacita 3 500 míst)
Klubové barvy: bílá a červená
Webové stránky klubu: hokejzr.cz
Trenér: Radek Haman

Jak to vypadá u soupeře…?

Ve Žďáru nad Sázavou si vloni po vydařené základní části sezony určitě věřili na víc, než na osmifinále, ve kterém vypadli s Valašským Meziříčím. Změna tak přišla na trenérském postu. Místo Michala Konečného povede Plameny Radek Haman. Nový kouč letos nemůže počítat s Ondřejem Stehlíkem, Martinem Kuřítkem, Jakubem Kadlecem nebo Lukášem Krupkou. Tým naopak posílili Jiří Kališ, Richard Adam, Tomáš Chlubna a Aleš Heinrich.

Proti svým

Řady Bruslařů opustil a právě do Žďáru nad Sázavou přestoupil jeden z „šišounů“ Tomáš Chlubna. Hráč, který hrál v Havlíčkově Brodě jak v mládežnických kategoriích, tak i v A-týmu, nastoupí v dresu Plamenů. Ve třech přípravných utkáních vstřelil dvě branky. Na druhou stranu putoval Jakub Kadlec. Sedmadvacetiletý útočník si za čtyři zápasy připsal jeden gól a tři asistence.

Minulý zápas Plamenů

Žďár přetlačil Trutnov

Žďár nad Sázavou vstoupil do utkání lépe. Trutnovu se podařilo ještě před koncem první třetiny jednobrankové vedení vyrovnat. Na další dva góly Plamenů ve druhém dějství už ale domácí zareagovali pouze snížením.

Branky a nahrávky: 19. Svoboda (Kozák), 33. Svoboda (Jedlička) – 12. Lojek (Chlubna, Wasserbauer), 27. Bureš, 31. Chlubna (Bureš). Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.

HC BAK Trutnov: Ašenbrenner (Pluháček) – Faltys, Vácha, Kynčl, Junek, Višňák, Suk, Pražák – Vacek, Martinec, Semorád – Jedlička, Kozák, Svoboda – Švík, Janoušek, Tatar – Krsek, Poul.

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) – Koželuh, Brož, Wasserbauer, Lojek, Adam – Nečas, Kadleček, Prokš, Bureš, Heinrich, Chlubna, Kunstmüller, Pazourek, Jícha, Knap, Gregar, Sokolík.

Minulý zápas Bruslařů

Brod ztratil poslední část i celý zápas

Havlíčkobrodští hokejisté začali utkání na ledě Kolína dobře, když je do vedení poslal Jakub Matušík. Kozlové na začátku druhého dějství otočili stav utkání na svoji stranu, když vedli 2:1. Na konci prostřední části svítil na ukazateli stav 3:3, a tak o vítězi rozhodla třetí třetina. Domácí Kolín v ní dokázal udeřit třikrát a připsal si první zářez na svoji pažbu.

znak týmu 6 – 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 19. Procházka (Jelínek), 23. Pýcha, 29. Stehlík (Procházka), 42. Stehlík (Hanzl, Jelínek), 48. Stehlík (Barták), 60. Michal Procházka – 15. Matušík (Semrád, Kuchta), 27. Kadlec (Holenda), 29. Plachý (Holenda, Kadlec), 46. Matušík (Pospíchal). Vyloučení: 4:4. Bez využití. Střely na branku: 39:29 (13:10, 13:12, 13:7). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 6:4.

SC Kolín: O. Martínek (Hermann) – Březina, Pýcha, Hanzl, Jelínek, Havelka, Barták, Krejsa – Zumr (A), Šafránek (C), Malý (A) – Procházka, R. Martínek, Stehlík, Netušil, Mašín, Kozák, Kysela, Černý.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Holík) – Pospíchal, Semrád, Vala, Čermák (A), Mareš, Port, Mikeš, Matušík, Kuchta, Juráň, Voříšek (C), Ludvík, Kadlec, Plachý, Holenda.