20. 11. 2013 | Martin Pešout, Pavel Buňat, Zdeněk Kamínek ml.

Vítězné tažení bylo prodlouženo i na ledě Ústeckých Lvů

ÚSTÍ NAD LABEM - Poprvé od postupu do I. ligy veze Havlíčkův Brod body z Ústí nad Labem, a to hned všechny tři! Ve Zlatopramen Areně sice Rebelové nezačali dobře a už ve třetí minutě prohrávali po využité přesilovce domácích. Pak si ale slovo vzali David Dvořáček a Radek Číp a do první přestávky otočili skóre ve prospěch týmu z Vysočiny. V dalších čtyřiceti minutách už žádná branka nepadla, a tak Rebelové s dosud neporaženým Filipem Šindelářem v zádech prodlužují vítěznou sérii na pět zápasů a bodově se dotahují na druhou Olomouc.

Ústečtí Lvi před zápasem s havlíčkobrodskými Rebely vyměnili trenéra, Jaromíra Šindela nahradil Milan Skrbek. Léčba novým koučem ale Slovanu v konfrontaci s hokejisty z Vysočiny nepomohla. Ústečtí Lvi nebodovali ani se staronovým koučem a dovolili tak Rebelům poprvé od jejich postupu do první ligy v roce 2006 ve Zlatopramen Areně zvítězit.

V Ústí se rozhodovalo už v první třetině. Žlutomodrým se povedl vstup do utkání a brzy vedli zásluhou Václava Meidla. Exhavlíčkobrdoský hokejista se trefil již po třech minutách hry v přesilové hře, když úspěšně protečoval střelu Grina.

Kdo ale čekal, že brzký gól naladí Lvi na vítěznou vlnu, musel být zklamán. Již v 11. minutě totiž gólový účet zápasu srovnal David Dvořáček, který dokázal zužitkovat úspěšný hostující přechod do útoku a při přečíslení 2 na 1 využil přesné přihrávky Romana Maliníka.

Ústečtí i po vyrovnání ale předváděli slušný hokej, úspěšného výsledku se ale nedočkali. Naopak tři minuty před první přestávkou dostal vedení na stranu Rebelů Radek Číp, jenž se prosadil přesným zásahem z mezikruží.

Ústečtí Lvi i v dalším průběhu měli šance, ale nedokázali překonat ve skvělé pohodě chytajícího Filipa Šindeláře, který si do Brodu odskočil z extraligových Vítkovic. Zkušený gólman vychytal Roda, pak přežil tyčku Havlíčka i řadu dalších nepřehledných situací. V závěru musel asistovat i šarvátce Kloze s Baránkem, kteří se postrkovali v hostujícím brankovišti s Korímem.

Čtyři minuty před koncem mohl o osudu zápasu rozhodnout hostující Dvořáček, jenž se dostal do šance po jedinečném pasu Stacha. Skóre se ale už nezměnilo ani při závěrečné power-play Slovanu.

Ústí n. L. - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 3. Meidl (Grin, Sklenička) – 12. Dvořáček (Maliník, Stach), 17. Číp (Havel, Polodna). Rozhodčí: Petružálek – Koskuba, Šulo. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 689. Střely na branku: 26:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2.