16. 12. 2013 | Adam Karas, Richard Wagner

Bravo! Rebelové si doma opět zastříleli, Medvědy zostudili devíti ranami do kožichu

Ve 33. kole chtěli Rebelové odčinit porážku z venkovního utkání v Litoměřicích. Ve svém svatostánku přivítali berounské Medvědy, které trénuje domácím velmi dobře známý Petr Novák. Ani tento sympatický trenér však nedokázal svým svěřencům naordinovat tu správnou taktiku, a domů se tak vrací s velkým výpraskem. Na ledě nejvíce vynikal Jan Berger, jenž si do svých statistik připsal hattrick. Bojovníci z Kotliny již po pětadvaceti minutách vedli 6:0, postupná demolice soupeře se zastavila na konečném skóre 9:2.

Rebelové ovládli úvodní dvacetiminutovku

Do zápasu nastoupila domácí družina aktivně a z první akce se hned radovala. Jan Milfait stál na levém rohu brankoviště sám a Vágnerův pas nadvakrát dostal za Šimbocha. Medvědi pak nevyužili početní výhodu a Rebelové podruhé skórovali. Michal Švihálek vypálil, jeho střelu vykopl berounský gólman před sebe a David Stach najíždějící z druhé vlny v klidu doklepl kotouč za jeho záda. Havlíčkobrodští pak také dostali početní výhodu, ale Tomáš Kolafa ztroskotal na připraveném betonu Juraje Šimbocha. Ve velké šanci se pak ocitl berounský Martin Ondráček, který zachytil Kacetlem vyraženou střelu, obkroužil kasu, ale nakonec si to puk namířil skrze brankoviště ven. Domácí muž s maskou pak předvedl výborný zákrok lapačkou, když vyčapal střelu Petra Markulince. Do třetice se fantasticky ukázal domácí muž s maskou po sérii akcí soupeře, když zneškodnil ránu z hole Martina Ondráčka. Rebelové přestáli tlak soupeře a sami nakonec udeřili potřetí. Tomáš Rousek našel mezi kruhy volného Michala Švihálka, který ranou z první pokořil maskovaného muže Medvědů. V poslední minutě pak pálil nepřesně David Stach.

Parádní nástup do druhé třetiny v podání domácích a vítězná bitka k tomu

Domácí družina měla do prostřední části parádní nástup. Do kasy soupeře se postavil Tomáš Mastík a hned musel kvůli pozdnímu nástupu Medvědů na led čelit přesilové hře. Berounský muž s maskou nakonec vydržel s čistým štítem pouze necelé dvě minuty. Z levého kruhu vypálil Jan Berger a na bližší tyči nachytal gólmana Středočechů na hruškách. Tomu puk nakonec propadl mezi betonem a tyčkou. Uběhlo půl minuty a na brankovišti se nejlépe zorientoval Tomáš Rousek, který překonal svého jmenovce Mastíka mezi třemi tyčemi soupeře. Demolice berounského sebevědomí pokračovala i nadále a po vysunutí Petrem Polodnou se na pravém křídle dostal do nájezdu Lukáš Havel, jenž bravurní ranou do horního růžku nedal berounskému brankáři jedinou šanci na zásah. Medvědi reagovali tajmem a hned po něm hráli přesilovku, kterou dokázali využít. Lukáš Kužel nahodil kotouč na brankoviště, kde jej za bezmocného Kacetla doklepl Jakub Strnad. Vojtěch Tomi pak zblízka napálil jen výborného gólmana Medvědů, jehož z dorážky nepokořil ani Štěpán Štěpánek. Hostující muž s maskou se pak vytasil s bravurním zákrokem, když Švihálkovo zakončení fantasticky vytáhl svým betonem. Ten samý hráč se pak objevil v další dobré pozici, ale tentokrát mířil mimo. Hradecká posila pak svůj parádní výkon korunovala bitkou, když se do něj pustil berounský Jan Látal. Havlíčkobrodský hráč jej pak poslal jednou ranou k ledu a oba kohouti, jak Švihálek, tak Látal, zamířili do konce zápasu do kabin.

Beroun nakonec desítku uhájil

Hned v úvodu periody se dostal po objetí branky do střelecké pozice Jakub Marek, ale na beton Ondřeje Kacetla si nepřišel. Zajímavý pokus vyslal z roku kluziště Petr Polodna, ale proti jeho ráně zase zasáhl spolehlivý Mastík. Středočeši pak vinou dvou faulů šli na minutu a půl do tří, ale v největší šanci pálil Roman Maliník jen do boční sítě, a při střele od modré zasáhl bravurní gólman Berouna. Výhodu jednoho muže v poli pak nevyužila skvadra hostů, když byl Martin Ondráček odstaven mezi kruhy po sólu přes tři hráče. Domácí tým nakonec přidal sedmou branku. Krátce po skončení přesilovky se dostal do velké šance na pravém kruhu Karol Korím, který si sjel od modré, ale nadvakrát nepokořil beton Tomáše Mastíka. Berounský gólman pak vytáhl ještě dvě dorážky, ale na pokus Jana Bergera byl již příliš krátký. Prosadit se mohl i novic v sestavě Jiřího Mičky, ale Jakub Kadlec na výtečného brankáře Středočechů nevyzrál. S Medvědy bylo ještě hůře ve chvíli, kdy na lavici hanby putovali hned dva jeho hráči.

Tomáš Mastík nejprve fantasticky lapačkou zachytil Korímovu dělovku od modré čáry, jež směřovala na zadní tyč, ale půl minuty nato již znovu lovil puk ze své sítě. Martin Vágner od modré čáry trefil berounskou oporu do betonu, neprosadil se ani Lukáš Havel, ale na rohu brankoviště stál bez jediného strážce Roman Maliník, jemuž nezbylo nic jiného, než trefit prázdnou klec. Na druhé straně chtěl kosmeticky upravit skóre Jakub Stromko, ale Kacetl předvedl výborný zákrok lapačkou. Svůj druhý zásah mohl přidat Roman Maliník, který stál před poloodkrytou bránou, ale jeho backhandové zakončení mířilo nad. Jan Berger pak ujel do brejku se Štěpánem Štěpánkem, první jmenovaný nakonec zakončil ťukec tohoto dua střelou za bezmocného Mastíka a mohl si tak z ledu sebrat čepici na znamení hattricku. Fanoušci si přáli desítku, ale vynikající berounský muž s maskou byl proti. Naopak udeřil Jan Divíšek, který ze spodku kruhu dvakrát trefil jen Kacetlův beton, ale napotřetí již ležícího gólmana Havlíčkova Brodu přehodil. V posledních minutách to ještě zkoušeli Aleš Půlpán s Jakubem Markem, ale strážce svatyně Rebelů byl vždy připraven.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Berger 3 1 4 3 2
Marek Drtina 0 0 0 0 2
Lukáš Havel 1 2 3 2 0
Tomáš Chlubna 0 0 0 -1 0
Bohumil Jank 0 0 0 1 0
Jakub Kadlec 0 1 1 2 0
Tomáš Kolafa 0 0 0 3 0
Karol Korím 0 1 1 3 0
Roman Maliník 1 0 1 1 0
Jan Milfait 1 1 2 1 0
Jan Pohl 0 0 0 1 0
Petr Polodna 0 2 2 2 0
Tomáš Rousek 1 1 2 3 2
Tomáš Semrád 0 2 2 1 0
David Stach 1 0 1 3 0
Štěpán Štěpánek 0 1 1 0 0
Michal Švihálek 1 2 3 3 27
Vojtěch Tomi 0 0 0 -1 0
Martin Vágner 0 1 1 2 0
Petr Zítka 0 0 0 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Ondřej Kacetl 60 35 2 33 94,29 0 0

Ohlasy k utkání

33. kolo, pondělí 16.12.2013 od 17:30
ZS Kotlina
9:2
(3:0, 3:1, 3:1)
Havl. Brod - Beroun
1. liga

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 1. Milfait (Vágner, Berger), 5. Stach (Švihálek), 18. Švihálek (Rousek), 22. Berger (Milfait, Semrád), 23. Rousek (Švihálek), 25. Havel (Polodna, Korím), 51. Berger (Havel, Polodna), 53. Maliník (Havel, Semrád), 57. Berger (Stěpánek, Kadlec) – 28. Strnad (Kužel, Hrdel), 58. Divíšek (Hrdel). Rozhodčí: Petr Blecha – Tomáš Klein, Jan Toman. Vyloučení: 3:8, navíc Švihálek (HBR) a Látal (BER) 5+DKU [HRUB]. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 695. Střely na branku: . Průběh utkání: 6:0, 6:1, 9:1, 9:2.

Sestavy

Havl. Brod

Kacetl (Opršal) – Kolafa, Korím, Semrád, Vágner, Pohl, Jank, Drtina, Zítka, Drtina – Havel, Polodna, Maliník – Berger, Kadlec, Milfait – Švihálek, Stach, Rousek – Chlubna, Tomi, Štěpánek.

Beroun

Šimboch (21. Mastík) – Jebavý, Látal, Chalupa, Špelda, Sklenička, Kužel – Marek, Hrdel, Půlpán – Strnad, Kubeš, Ondráček – Divíšek, Stromko, Markulinec.

Tabulka

# Tým Z V VP PP P B
1 Havířov 44 36 2 4 2 116
2 Vyškov 44 27 4 3 10 92
3 Hodonín 44 18 9 2 15 74
4 Opava 44 19 6 3 16 72
5 Havlíčkův Brod 44 20 2 1 21 65
6 Nový Jičín 44 17 3 2 22 59
7 Kopřivnice 44 13 6 7 18 58
8 Žďár nad Sázavou 44 17 2 3 22 58
9 Šumperk 44 13 6 6 19 57
10 Valašské Meziříčí 44 11 3 10 20 49
11 Technika 44 15 1 2 26 49
12 Velké Meziříčí 44 12 2 3 27 43

Aktuality

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu