5. 1. 2011 | Ladislav Vácha

Rebelům vyšel po zpackaném úvodu na ledě Hradce neuvěřitelný obrat

Havlíčkobrodští Rebelové se v prvním duelu nového roku 2011 představili na kluzišti Hradce Králové, kam odjížděli s cenným skalpem svého krajského rivala z Jihlavy bojovat o další důležité body do vyrovnané prvoligové tabulky. Votroci patří mezi jedny z nejneoblíbenějších soupeřů a dlouho se toto tvrzení projevovalo i přímo na ledě. Bojovníci z Kotliny totiž nabrali ohromnou ztrátu čtyř gólů, jenže udělali čest svému jménu a předvedli neuvěřitelné z mrtvých vstání, na jehož konci se v prodloužení radovali ze senzačního triumfu 5:4. Lví podíl na tom měl zejména neúnavný bojovník Miroslav Třetina, který se blýskl hattrickem.

Hned na začátku utkání si vyměnili oba soupeři pozdravy, když hradecký Klement ani havlíčkobrodský Voj. Němec se svými projektily nepochodili. Za chvilku už se ale mohla domácí družina naplno radovat, protože se už z druhého ohrožení soupeřovy brány ujala těsného vedení. Ve druhé půlce 2. minuty poslal Martin Koudelka zpoza branky přesný pas na hůl do nebezpečného prostoru najíždějícího VÍTA BUDÍNSKÉHO, který pohotovou ranou bez přípravy mířil přesně pod horní tyčku - 1:0. V následujících minutách měli stále mírně navrch Východočeši, kteří se častěji probíjeli do zakončení, ve kterém jim však mnohdy scházela přesnější muška. V průběhu 5. minuty vyhodil kotouč ze hřiště jen na tribunu královéhradecký Chmelíř a před Havlíčkovým Brodem se rázem objevila výzva v podobě dvouminutové přesilovky, jenže svěřenci trenérského tandemu Petr Novák – Jaroslav Benák s ní nenaložili zdaleka podle svých představ, když gólmana Luňáka prakticky neohrozili.

Pokračovalo se v oboustranně vyrovnaném hokeji, když se o častou střelbu pravidelně pokoušely oba tábory, ovšem ve většině případů bez úspěšného konce. Na přelomu první a druhé poloviny úvodní dvacetiminutovky si pro změnu zahráli v početní převaze Votroci, protože v předbrankovém prostoru musel na poslední chvíli zatáhnout za záchrannou brzdu obránce Vošmik. Hlasitějších famfár z hlediště se však rovněž nedočkali a havlíčkobrodská družina ustála premiérové oslabení bez úhony. Z nuly v kolonce obdržených branek se ale příliš dlouho nemohli těšit, protože domácí soubor při hře v plném počtu hráčů na ledové ploše podruhé udeřil. Po sérii kliček v prostoru mezi kruhy adresoval Patrik Moskal milimetrovou nahrávku osamocenému BOHDANU VIŠŇÁKOVI, který si v dobré palebné pozici už věděl rady s tím, jak má nejlépe navýšit hubený náskok svého týmu - 2:0.

Obrana bojovníků z Kotliny jako kdyby vyhlásila den otevřených dveří a rozjetý Hradec Králové toho patřičně využil za pouhých 32 sekund. Jeden z brodských zadáků namazal při rozehrávce kotouč zkušenému JIŘÍMU KADLECOVI, jehož tvrdá rána překonala gólmana Nerudu – 3:0. Souboru z Vysočiny se stále nabízely vhodné příležitosti k návratu zpět do mizerně rozehraného duelu, další z nich se stal nedovolený zákrok Koudelky a další přesilová hra. Hosté proti oslabenému sokovi jen potvrdili, že závažnější nebezpečí v této situaci z jeho dílny nehrozí a Královéhradečtí se bez větších potíží ubránili.

Úvod prostřední části napovídal vyrovnanému hokeji, jenže havlíčkobrodské barvy přibrzdil v rozletu faulující útočník Rytnauer, který se zatím po svém návratu do Kotliny očividně trápí. Domácí se na svého protivníka slétli jako na vytipovanou kořist a zavřeli ho v hloubi jeho obranného pásma. Ze své územní převahy vytěžili velkou šanci, když důraz agilního Koudelky kolem brankoviště málem slavil úspěch, jenže hradecký forvard následně jen těsně minul Nerudovu svatyni. Východočeši se touto cestou alespoň naladili na příznivou útočnou vlnu a při hře pěti proti pěti za to brzy sklidili kýžené ovoce. Na sklonku 25. minuty po přiťuknutí Jiřího Kadlece napřáhl MARTIN KLEMENT a ostrou dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě – 4:0.

O osudu utkání je již rozhodnuto, napadlo určitě za tohoto stavu nejednoho hokejového fanouška. Ale pozor, nebyli by to snad ani Rebelové, aby nepředvedli neuvěřitelné z mrtvých vstání a následné zdramatizování jinak jednoznačného duelu. Něco podobného, co se jim již povedlo na kluzištích Kadaně nebo Ústí nad Labem, okusil na vlastní kůži i Hradec Králové. Už za 84 sekund namazal Martin Zábranský puk nerozlučnému parťákovi ONDŘEJI ŠVAŇHALOVI, který se vůbec nerozpakoval a rychlou střelou zaznamenal čestný úspěch hostů – 4:1. A nálada na havlíčkobrodské lavičce dosahovala už za dalších 25 vteřin hry úplně jiných rozměrů, když Rebelové umazali opět kousek z hrozivého manka. Marian Morava vysunul MIROSLAVA TŘETINU, jenž si podél levého mantinelu nabruslil do palebné pozice a tvrdou ranou ze strany propálil hradecké brankáře Luňáka – 4:2.

A to nebylo ještě poslední slovo nabuzených hostů, do obrovské šance se po pasu Fiedlera málem dostal Sedlák, jenže v samostatném úniku mu zabránil domácí Hendrich, který vystihl hezkou nahrávku a zamezil pohromě. Bojovníci z Vysočiny cítili ohromnou šanci na zvrat a toto odhodlání z nich doslova sálalo, čímž měl rázem gólman Luňák plné ruce práce s uhlídáním brodských střelců. Ve 34. minutě se znovu pořádně zapotil, když vyrazil Zábranského střelu z úhlu na hůl Zohorny, který usměrnil puk jen do boční konstrukce. Bojovníci od řeky Sázavy se ale nakonec dočkali zasloužené radosti. V úvodu 36. minuty vymyslel Václav Meidl exkluzivní přihrávku, jíž dokonale vyšachoval brankáře Luňáka, pro MIROSLAVA TŘETINU, který se před prázdnou bránou snad ani nemohl mýlit – 4:3. Východočeši si poté začínali ze studené sprchy vzpamatovávat, ale nevyvarovali se ve 38. minutě faulu. Při následném oslabení paradoxně sami zahrozili, když aktivní Koudelka obkroužil branku a moc nechybělo, aby záhy překonal gólmana Nerudu.

Závěrečné dějství se neslo od útlého začátku ve vyrovnaném duchu, přičemž dvakrát hodně nebezpečně zahrozili domácí hráči. Nejdříve s chutí hrající Kadlec vybídl přihrávkou zpoza branky Roubíka, jenže ten dlouho váhal se zakončením a hostující zadáci mu kotouč vypíchli z hole v pravý čas. Potom o sobě dal velice důrazně vědět exhavlíčkobrodský Čermák, jehož dělovku z mezikruží fantastickým zákrokem zneškodnil připravený gólman Neruda. Rebelové se však opět začínali viditelně potýkat s nedisciplinovaností, díky níž se brzy ocitli ve dvojnásobném oslabení a z plného hrdla mohli děkovat paní Štěstěně, jež jim byla nakloněna. Po tvrdé ráně obránce Vágnera a brankář Neruda měl plné ruce práce s tím, aby zkrotil neposedný kotouč a rychle přerušil hru. Havlíčkův Brod trpělivě vyčkával schoulený v obranné ulitě na svou šanci, jíž se dočkal a naložil s ní vskutku bravurně.

Na začátku 52. minuty vyslal Vojtěch Němec luxusním pasem do samostatného úniku MIROSLAVA HOLCE, který ve vyložené šanci prokázal pevné nervy a přesnou koncovku – 4:4. Východočeši odpověděli za nepříznivé situace tím nejlepší možným způsobem, zvýšenou útočnou aktivitou, a provětrali havlíčkobrodskou defenzívu, konkrétně se o to zasloužil forvard Kubica. Ten nejdříve zblízka nepropálil brankáře Nerudu a za chvíli vyšel z dalšího minisouboje s maskovaným mužem v brodském brankovišti jako poražený, když neuspěl v samostatném úniku. Jako z blesk z čistého nebe mohl v úplném závěru udeřit po pasu Meidla špílmachr Třetina, jenže hattrick nezavršil a po základní hrací době platil stav 4:4.

V prodloužení putoval v 62. minutě na lavici hanby za hrubý zákrok hradecký útočník Budínský a dostal za faul na Zohornu 2 plus OT na 10 minut. Rozjařený Havlíčkův Brod tuto hozenou rukavici s radostí zvedl z ledu a dokonal neuvěřitelný obrat. V závěru 63. minuty nahodil kotouč od modré čáry kapitán Marian Morava a MIROSLAV TŘETINA jemnou tečí završil svůj hattrick – 4:5. Havlíčkobrodská družina, na níž by si spousta fanoušků po nevydařené první půlce zápasu nevsadila ani korunu, slavila cenný triumf a dvoubodový import na prochladlou Vysočinu, zatímco Východočeši mohou zpytovat svědomí za promarněný náskok, jenž dosahoval komfortních rozměrů.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jonáš Fiedler 0 0 0 0 0
Martin Hadrava 0 0 0 0 0
Miroslav Holec 1 0 1 -1 0
Jan Knotek 0 0 0 -2 0
Jakub Krejčík 0 0 0 -1 0
Václav Meidl 0 1 1 0 0
Marian Morava 0 2 2 -1 0
Vojtěch Němec 0 3 3 1 0
Jan Pavlík 0 0 0 -1 0
Ladislav Rytnauer 0 0 0 -2 2
Přemysl Sedlák 0 0 0 0 0
Jan Soldán 0 0 0 3 0
Aleš Sova 0 0 0 -1 0
Jakub Stromko 0 0 0 0 2
Ondřej Švaňhal 1 0 1 1 2
Miroslav Třetina 3 0 3 0 0
Petr Vošmik 0 0 0 1 2
Martin Zábranský 0 0 0 1 0
Hynek Zohorna 0 1 1 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Stanislav Neruda 63 0 4 33 0 0

Ohlasy k utkání

33. kolo, středa 5.1.2011 od 18:00
Hradec Králové
4:5p
(3:0, 1:3, 0:1 - 0:1)
Hr. Králové - Havl. Brod
1. liga

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 2. Budínský (Koudelka), 14. Višňák (Moskal), 14. Kadlec, 25. Klement (Kadlec) - 27. Švaňhal (Zábranský), 27. Třetina (Morava), 36. Třetina (Meidl, Voj. Němec), 52. Holec (Voj. Němec), 63. Třetina (Morava, Voj. Němec). Rozhodčí: Dvořák - Flegl, Jílek. Vyloučení: 3:4, navíc Budínský 2 plus OT na 10 minut a Moskal (oba HKR) OT na 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 998. Průběh utkání: 4:0, 4:5.

Sestavy

Hr. Králové

Luňák (Pavelka) – Křetínský, Klement, Hendrich, Vágner, Višňák, Chmelíř, Čáp, Popela – Kubica, Roubík, Kadlec – Budínský, Koudelka, Volráb – J. Hruška, Moskal, Čermák –Berger, Šejnoha, O. Hruška.

Havl. Brod

Neruda (Suchan) – Vošmik, Soldán, Sova, Morava, Krejčík, Pavlík, Zítka – Meidl, Třetina, Voj. Němec - Holec, Knotek, Rytnauer – Švaňhal, Zábranský, Zohorna – Sedlák, Stromko, Fiedler – Hadrava.

Tabulka

# Tým Z V VP PP P B
1 Havířov 44 36 2 4 2 116
2 Vyškov 44 27 4 3 10 92
3 Hodonín 44 18 9 2 15 74
4 Opava 44 19 6 3 16 72
5 Havlíčkův Brod 44 20 2 1 21 65
6 Nový Jičín 44 17 3 2 22 59
7 Kopřivnice 44 13 6 7 18 58
8 Žďár nad Sázavou 44 17 2 3 22 58
9 Šumperk 44 13 6 6 19 57
10 Valašské Meziříčí 44 11 3 10 20 49
11 Technika 44 15 1 2 26 49
12 Velké Meziříčí 44 12 2 3 27 43

Aktuality

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu