20. 11. 2010 | Ladislav Vácha

Rebelové smetli nováčka z Litoměřic po sladkém triumfu 8:1

Havlíčkův Brod hostil po úvodní domácí porážce, kdy nezískal po porážce 3:6 ani bod, Litoměřice, prvoligového nováčka, s nímž z prvního vzájemného střetnutí odešli s porážkou 3:4, jíž si ze severních Čech odvezli na začátku soutěže. Proto měli doma co napravovat. Úvod utkání vyšel bojovníkům z Kotliny skvěle, když se ujali dvoubrankového vedení. Hosté se sice zmohli na odpověď, ale to bylo z jejich strany vše. Domácí postupně navyšovali svůj náskok a výsledek duelu se zastavil na stavu 8:1 ve prospěch havlíčkobrodské družiny.

Oba tábory naskočily do utkání s obrovskou chutí, což s sebou přineslo útočný hokej ve svižném tempu. Na přelomu 1. a 2. minuty se Rebelové dostali do nadějného přečíslení 2 na 1 a Zábranský zvolil variantu individuálního zakončení z levého kruhu, ale neměl dobře seštelovaná mířidla a minul Volkeho svatyni. Rebelové měli v úvodu mírně navrch, když po většinu času drželi hru v útočném pásmu a vytrvale tloukli do litoměřické defenzívy, jíž vedl gólman Volke. Severočeši se probíjeli do útočných pozic jen sporadicky, ale několikrát také prověřili pozornost brankáře Nerudy. Na sklonku 6. minuty se havlíčkobrodská část publika dočkala konečně gólové radosti. Při kombinaci v útočném pásmu poslal Vojtěch Němec přesnou nahrávku do předbrankového prostoru, kde si zpracoval puk MIROSLAV TŘETINA, dobře se zorientoval a po ledě překonal gólmana Volkeho – 1:0.

Kališníci se ještě ani nestihli z inkasované branky pořádně vzpamatovat a nabuzení domácí nekompromisně znovu udeřili. V první půlce 7. minuty Martin Zábranský poslal přesný pas na hůl PŘEMYSLA SEDLÁKA, jenž se v blízkosti litoměřické branky rychle zorientoval a zblízka po ledě propasíroval kotouč za záda gólmana Volkeho – 2:0. Hosté se rázem ocitli pod psychickou dekou a bojovníci z Kotliny byli naopak na koni, jenže dvouminutovým vyloučením útočníka Hadravy výrazně pomohli svému soupeři k návratu do zápasu, který už za 16 sekund hry umazal polovičku z dvoubrankového manka.

Do přečíslení 2 na 1 se dostala dvojice Jaroslav Hašek - PETR PŘEUČIL, prvně jmenovaný adresoval přesný pas na hůl svého parťáka, jenž zblízka nekompromisně zavěsil pod horní tyčku – 2:1. Havlíčkobrodská družina zareagovala tím nejlepším možným způsobem, když v ofenzivní fázi ještě přidala na obrátkách a vytěžila z této snahy obrovskou šanci. Rytnauer pálil z dobré pozice mezi kruhy a brankář Volke jen vyrazil puk do prostoru vedle sebe, kde číhal úplně volný Vošmik a zblízka minul odkrytou branku. Hra se nám v následném průběhu hodně vyrovnala, přičemž si slibné příležitost ke skórování vytvářeli oba soupeři.

Nejdříve nadvakrát nepřekonal gólmana Volkeho z ideálních střeleckých pozic dvakrát zakončující Třetina a zahanbit se nenechal ani letošní prvoligový nováček. Tvrdou ránu Hlusičky z ostrého úhlu, jíž gólman Neruda vyrazil do prostoru před sebou, odkud pohotově dorážel Martinka, jenže narazil na vystrčený beton. Následně střílel z levého kruhu Slížek do vzdálenějšího horního rohu, ale Neruda skvělým zákrokem lapačkou vytěsnil jeho projektil do bezpečí.

Severočeši se čím dál více osmělovali a nebezpečně doráželi prostřednictvím nepříjemných projektilů na gólmana Nerudu, který měl plné ruce práce, ale na ofenzívu nezapomínali ani domácí, jimž pro změnu úspěšně vzdoroval brankář Volke. V 18. minutě se provinil útočným faulem litoměřický střelec Přeučil a nabídl domácím hráčům hru v početní převaze. S tou bojovníci z Kotliny naložili mizerně, když po většinu času naráželi na pevný obranný val svého houževnatého soka.

Do prostřední části vjeli Litoměřice s velkou chutí a odhodláním smazat nejtěsnější manko, za což sklidili úspěch v podobě přesilové hry, když brodský bek Šenkeřík vyhodil puk mimo hřiště a vyfasoval za to 2 minuty na lavici hanby. Nebezpečí na sebe nenechalo dlouho čekat a kolem branky domácích bylo pořádné horko. Vobořilovu střelu zápěstím z vrcholu pravého kruhu vyrazil gólman Neruda vyrážečkou do rohu pásma. Následně vyjel zpoza brány Přeučil a kotouč se po jeho střele pomalu šoural za Nerudova záda, ale brodský hráč dojel kotouč včas a vyvezl ho z pásma.

Havlíčkobrodská družina oslabení ustála bez úhony a naopak brzy sama hrála v početní výhodě. Přes dobře bruslící obranu Severočechů, která často vyhazovala puky do uctivé vzdálenosti z nebezpečného prostoru, se protlačila k několika nepříjemným projektilům, které však ke kýžené gólové radost tentokrát nevedly. Také hosté v oslabení nekapitulovali a vzápětí při hře s plným počtem hráčů důkladně větrali havlíčkobrodskou defenzívu, ale při této činnosti se provinili proti hokejovým pravidlům a pykali za to dalším dvouminutovým oslabením. Přesilovka přivála Rebelům do plachet silný a příznivý vítr, jenž s sebou přinesl navýšení hubeného náskoku.

Domácí si vynutili mohutný tlak, při němž kotouč putoval po ose Miroslav Třetina - Vojtěch Němec - VÁCLAV MEIDL, přičemž posledně jmenovaný přihrávku z vrcholu levého kruhu zachytil v předbrankovém prostoru, odkud napodruhé překonal gólmana Volkeho, když kotouč letící těsně nad zemí usměrnil k levé tyčce – 3:1. Jejich sok mohl zanedlouho odpovědět při dlouhé hře v početní převaze, když byl na 2 plus 2 minuty vykázán mimo hřiště Třetina. Litoměřice sice dorážely na soupeřovu obrannou hráz, jenže ta stála pevně a nepouštěla je do mohutnějšího náporu. V úvodu 35. minuty ovšem fauloval Voj. Němec a ještě umocnil početní oslabení svého týmu. Hosté nezaháleli a okamžitě se tlačili do zakončení, z čehož vzešla obrovská šance.

Z bezprostřední blízkosti dorážel po nahození z levého kruhu Šinágl, ale ani opakovaně neprotlačil puk za Nerudovy betony. Brodský muž s maskou se ve svém brankovišti pevně zapřel. Havlíčkobrodským nakonec oslabení paradoxně přišlo k duhu a překvapivě opět skórovali. Hosté vrhli všechny své síly do útoku a trochu pozapomněli na zadní vrátka, za což pykají. Rebelové ujeli do přečíslení 2 na 1, Václav Meidl předložil ideální nahrávku MIROSLAVU TŘETINOVI, který z levého kruhu bez přípravy procedil puk do sítě mezi Volkeho betonem a lapačkou – 4:1. Havlíčkův Brod však touto cestou zdaleka neřekl poslední slovo a brzy se mohl znovu naplno radovat. Svého soupeře zavřel v hloubi jeho obranného pásma a při obrovském závaru, kdy zblízka doráželo několik brodských hráčů, dotlačil puk za brankovou čáru pohotový VOJTĚCH NĚMEC – 5:1.

V závěrečném dějství tahali za delší konec provazu domácí Rebelové, kteří se s luxusním náskokem v zádech neustále tlačili do koncovky, chtěli svému soupeři přibalit na cestu ještě větší nadílku a podtrhnout svůj sladký triumf. Hosté dostávali příležitosti ke korekci stavu především při přesilových hrách, jinak jim toho rozjetí Rebelové moc nedovolili. Na začátku 46. minuty se nevyvaroval faulu litoměřický bek Macek a domácí profitovali z další přesilovky, jíž dotáhli do zdárného konce v podobě už šestého přesného zásahu. Ve 47. minutě Václav Meidl při dlouhé kombinaci našel chirurgicky přesnou nahrávkou na levé straně volného VOJTĚCHA NĚMCE, který bez přípravy prostřelil brankáře Wegerta – 6:1.

Na hlavy Litoměřických se snášela jedna nepříjemná rána za druhou a zhruba za minutu opět gólman Wegert loil smutně puk ze své brány. Ve skrumáži před brankou se po Přemyslu Sedlákovi a Jakubu Stromkovi rychle zorientoval HYNEK ZOHORNA a z bezprostřední blízkosti nedal svou střelou gólmanu Wegertovi nejmenší šanci – 7:1. Do konce poslední dvacetiminutovky byli k vidění ještě tři přesilové hry, jedna na straně Rebelů a dvě měli k dispozici Severočeši.

Konečnou podobu dostal výsledek v 59. minutě, kdy Havlíčkův Brod při vlastním oslabení podtrhl svoje vítězství. Rebelové vypíchli hostům na obranné modré čáře puk, bleskově přešli do rychlého kontru, na jehož konci kombinovali v trojúhelníku, ze kterého nakonec po ledě skóroval PETR VOŠMIK – 8:1. Po závěrečném hvizdu se domácí bojovníci mohli se svými fanoušky naplno radovat ze sladké výhry, ale také z toho, že jejich průměr nastřílených branek činí více než 4 góly na zápas.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Martin Hadrava 0 0 0 0 2
Michal Kempný 0 0 0 1 2
Václav Meidl 1 3 4 2 0
Marian Morava 0 0 0 3 0
Vojtěch Němec 2 2 4 2 2
Martin Ondráček 0 1 1 2 0
Jan Pavlík 0 0 0 1 0
Ladislav Rytnauer 0 0 0 0 0
Přemysl Sedlák 1 1 2 2 0
Jan Soldán 0 0 0 2 0
Aleš Sova 0 0 0 1 2
Jakub Stromko 0 3 3 3 0
Petr Šenkeřík 0 1 1 1 2
Ondřej Švaňhal 0 0 0 0 2
Miroslav Třetina 2 1 3 2 4
Petr Vošmik 1 0 1 2 2
Martin Zábranský 0 1 1 1 0
Hynek Zohorna 1 1 2 3 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Stanislav Neruda 60 0 1 36 0 0

Ohlasy k utkání

20. kolo, sobota 20.11.2010 od 17:00
Havl. Brod
8:1
(2:1, 3:0, 3:0)
Havl. Brod - Litoměřice
1. liga

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 6. Třetina (Voj. Němec, Meidl), 7. Sedlák (Zábranský, Zohorna), 30. Meidl (Voj. Němec, Třetina), 36. Třetina (Meidl), 37. Voj. Němec (M. Ondráček), 47. Voj. Němec (Meidl), 48. Zohorna (Stromko, Sedlák), 60. Vošmik (Zohorna, Stromko) - 8. Přeučil (Hašek). Rozhodčí: A. Jeřábek ml. - J. Jureček. P. Rychlý. Vyloučení: 10:6 navíc Vobořil (LTM) 2 plus OT na 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 1269. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 8:1.

Sestavy

Havl. Brod

Neruda (Suchan) – Kempný, Šenkeřík, Sova, Morava "C", Vošmik, Pavlík, Soldán – Meidl, Třetina "A", Voj. Němec "A", Sedlák, Zábranský, Zohorna, Ondráček, Stromko, Rytnauer, Hadrava, Švaňhal, Knotek, Fiedler.

Litoměřice

Volke (Wegert) – Brož, O. Kříž, Stříteský, Macek, Vobořil, Kolbaba, Martinka, Hillmich - J. Hašek, Šinágl, Přeučil, Novák, Slížek "C", Horčička, Rod, P. Kříž, Bojer, T. Doležal, Hlusička, Heinisch.

Tabulka

# Tým Z V VP PP P B
1 Havířov 44 36 2 4 2 116
2 Vyškov 44 27 4 3 10 92
3 Hodonín 44 18 9 2 15 74
4 Opava 44 19 6 3 16 72
5 Havlíčkův Brod 44 20 2 1 21 65
6 Nový Jičín 44 17 3 2 22 59
7 Kopřivnice 44 13 6 7 18 58
8 Žďár nad Sázavou 44 17 2 3 22 58
9 Šumperk 44 13 6 6 19 57
10 Valašské Meziříčí 44 11 3 10 20 49
11 Technika 44 15 1 2 26 49
12 Velké Meziříčí 44 12 2 3 27 43

Aktuality

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu