BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Valašské Meziříčí - Havl. Brod 1:4 - Bruslaři našli čtyři mezery v bobří hrázi a vezou tři body!
Bruslaři našli čtyři mezery v bobří hrázi a vezou tři body!

Bruslaři našli čtyři mezery v bobří hrázi a vezou tři body!

09.01.2019 | Štěpán Ondráček, Daniel Gargulák

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Havlíčkobrodští hokejisté se vydali na dalekou cestu, když odcestovali k dohrávce 20. kola do Valašského Meziříčí. Bruslaři začali dobře, protože se ujali ve 24. minutě vedení, ale domácí ještě do druhé sirény vyrovnali. Celek z Kotliny rozhodl o své výhře v závěrečné části hry, když skóroval hned třikrát. Výhru režírovali tříbodový David Michálek (na snímku), a také brankář David Marek, který předvedl 38 úspěšných zákroků. Gólmana Valašského Meziříčí prostřelili Tomáš Ludvík, Miroslav Třetina a Tomáš Semrád.

 
20., středa 9.1.2019, Zimní stadion Valašské Meziříčí
HC Bobři Valašské Meziříčí
HC Bobři Valašské Meziříčí - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
1:4
(0:0, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 39. Brunec (Weintritt, Ostrčil) – 24. Ludvík (Chlubna, Semrád), 54. Třetina (Michálek, Přidal), 56. Michálek (Třetina, Semrád), 58. Semrád (Michálek, Přidal). Rozhodčí: Michal Novák – Marek Pospíšil, Matěj Bartoň. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 178. Střely na branku: 39:27 (10:8, 16:7, 13:12). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Netolička) – Weintritt, Ostrčil, Váňa, Daněk (A), Holiš, Žák, Kamas – Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec (C), Peška, Pořický – Andris, Dalajka, Paťava – Kuchařík, Dubnický

BK Havlíčkův Brod: Marek (Novák) – Kulhánek, Šmíd, Nepokoj, Semrád, Vala, Kadeřávek – Kuchta, Ludvík, Michálek, Voříšek (A), Chlubna, Přidal, Beneš, Třetina (C), Milfait (A), Kozlík, Blinka, Matušík

 

Úvodní minuta patřila ve Valašském Meziříčí v dohrávce dvacátého kola Havlíčkovu Brodu, který hned ze začátku sevřel soupeře v jeho pásmu a pokoušel se o rychlou první branku. To se ale hostům nevyvedlo a s tempem Bruslařů se začali Valaši postupně vyrovnávat. V dalších minutách se hrálo velmi aktivně na obě strany, vyložené brankové příležitosti však nepřicházely. Krátce po polovině první periody se žezla chopili Bruslaři z Havlíčkova Brodu, kteří začali být o poznání aktivnějším družstvem, gólu se jim ale do samého konce první periody docílit nepodařilo. V kombinaci s tím, že si čisté konto udržel i brankář Marek, se do šaten po první části odcházelo za bezbrankového stavu.

Do druhé periody vletěli aktivněji hosté z Havlíčkova Brodu a za svůj tlak byli po třech a půl minutách odměněni první brankou. Tomáš Ludvík nechal pozdravovat všechny poslední pavučiny pod horní tyčkou Slovákovy klece a nechytatelně od modré vymetl právě horní růžek jeho svatyně. Bobry jako by ale obdržená branka nakopla a začali se soupeřem srovnávat tempo hry. Druhá polovina prostřední periody patřila znovu aktivnímu hokeji na obě strany, druhou branku ale přidali právě domácí Valaši. Přesně minutu před koncem našel po vjetí do útočného pásma přesným pasem Weintritt kapitána Tomáše Brunce, který vymíchal brankáře Marka a zakončoval do prázdné branky. I po druhé části tak platilo, že je skóre nerozhodné.

Už ze začátku poslední třetiny byli mnohem aktivnější hosté z Havlíčkova Brodu. Trvalo však až do padesáté čtvrté minuty, než za svůj tlak byli odměněni brankou, která visela ve vzduchu téměř celou první periodu. A byl to kapitán hostí Miroslav Třetina, který zařídil svému týmu znovu vedení ve Valašském Meziříčí, když si našel nejvhodnější místo pro zakončení a stál na konci úspěšné kombinace. O minutu a půl mohlo být znovu srovnáno, za Markem ale zazvonila pouze tyč, naopak o další minutu později přidal třetí gól Rebelů David Michálek a přiblížil svůj tým tříbodovému zisku. Vítězství Bruslařů potvrdil Tomáš Semrád trefou do prázdné branky, když se Valaši v závěru zkoušeli prosadit s šesti hráči v poli.

Výsledky skupiny Jih + Východ (20. kolo)

Hodonín – Tábor 5:3
Opava – Pelhřimov 9:0
Nový Jičín – Písek 3:2sn
Kopřivnice – Moravské Budějovice 2:5
Šumperk – Žďár nad Sázavou 2:3p

Ohlasy trenérů

Jiří Weintritt (HC Bobři Valašské Meziříčí): Je potřeba říct, že soupeř byl lepší a vyhrál zaslouženě. V silně improvizované sestavě jsme bojovali, nicméně soupeři jsem pomohli v poslední desetiminutovce ke dvěma laciným gólům, což rozhodlo.

Richard Cachnín (BK Havlíčkův Brod): My jsme sem přijeli docela s respektem. Domácí body neztrácejí, ve třinácti zápasech získali třicet jedna bodů. Doma jsou silní, dostávají málo branek, ale já myslím, že jsme do toho utkání vstoupili dobře. První třetinu jsme byli aktivnější. Ve druhé jsme dali jsme gól, měli jsme nějaké šance, ale domácí nás potrestali v jejím závěru. Ve třetí třetině ale ukázal mančaft velikou sílu, a dobrým pohybem, aktivním hokejem jsme domácí přetlačili a zaslouženě dnes vezeme tři body. Tým dnes šlapal jako dobře namazaný stroj.

 
Zápasy v sezóně
20. | Valašské Meziříčí - Havl. Brod | 1:4
33. | Havl. Brod - Valašské Meziříčí | 0:5
SF1 | Havl. Brod - Valašské Meziříčí | 5:2
SF2 | Valašské Meziříčí - Havl. Brod | 2:0
SF3 | Havl. Brod - Valašské Meziříčí | 4:2
SF4 | Valašské Meziříčí - Havl. Brod | 2:3sn
 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv