9. 1. 2019 | Štěpán Ondráček, Daniel Gargulák

Bruslaři našli čtyři mezery v bobří hrázi a vezou tři body!

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Havlíčkobrodští hokejisté se vydali na dalekou cestu, když odcestovali k dohrávce 20. kola do Valašského Meziříčí. Bruslaři začali dobře, protože se ujali ve 24. minutě vedení, ale domácí ještě do druhé sirény vyrovnali. Celek z Kotliny rozhodl o své výhře v závěrečné části hry, když skóroval hned třikrát. Výhru režírovali tříbodový David Michálek (na snímku), a také brankář David Marek, který předvedl 38 úspěšných zákroků. Gólmana Valašského Meziříčí prostřelili Tomáš Ludvík, Miroslav Třetina a Tomáš Semrád.

Úvodní minuta patřila ve Valašském Meziříčí v dohrávce dvacátého kola Havlíčkovu Brodu, který hned ze začátku sevřel soupeře v jeho pásmu a pokoušel se o rychlou první branku. To se ale hostům nevyvedlo a s tempem Bruslařů se začali Valaši postupně vyrovnávat. V dalších minutách se hrálo velmi aktivně na obě strany, vyložené brankové příležitosti však nepřicházely. Krátce po polovině první periody se žezla chopili Bruslaři z Havlíčkova Brodu, kteří začali být o poznání aktivnějším družstvem, gólu se jim ale do samého konce první periody docílit nepodařilo. V kombinaci s tím, že si čisté konto udržel i brankář Marek, se do šaten po první části odcházelo za bezbrankového stavu.

Do druhé periody vletěli aktivněji hosté z Havlíčkova Brodu a za svůj tlak byli po třech a půl minutách odměněni první brankou. Tomáš Ludvík nechal pozdravovat všechny poslední pavučiny pod horní tyčkou Slovákovy klece a nechytatelně od modré vymetl právě horní růžek jeho svatyně. Bobry jako by ale obdržená branka nakopla a začali se soupeřem srovnávat tempo hry. Druhá polovina prostřední periody patřila znovu aktivnímu hokeji na obě strany, druhou branku ale přidali právě domácí Valaši. Přesně minutu před koncem našel po vjetí do útočného pásma přesným pasem Weintritt kapitána Tomáše Brunce, který vymíchal brankáře Marka a zakončoval do prázdné branky. I po druhé části tak platilo, že je skóre nerozhodné.

Už ze začátku poslední třetiny byli mnohem aktivnější hosté z Havlíčkova Brodu. Trvalo však až do padesáté čtvrté minuty, než za svůj tlak byli odměněni brankou, která visela ve vzduchu téměř celou první periodu. A byl to kapitán hostí Miroslav Třetina, který zařídil svému týmu znovu vedení ve Valašském Meziříčí, když si našel nejvhodnější místo pro zakončení a stál na konci úspěšné kombinace. O minutu a půl mohlo být znovu srovnáno, za Markem ale zazvonila pouze tyč, naopak o další minutu později přidal třetí gól Rebelů David Michálek a přiblížil svůj tým tříbodovému zisku. Vítězství Bruslařů potvrdil Tomáš Semrád trefou do prázdné branky, když se Valaši v závěru zkoušeli prosadit s šesti hráči v poli.

Výsledky skupiny Jih + Východ (20. kolo)

Hodonín – Tábor 5:3
Opava – Pelhřimov 9:0
Nový Jičín – Písek 3:2sn
Kopřivnice – Moravské Budějovice 2:5
Šumperk – Žďár nad Sázavou 2:3p

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Filip Beneš 0 0 0 0 0
Tomáš Chlubna 0 1 1 1 0
Patrik Kadeřávek 0 0 0 0 0
Petr Kuchta 0 0 0 1 2
Kryštof Kulhánek 0 0 0 -1 2
Tomáš Ludvík 1 0 1 1 0
Jakub Matušík 0 0 0 -1 0
David Michálek 1 2 3 2 0
Jan Milfait 0 0 0 0 0
Martin Nepokoj 0 0 0 3 2
Patrik Přidal 0 2 2 3 0
Tomáš Semrád 1 2 3 4 0
Vojtěch Šmíd 0 0 0 0 0
Miroslav Třetina 1 1 2 2 0
David Vala 0 0 0 0 0
Luboš Voříšek 0 0 0 -1 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
David Marek 60 0 1 38 0 0

Ohlasy k utkání

20.. kolo, středa 9.1.2019 od 18:00
Zimní stadion Valašské Meziříčí
1:4
(0:0, 1:1, 0:3)
Valašské Meziříčí - Havl. Brod
2. liga

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 39. Brunec (Weintritt, Ostrčil) – 24. Ludvík (Chlubna, Semrád), 54. Třetina (Michálek, Přidal), 56. Michálek (Třetina, Semrád), 58. Semrád (Michálek, Přidal). Rozhodčí: Michal Novák – Marek Pospíšil, Matěj Bartoň. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 178. Střely na branku: 39:27 (10:8, 16:7, 13:12). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

Sestavy

Valašské Meziříčí

Slovák (Netolička) – Weintritt, Ostrčil, Váňa, Daněk (A), Holiš, Žák, Kamas – Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec (C), Peška, Pořický – Andris, Dalajka, Paťava – Kuchařík, Dubnický

Havl. Brod

Marek (Novák) – Kulhánek, Šmíd, Nepokoj, Semrád, Vala, Kadeřávek – Kuchta, Ludvík, Michálek, Voříšek (A), Chlubna, Přidal, Beneš, Třetina (C), Milfait (A), Kozlík, Blinka, Matušík

Tabulka

Aktuality

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Pecka pro Havlíčkův Brod! Po letech se vrací Jan Novák, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Nečekané ztráty v Havlíčkově Brodě. Končí elitní bek a dva mladíci, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 23. července | Portál hokej.cz zařadil přesun útočníka Lukáše Endála z Tábora do Havlíčkova Brodu mezi TOP 10 přestupů ve 2. lize. Přečtěte si celý článek.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner