BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: M. Budějovice - Havl. Brod 0:2 - PARÁDA! Brod v derby Vysočiny porazil Moravské Budějovice!
PARÁDA! Brod v derby Vysočiny porazil Moravské Budějovice!

PARÁDA! Brod v derby Vysočiny porazil Moravské Budějovice!

30.01.2019 | Štěpán Ondráček

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE – Havlíčkobrodští hokejisté se po nevydařeném zápase v Novém Jičíně představili na ledě Moravských Budějovic. Celek z Kotliny podstoupil prestižní zápas o Vysočinu. Bruslaři se museli v prvních minutách bránit, ale v 11. minutě to byli Havlíčkobrodští, kteří se dostali do vedení. V dalším průběhu se hrál útočný hokej, který bavil diváky, ale skóre zůstalo nezměněné. Moravské Budějovice v samém závěru zkusily hru bez brankáře, ve které inkasovaly rozhodující branku. Bruslaři napravili své zaváhání, když se o gólové příspěvky postarali Luboš Voříšek s Patrikem Přidalem. Lví podíl na výhře měl brankář Čeněk Novák (na snímku), který udržel popáté v sezoně čisté konto.

 
35., středa 30.1.2019, Zimní stadion Moravské Budějovice
HC Moravské Budějovice 2019
HC Moravské Budějovice 2019 - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
0:2
(0:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Voříšek (Třetina, Matušík), 60. Přidal (Michálek, Třetina). Rozhodčí: Jiří Ondráček – Jan Kleprlík, Roman Urubčík. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 648. Střely na branku: 34:29 (10:16, 14:9, 10:4). Průběh utkání: 0:2.

HC Moravské Budějovice 2019: Groh (Vacek) – Pelikán, Kadela, Furch, Peroutka (C), Kabelka, Kliment, Pospíchal – Matějka, Lupač, Horký, Mikeš(A), Hačecký, Rytnauer (A), Čejka, Ferda, Heinrich, Krutiš

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – Kulhánek, Kopic, Nepokoj, Semrád, Vala, Kadeřávek – Kuchta, Beran, Ludvík, Michálek, Voříšek (A), Chlubna, Přidal, Beneš, Třetina (C), Kozlík, Matušík.

 

První šance utkání si vytvořili hráči Havlíčkova Brodu, ale Třetina s Matušíkem neuspěli. Moravské Budějovice potom hrály krátkou přesilovku pět na tři, ale vedoucí gól utkání nevstřelily. Naopak, Havlíčkův Brod svoji první početní výhodu dokázal využít. Puk šel po ose Jakub Matušík, Miroslav Třetina a zakončující Luboš Voříšek. Útočník hostů dostal krásnou přihrávku před odkrytou branku, kterou bez větších problémů trefil. V závěru první části mohla Žihadla vyrovnat, ale Novák si se všemi pokusy poradil.

Moravské Budějovice vstoupily aktivně do další části hry, když několikrát vyzkoušely pozornost maskovaného muže Bruslařů. Gólman soupeře byl, ale bezchybný. Havlíčkobrodští zahrozili ve 24. minutě, když se do střelecké pozice dostal Chlubna, ovšem toho dokázal zastavit Groh. Aktivní domácí nadále zaměstnávali hostující obranu v čele s Novákem, ale ani jeden pokus si nenašel cestu do sítě. Hosté potom ubránili oslabení, po kterém měli šanci navýšit své vedení. Situaci dva na jednoho vyřešil Chlubna střelou, na kterou si počkal Groh. Ve 36. minutě mohl vyrovnat Čejka, ten ale našel připraveného Nováka a ke smůle domácího týmu se k dorážce nikdo nedostal. Havlíčkův Brod hrál v závěru oslabení, ve kterém mohl jít do dvoubrankového vedení. Obránce Semrád nedokázal dostat hrací předmět za brankáře žlutočerných.

Moravské Budějovice veškerou svoji energii soustředily do útoku, ale Kabelka si na Nováka nepřišel. Ve 43. minutě bylo na ledě pořádně rušno, jelikož se strhla potyčka mezi domácím Juráněm a hostujícím Kopicem. O několik sekund později prožil horké chvíle gólman Havlíčkova Brodu, který odolal útočným nájezdům Žihadel. Bruslaři si potom vytvořili dvě šance, ale pokusy Valy s Benešem skončily na pozorném Grohovi. Hosté se potom museli bránit ve čtyřech, ve kterém obětavý zákrok předvedl Chlubna. Ten po zblokované ráně opustil hrací plochu v bolestivých grimasách. Poslední minuty utkání pařily domácím hokejistům, kteří se snažili vyrovnat, avšak Kadelkovu střelu schoval Novák do lapačky. Následné pokusy rovněž skončily na maskovaném muži Havlíčkova Brodu, který byl vždy na své místě. Moravské Budějovice zkusily v poslední minutě power play, ale vyrovnávající gól nepřišel. Pár sekund před koncem pečetil výhru hostů trefou do prázdné branky Patrik Přidal.

Výsledky skupiny Jih + Východ (35. kolo)

Tábor – Pelhřimov 4:2
Žďár nad Sázavou – Písek 4:1
Nový Jičín – Kopřivnice 4:2
Orlová – Hodonín 1:7
Opava – Šumperk 1:2sn

Ohlasy trenérů

Augustin Žák (HC Moravské Budějovice 2005): První třetina byla z naší strany tragická. Potom se naše hra zlepšila a myslím si, že jsme byli i mírně lepším týmem. Bohužel nám to tam opět nepadalo. Kdyby se hrálo do půlnoci, tak snad nedáme gól. Takové zápasy prostě jsou. Bojujeme teď poslední utkání s produktivitou. Dlouho nehrál Petr Krutiš, pár zápasů teď stáli i Láďa Rytnauer a Dan Kabelka a na hře je to znát. Stále máme nějaká zranění, a to se promítá v sestavě i hře. Musíme jít dál.

Martin Meloun (asistent trenéra, BK Havlíčkův Brod): Přijde mi, že při venkovním zápasech hrajeme dobře, i když jsme na hřišti soupeře nějaké zápasy prohráli. Bylo to derby a každý má o to větší motivaci. Chtěl bych poděkovat celému týmu včetně skvěle chytajícího gólmana za to, že to dopadlo tak, jak to dopadlo.

Richard Cachnín (BK Havlíčkův Brod): Byl to z naší strany dobrý týmový výkon, který podpořil skvělým výkonem Čenda Novák. Vypadalo to jako zápasy, které se hrají v play off. Byla dobrá atmosféra a kluci to zvládli. Poctivě se připravíme i na další zápas.

 
Zápasy v sezóně
2. | Havl. Brod - M. Budějovice | 6:2
10. | M. Budějovice - Havl. Brod | 4:2
19. | Havl. Brod - M. Budějovice | 5:7
35. | M. Budějovice - Havl. Brod | 0:2
F1 | Havl. Brod - M. Budějovice | 3:6
F2 | M. Budějovice - Havl. Brod | 4:1
F3 | Havl. Brod - M. Budějovice | 5:7
 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv