BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Tábor - Havl. Brod 3:2 - Bruslaři dlouho vedli, s Táborem však nakonec padli
Bruslaři dlouho vedli, s Táborem však nakonec padli

Bruslaři dlouho vedli, s Táborem však nakonec padli

22.09.2021 | Štěpán Ondráček, Tomáš Sochor

T Á B O R – Havlíčkobrodští hokejisté vyjeli na žhavý led Tábora. Domácí od prvních minut ukazovali, proč jsou pasováni na favorita skupiny. Byli to však hosté, kteří skórovali jako první. Bruslaři si dokonce na začátku druhé třetiny vytvořili dvoubrankový náskok. Tlak Kohoutů byl však zdrcující. Ještě do konce druhé dvaceminutovky se jim podařilo snížit. Ve třetí periodě pak zápas otočili. Bruslaři i přes sympatický výkon v Táboře padli těsně 2:3.

 
2.kolo, středa 22.9.2021, Zimní stadion města Tábor
HC Tábor
HC Tábor - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
3:2
(0:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 33. Endál (Matušík), 46. Matušík (Hajič, Endál), 47. Škoda (Hasman, Kříž) – 7. Holenda (Mlynář), 22. Kuchta. Rozhodčí: Václav Kosnar – Josef Zimmermann, Filip Sýkora. Vyloučení: 4:4, navíc Kuchta (HBR) 5 min. + OK [NAP]. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 942. Střely: 49:23 (14:10, 19:5, 16:8). Průběh utkání: 0:2, 3:2.

HC Tábor: Kolář (Dvořák) – Radoš Kříž, Černý (A), Hajič, Pařízek, Zíb, Havelka – Matiášek, Škoda (C), Hasman – Endál, Matušík, Seidl (A) – Dančišin, Zayml, Bárta – Březina, Prášek

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (Chaloupek) – Najman, Čermák, Nepokoj, Janoušek, Kliment, Dvořák, Krejčí – Čejka, Cachnín, Bulín – Holenda, Mlynář, Voříšek (C) – Tecl, Košťál, Kuchta (A) – Vacík, T. Ludvík (A), Kalač

 

Do zápasu lépe vkročili domácí hokejisté, kteří mohli ve třetí minutě jít do vedení. Dančišinova nabídka před branku nebyla vyslyšena. Kouhuti měli více ze hry, vytvářeli si šance, ale paradoxně to byli Havlíčkobrodští, kteří šli do vedení. Tomáš Mlynář našel za obranou domácích Vojtěcha Holendu. Mladý útočník si vymíchal Koláře a poslal puk do sítě. Tábor neustále dorážel na branku Bruslařů, ovšem ani po šancích Černého nebo Březiny se stav utkání neměnil. Havlíčkův Brod potom rozbil tlak kohoutů a vytvořil si zajímavé možnosti. Čejka ani Mlynář si na gólmana Koláře nepřišli. Srovnat těsně před koncem první třetiny mohl Škoda, ten ale byl vyrušen, a tak do šatny šli v lepším rozpoložení Havlíčkobrodští.

Úvodní minuty druhé části přinesly několik zajímavých momentů. Nejprve mohl navýšit vedení Cachnín, ten ale nepřekvapil Koláře. Stejně tak neproměnil Hajič, který si vylámal zuby na Nedvědovi, a tak přišel trest. Z rychlého protiútoku se prosadil rychlonohý Petr Kuchta. Vousatý bojovník z Kotliny propálil domácího gólmana do levé šibenice. Tábor si neustále vytvářel gólové příležitosti, které dlouho nebyly vyslyšeny. Nakonec to zlomila 33. minuta. Jakub Matušík nahrál na pravý kruh Lukáši Endálovi, který se z oblíbené pozice nemýlil. Táborští mohli záhy vyrovnat, ale Škoda nedokázal přesně zamířit mezi tři tyče. Havlíčkův Brod dokázal ustát souvislý tlak Tábora, který nedokázal vyrovnat do druhé dvacetiminutovky.

Domácí mužstvo si udrželo tlak i ve třetí části. Janu Matiáškovi se ještě srovnat nepodařilo, když neproměnil únik. O chvíli později se však již Tábor radoval. Jakub Matušík si sjel s kotoučem až před havlíčkobrodskou bránu a přesnou střelou nad Nedvědovo rameno skóroval. O necelou minutu později Kohouti dokonce otočili skóre ve svůj prospěch. Josef Hasman nabil Vladimíru Škodovi, jenž přesnou a tvrdou ránou poslal svůj tým do vedení. Bruslaři se pokoušeli srovnat krok, značně je však zbrzdilo pětiminutové vyloučení Petra Kuchty. Zkušené domácí mužstvo již nepřipustilo žádné drama, naopak samo dál útočilo. Skvělé výkony Martina Nedvěda zapříčinily, že po šedesáti minutách svítilo na tabuli skóre 3:2.

Ohlasy trenérů

Arpád Györi (HC Tábor): Byl to po delší době první soutěžní zápas doma, takže jsem očekával určitou nervozitu. Bohužel se nám vstup do utkání vůbec nepovedl. Nedokázali jsme být aktivní, soupeř nás přebrusloval, a navíc nás ještě zmrazil jeho vedoucí gól. Ve druhé třetině už tam byl jistý náznak zlepšení a od půlky zápasu jsme soupeře doslova mleli: Věřili jsme, že je to jen otázka času, kdy se to pro nás nějakým způsobem zlomí, i když prohrávat doma 0:2 je samozřejmě složitá situace. Tým ale ukázal sílu, nevzdal to a zápas se nám nakonec zaslouženě podařilo otočit. Jestli nás ale něco může mrzet, tak je to hrozná pětiminutová přesilovka. S tou nemůžeme takhle naložit. Přesilovkám se ale na tréninku věnujeme a věřím, že se do toho postupem času dostaneme. Každopádně to pro nás byl poučný zápas v tom ohledu, že se musíme na ten začátek mnohem lépe nastavit. Jsme samozřejmě moc rádi za tři body, ale je třeba přiznat, že u nás Brod působil velmi sympaticky, a než jsme ho dokázali zlomit, hrál velice dobře.

Autor ohlasu domácího trenéra: Pavel Šácha, hctabor.com

Michal Konečný (BK Havlíčkův Brod): Myslím si, že do prvního obdrženého gólu jsme hráli výborně. Hráli jsme přesně to, co jsme si řekli, a domácí jsme k ničemu moc nepouštěli. Bylo to už 2:0 a v tu chvíli mi přišlo, že jsme otěže zápasu začali přebírat my. Domácí byli v tu chvíli značně nervózní. Bohužel, udělali jsme pak chybu a soupeř toho využil. To je prostě hokej. Domácím neskutečně narostla křídla a my jsme byli až do konce druhé třetiny pod velkým tlakem. V tu chvíli nás hrozně podržel Méďa a přežili jsme to. Věřil jsem, že ve třetí třetině dáme gól, ale Tábor bohužel dál pokračoval v tlaku a otočil zápas. Řekl bych, že zaslouženě. Spíš mě ale mrzí jedna věc, i když se k tomu nikdy nevyjadřuji. My dostaneme za zákrok, kterých je docela hodně, trest na pět minut plus do konce zápasu. Bylo to dohrání hráče, který byl čelem, dál od mantinelu. To samé udělal hráč domácích našemu hráči zezadu tak, že šel navíc hlavou proti mantinelu. Všichni to viděli, ale rozhodčí se nepochopitelně bál a dal za to jen dvouminutový trest. Byl to jednoznačně trest na pět minut plus do konce zápasu. Tohle mi hlava nebere, jak si někdo může dovolit tohle dostatečně nepotrestat. Tohle je trochu kaňka na jinak pěkném zápasu. Táboru gratuluji k vítězství.

 
Zápasy v sezóně
přát. | Havl. Brod - Tábor | 5:3
přát. | Tábor - Havl. Brod | 5:0
2.kolo | Tábor - Havl. Brod | 3:2
9.kolo | Havl. Brod - Tábor | 20.10.
16.kolo | Tábor - Havl. Brod | 17.11.
23.kolo | Havl. Brod - Tábor | 15.12.
30.kolo | Tábor - Havl. Brod | 12.1.
37.kolo | Havl. Brod - Tábor | 9.2.
 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 18:00 | Muži
BK Havlíčkův Brod
HC Tábor