22. 9. 2021 | Štěpán Ondráček, Tomáš Sochor

Bruslaři dlouho vedli, s Táborem však nakonec padli

T Á B O R – Havlíčkobrodští hokejisté vyjeli na žhavý led Tábora. Domácí od prvních minut ukazovali, proč jsou pasováni na favorita skupiny. Byli to však hosté, kteří skórovali jako první. Bruslaři si dokonce na začátku druhé třetiny vytvořili dvoubrankový náskok. Tlak Kohoutů byl však zdrcující. Ještě do konce druhé dvaceminutovky se jim podařilo snížit. Ve třetí periodě pak zápas otočili. Bruslaři i přes sympatický výkon v Táboře padli těsně 2:3.

Do zápasu lépe vkročili domácí hokejisté, kteří mohli ve třetí minutě jít do vedení. Dančišinova nabídka před branku nebyla vyslyšena. Kouhuti měli více ze hry, vytvářeli si šance, ale paradoxně to byli Havlíčkobrodští, kteří šli do vedení. Tomáš Mlynář našel za obranou domácích Vojtěcha Holendu. Mladý útočník si vymíchal Koláře a poslal puk do sítě. Tábor neustále dorážel na branku Bruslařů, ovšem ani po šancích Černého nebo Březiny se stav utkání neměnil. Havlíčkův Brod potom rozbil tlak kohoutů a vytvořil si zajímavé možnosti. Čejka ani Mlynář si na gólmana Koláře nepřišli. Srovnat těsně před koncem první třetiny mohl Škoda, ten ale byl vyrušen, a tak do šatny šli v lepším rozpoložení Havlíčkobrodští.

Úvodní minuty druhé části přinesly několik zajímavých momentů. Nejprve mohl navýšit vedení Cachnín, ten ale nepřekvapil Koláře. Stejně tak neproměnil Hajič, který si vylámal zuby na Nedvědovi, a tak přišel trest. Z rychlého protiútoku se prosadil rychlonohý Petr Kuchta. Vousatý bojovník z Kotliny propálil domácího gólmana do levé šibenice. Tábor si neustále vytvářel gólové příležitosti, které dlouho nebyly vyslyšeny. Nakonec to zlomila 33. minuta. Jakub Matušík nahrál na pravý kruh Lukáši Endálovi, který se z oblíbené pozice nemýlil. Táborští mohli záhy vyrovnat, ale Škoda nedokázal přesně zamířit mezi tři tyče. Havlíčkův Brod dokázal ustát souvislý tlak Tábora, který nedokázal vyrovnat do druhé dvacetiminutovky.

Domácí mužstvo si udrželo tlak i ve třetí části. Janu Matiáškovi se ještě srovnat nepodařilo, když neproměnil únik. O chvíli později se však již Tábor radoval. Jakub Matušík si sjel s kotoučem až před havlíčkobrodskou bránu a přesnou střelou nad Nedvědovo rameno skóroval. O necelou minutu později Kohouti dokonce otočili skóre ve svůj prospěch. Josef Hasman nabil Vladimíru Škodovi, jenž přesnou a tvrdou ránou poslal svůj tým do vedení. Bruslaři se pokoušeli srovnat krok, značně je však zbrzdilo pětiminutové vyloučení Petra Kuchty. Zkušené domácí mužstvo již nepřipustilo žádné drama, naopak samo dál útočilo. Skvělé výkony Martina Nedvěda zapříčinily, že po šedesáti minutách svítilo na tabuli skóre 3:2.

Tábor - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 33. Endál (Matušík), 46. Matušík (Hajič, Endál), 47. Škoda (Hasman, Kříž) – 7. Holenda (Mlynář), 22. Kuchta. Rozhodčí: Václav Kosnar – Josef Zimmermann, Filip Sýkora. Vyloučení: 4:4, navíc Kuchta (HBR) 5 min. + OK [NAP]. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 942. Střely: 49:23 (14:10, 19:5, 16:8). Průběh utkání: 0:2, 3:2.