26. 9. 2011 | Ladislav Vácha, Redakce

Černá série Brodu pokračuje, Rebelové prohráli už počtvrté v řadě

Havlíčkobrodští hokejisté za sebou mají další nepovedené utkání. Na domácím ledě hostili v 6. kole nové prvoligové sezony Olomouc a prohráli těsně 3:4. Ve druhé třetině sice šli Rebelové na chvilku do vedení 3:2, jenže ještě do přestávky udělali dvě chyby a za delší konec tahali opět Hanáci. Poslední třetina se pak proměnila v marnou honbu Rebelů za vyrovnáním, olomoucký Žigárdy už zůstal neprůstřelný.

Lepší vstup do utkání předvedli hosté z Olomouce, kteří svou útočnou aktivitu přetavili v rychlé vedení. Na začátku 2. minuty zasypal útok Mory brankáře Suchana sprškou střel, při níž maskovaný muž v brankovišti Rebelů vyrazil střelu Jakuba Bartoně z pravého kruhu jen vedle sebe, kde dorážel osamocený PETR HALUZA a trefil odkrytou část brány - 0:1. Havlíčkův Brod se nenechal zahanbit a pokoušel se odpovědět svému soupeři stejnou mincí. Za svou snahu v blízkosti olomoucké branky byl odměněni přesilovou hrou, když se provinil obránce Kotvan. Početní převaha se však Novákovým hochům vůbec nepovedla, Hanáci se skvěle bránili a domácí hráče vůbec k ničemu nepustili. Kotlina se radovala až v 7. minutě, kdy vypálil od modré čáry Radim Ostrčil a v mezikruží mazanou tečí usměrnil kotouč přesně k tyčce JONÁŠ FIEDLER - 1:1.

Olomouci se nerozhodný stav rozhodně nezamlouval, a tak ještě přidala na obrátkách, což jí vyneslo znovu těsný náskok. Už v počátku 8. minuty přesný pas od Jiřího Řípy našel mezi kruhy trestuhodně opomenutého MATĚJE PEKRA, jenž měl dostatek času a prostoru k tomu, aby gólmana Suchana překonal přesnou střelou - 1:2. Pokračovalo se v oboustranně vyrovnaném hokeji, který se musel fanouškům líbit. Oba brankáři měli spoustu práce, protože se oba tábory prezentovaly aktivní střelbou ze všech možných pozic. Poslední slovo před první sirénou nakonec patřilo havlíčkobrodské družině, jež se dočkala vyrovnání. V 19. minutě našel utěšenou přihrávkou z rohu pásma Martin Zábranský před bránou volného PAVLA MUSILA, jenž z několika kroků trefil volný kout u tyčky - 2:2.

Také do prostřední části naskočily oba celky s velkou chutí a chtěly stůj co stůj pokračovat v ofenzivní podívané, ale první housle hrály především obě pozorné obrany. V závěru 22. minuty měla Mora k dispozici první hru v početní převaze, když se za katr poroučel brodský útočník Knotek. Rebelové ale sehráli oslabení velmi dobře a Olomouc se prosazovala do Suchanovy blízkosti s obtížemi. Domácí navíc často kouskovali její útočnou snahu častými vyhozeními, která vyháněla Kohouty do hloubi obranného pole. Hokejisté z Vysočiny se sice ubránili bez úhony, ale hosté se naladili přesilovkou na příznivou ofenzivní vlnu. Gólman Suchan si tak v následujících minutách na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl.

Hra se postupem času vyrovnala a do palebných pozic se začínali dostávat i Rebelové. Oba maskovaní muži však byli ve svých brankovištích bezchybní, a na další vstřelenou branku se tak čekalo až do 32. minuty. Ondřej Stehlík po souboji u levého mantinelu, kam se sjela většina hráčů z celého hřiště, adresoval přesnou nahrávku mezi kruhy úplně volnému LADISLAVU RYTNAUEROVI, jenž si pohodlně sjel až před brankoviště a zblízka poprvé poslal svůj tým dovedení - 3:2.

Oba týmy si poté zahrály proti oslabenému soupeři, ale gólový úspěch z jejich snahy nevzešel. Radost na olomouckou stranu přivála až 37. minuta, kdy nepříjemnou ránu Jakuba Bartoně z ideální palebné pozice mezi kruhy vyrazil brankář Suchan s vypětím všech sil jen těsně před brankovou čáru, kam si sjel zpoza brány MICHAL PŠURNÝ a přes nastavenou lapačku skóroval - 3:3. Euforie Kohoutů ještě ani nestihla úplně doznít a soubor z Moravy překlopil pomyslné misky vah zpět na svou stranu. Ve 39. minutě se dostal puk z hole Lukáše Kucsery k Jakubu Šlahařovi, jenž v přečíslení 2 na 1 vybídl ideální nahrávkou do předbrankového prostoru ke gólovému zakončení volného PETRA KOLOUCHA, který prostřelil gólmana Suchana - 3:4.

Závěrečné dějství pokračovalo ve vyrovnaném a atraktivním duchu. Postupem času začínali přebírat otěže zápasu do svých rukou Rebelové, kteří se pokoušeli srovnat s Hanáky krok a vynutit si alespoň prodloužení. Jejich útoky se ale rozbíjely o olomouckou obranu, jíž podporoval zezadu skvěle chytající gólman Žigárdy. Domácí se také museli vyrovnávat s častými nepřesnostmi a neproduktivní koncovkou. Hosté hráli přesně to, co potřebovali. Do útoku se rozhodně bezhlavě nehnali a trpělivě hlídali svůj hubený náskok. Ofenzivní fázi ale v žádném případě nezanedbávali, ba naopak. Vyčkávali na svou příležitost a často hrozili z nebezpečných protiútoků.

Trenéři Kohoutů si také mohli pochvalovat velkou disciplínu svého týmu, který byl ve třetí třetině jen dvakrát na lavici hanby. Vůbec celé střetnutí se odehrávalo ve velmi férovém duchu, rozhodčí udělali dohromady jen 7 dvouminutových trestů. Havlíčkův Brod zkusil štěstí i v závěrečné power-play, jenže Olomouc už vedení nepustila a po závěrečné siréně se radovala ze zisku tří bodů. Domácí družina naopak prodloužila své trápení z posledních kol, kdy se jí výsledkově nedaří.

1. liga

Branky a nahrávky: 7. Fiedler (Ostrčil), 19. Musil (Zábranský), 32. Rytnauer (Stehlík, Knotek) - 2. Haluza (Bartoň), 8. Pekr (Řípa, Kotvan), 37. M. Pšurný (Bartoň, Šlahař), 39. Kolouch (Šlahař, Kucsera). Rozhodčí: Tomáš Zubzanda – Tomáš Gerát, Jiří Ondráček. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 949. Střely na branku: 29:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4.

Suchan - Morava, Ostrčil, Protivný, Koma, Pavlík, Šenkeřík, Sova - Kostourek, Polodna, Meidl – Semorád, Stehlík, Rytnauer – Jonáš, Knotek, Fiedler – Švaňhal, Musil, Zábranský - Hadrava.