31. 10. 2012 | Richard Wagner

Havlíčkův Brod potřetí doma neskóroval, body berou Litoměřice

H A V L Í Č K Ů V B R O D - Havlíčkobrodští Rebelové po neúspěchu s Mostem nedokázali odčinit prohru v domácím prostředí a prohráli s tabulkovým soupeřem z Litoměřic. Kališníci se poprvé trefili v závěru první třetiny a své vedení postupně navyšovali. Domácí měli také několik slibných šancí, ale výborně se ukázal veterán mezi tyčemi Petr Přikryl. Havlíčkův Brod nedokázal využít ani dvě minuty dlouhou přesilovku pět na tři.

Litoměřice v závěru udeřily

Začátek utkání byl vlažný, ale Rebelové se brzy dostali do tempa zásluhou přesilové hry. V dobré šanci se ocitl Václav Meidl, ale jeho pokus skončil jen na hrudi připraveného Petra Přikryla. Havlíčkův Brod byl aktivní i po skončení přesilové hry. První vážnější šance Kališníků přišla také v početní výhodě, ale proti střele Jakuba Evana stál připravený Daniel Dolejš v domácí kleci. Úvodní dějství nabídlo ještě dvě přesilové hry domácích, ale hosté si výpady domácích pohlídali. Mnohem vážnější šanci si však vypracovali dvě a půl minuty před první sirénou Litoměřičtí, ale střela Adama Lapšanského bez přípravy proletěla jen těsně mimo klec. Když už to vypadalo, že úvodní dvacetiminutovka skončí bez branek, se hosté prosadili. Ondřej Kříž vybruslil zpoza branky, ale jeho bleskový pokus bravurně betonem vykopl domácí muž s maskou. Ovšem jen na hůl Martina Nováka, který přehodil padajícího gólmana.

Hosté šokovali Kotlinu a navýšili vedení

Hned zkraje druhé třetiny se mezi kruhy dostal do střelecké pozice Roman Vondráček, ale Petr Přikryl se vyznamenal. Rebelové následně putovali do tří a Kališníci podruhé v zápase udeřili. Ondřej Kříž s Patrikem Husákem, který z první procedil Daniela Dolejše. Vyrovnat mohl na druhé straně střílející Radim Ostrčil, ale trefil jen dobře postaveného Petra Přikryla. Ten měl následně také trochu štěstí, když Ondráčkova střela prosvištěla za jeho zády, ale nakonec vyklouzla mimo branku. Vzápětí se před litoměřickým strážcem svatyně ocitl Jonáš Fielder, ale z metru trefil jen jeho výstroj. Rebelové neustávali v tlaku, ale ubíjela je jejich vlastní nepřesná koncovka. Havlíčkův Brod dokonce promrhal dvouminutovou přesilovku pět na tři. Nedáš – dostaneš. Zaváhání Rebelů dokonale využily Litoměřice. Dominik Simon z kruhu našel Adama Lapšanského, který přízemní střelou nedal Dolejšovi šanci.

Litoměřičtí dokonali dílo zkázy

Třetí třetina se nesla v rozhodnutém duchu. Rebelové dvakrát krátce po sobě putovali na trestnou lavici a jejich druhá početní výhoda vyhnala řadu diváků z hlediště. Litoměřice dokázaly totiž zvýšit již na 4:0. Na vrcholu levého kruhu čekal na přihrávku Lukáš Žalčík, který pozemní střelou k tyči rozesmutnil prochladlé ochozy havlíčkobrodské Kotliny. Havlíčkobrodské naděje mohly vzplanout v přesilovce, ale Radim Ostrčil jen těsně minul branku. Domácí byli v nesmírné křeči a nedokázali si podat finální nahrávku. Pátou branku mohli přidat hosté v přesilovce, ale Daniel Dolejš předvedl několik fantastických zákroků. Vyznamenal se především proti ráně Lukáše Žalčíka, který střílel z levého kruhu do poloodkryté klece. Zvýšit mohl posléze také Slížek, ale toho v samostatném nájezdu vychytal parádní lapačkou Daniel Dolejš. Rebelové tak nesupěli proti svému tabulkovému soupeři, který jej tak přeskakuje.

Havl. Brod - Litoměřice

Branky a nahrávky: 20. Novák (Kříž), 23. Husák (Kříž), 38. Lapšanský (Simon), 49. Žalčik (Simon, Lapšanský). Rozhodčí: Jan Doležal, Vladimír Pešina - Ladislav Lučan, Tomáš Svoboda. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 921. Střely na branku: 46:30. Průběh utkání: 0:4.

Dolejš (Suchan) - Morava "A", Blažek, Protivný, Jelínek, Soldán, Pavlík "A", Ostrčil, Novotný - Polodna "C", Endál, Vondráček, Semorád, Knotek, Fiedler, Ondráček, Meidl, Rytnauer, Štěpánek, Stehlík, Musil