17. 11. 2012 | Luboš Vácha, Ladislav Vácha

Havlíčkobrodští hokejisté nestačili v závěru na Ústí nad Labem, přesto si připisují bod

Hokejisté Havlíčkova Brodu sehráli na svém domácím ledě velice těžký duel proti celku HC Slovan Ústečtí Lvi. Během šedesátiminutové hrací doby byl souboj velice vyrovnaný. Šedesát minut hry a následné prodloužení však na rozhodnutí nestačilo. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, které lépe zvládli hosté a odvezli si tak dvoubodový zisk. Rebelové tak vytěžili alespoň jeden vydřený bod k dobru.

Zápas začal velice vyrovnanou hrou. Oba tábory se dostaly do několika zajímavých příležitostí, avšak všechny končily v rukou bystrých brankářů. Stejně tak probíhala celá první třetina. Velikou příležitost měl ve 13. minutě domácí bek Ostrčil, který tvrdou dělovkou od modré otestoval Petráskovu pozornost. Puk se ale následně dostal na hůl hostujícího Brože, jenž vzal nohy na ramena a spolu s Klozem uháněl kupředu. První jmenovaný vzal celou akci na své triko, při individuální akci však těsně minul Dolejšovu klec. Kormidla se posléze chopili Rebelové. Vše začalo nevinným nahozením ladislava Rytnauera, jenž se ihned rozhodl střídat. Puk zůstal u zadního mantinelu, kde jej zpracoval sprintující Roman Vondráček a bez čekání jej důrazně cpal do brankoviště. Petrásek stačil jeho úmysl vykrýt betonem. Jako blesk se ale před ním zjevil Lukáš Endál a přesnou střelou přehodil Petráskovu natahující se nohu. Úvodní dvacetiminutovka se pak dohrávala za stejně vyrovnané hry, jako v předchozích minutách.

Zhruba čtyři minuty po začátku prostřední části nebezpečně střílel Handlovský, brankář Dolejš měl proti jeho razantní střele co dělat. Posléze uháněl na druhou stranu Endál, který byl při samostatné akci faulován, a bylo tak nařízeno trestné střílení. Lukáš Endál se rychlým pohybem ramen pokusil brankáře rozhodit. Petrásek na špek neskočil a zachránil hosty od možné druhé inkasované branky. Další obrovskou příležitost měl na holi domácí obránce Novotný. Šikovně se prokličkoval až mezi kruhy, odkud zkusil vypálit, Kotlinou se rozezněl cinkot Petráskovy tyčky. Těsně před prahem poloviny druhé třetiny se stav utkání srovnal. Po slibné akci Radka Novotného se kotouče ujal Petr Hořava a ihned jej vysílal dopředu rozjetému Davidu Tůmovi. Ten se dostal až na úroveň pravého kruhu, odkud si vyhlédl dobře stojícího Kamila Černého, jenž střelou do Dolejšova protipohybu resetoval skóre. Aktivně se v 33. minutě prezentoval Jan Knotek a ve svém oslabení se rychlými kroky vydal dopředu, na připraveného Petráska nevyzrál. Následně musel na druhé straně kluziště zasahovat Dolejš. Ústecký kanonýr Jaroslav Roubík se najednou ocitl sám před brankou, ve snaze procpat puk za brankovou čáru však upadl a zalehnul zasahujícího domácího gólmana. Sudí tak hru přerušil. Krátce na to se do vedení dostali Ústečtí Lvi. Ondřej Holomek zachytil kotouč ve středním pásmu. Bez dlouhého váhání přihrál najetému Miloslavu Čermákovi, který si povyjel až do útočné třetiny, po čemž následovala přihrávka do prostoru pravého kruhu. Zde byl již napřažený Petr Přeučil. Ten se z této pozice trefil přesně mezi Dolejšovy betony. Srovnáno mohlo být ještě pár sekund před zazněním sirény. Endál lišácky obkroužil kolem Petráskovy branky a bekhendem se ji pokusil ze strany trefit, téměř odkrytou klec ale minul. Stejný hráč neklesl na mysli a ještě stačil přihrát na modrou, kde napřahoval Protivný. Vysoko letící střelu schoval Petrásek v lapačce.

Havlíčkův Brod vystřídal po čtyřiceti minutách hry brankáře, do brankoviště se postavil Jaroslav Suchan. Domácí poctivě zabojovali hned v prvních minutách závěrečné dvacetiminutovky. Roman Vondráček zavezl puk do útočné třetiny. Mezi tím na sebe Štěpánek natáhl pozornost tří ústeckých hráčů. Vondráček využil prostoru, zvedl hlavu a přihrál obránci Tomáši Protivnému, který velepřesnou střelou do růžku srovnal. Družina kouče Jiřího Recha se po chvíli radovala znovu. Tomáš Micka u mantinelu vybojoval touš, svižně se vyhnul dvěma bránícím hráčům a šikovně nahodil černou gumu na Petráska. Roman Vondráček zkusil do nahození na poslední chvíli strčit hůl, což mu zařídilo přesné zakončení mezi tyče. Šok pro domácí diváky přišel v závěru 57. minuty. Za Suchanovou brankou se k puku dostal Lukáš Poživil, jenž si ještě objel branku a zasunul jej za záda přesouvajícího se gólmana.

Vyrovnaný stav utkání trval po zbylé tři minuty základní hrací doby. Zákonitě tak následovalo pětiminutové prodloužení. Fanouškům se ale po chvíli naskytl nepříjemný pohled na ležícího Endála. Ve hře se ale stále pokračovalo, na Suchana se úplně sám vydal Handlovský, kterého dobruslující Protivný nedokázal atakovat. Ústecký aktér dotíral hned dvakrát. Domácí gólman byl v pravý čas na pravém místě. Následně se po brodské rozehrávce dostal do brejku Jan Knotek, který vyslal střílenou nahrávku na dojíždějícího Rytnauera, pro něhož ale bylo zpracování puku velmi obtížné, dělovkou z první minul. Tím končilo nerozhodnuté prodloužení.

Svá mužstva mohli fanoušci podporovat o něco déle než obvykle, následovaly totiž divácky atraktivní samostatné nájezdy. Domácí nedokázali proměnit ani jeden. Svůj um ukázali hosté. Nejprve se z gólu radoval Jaroslav Roubík. Posléze si Suchana položil rozjetý Tomáš Sýkora a také proměnil. Vítězný nájezd byl však připsán prvnímu jmenovanému.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Michal Blažek 0 0 0 -1 0
Lukáš Endál 1 0 1 1 0
Jonáš Fiedler 0 0 0 -1 0
Aleš Jelínek 0 0 0 0 0
Jan Knotek 0 0 0 0 0
David Kozlík 0 0 0 -1 0
Tomáš Micka 0 1 1 2 0
Marian Morava 0 0 0 -1 2
Pavel Musil 0 0 0 -1 0
Radek Novotný 0 0 0 0 0
Martin Ondráček 0 0 0 -1 2
Radim Ostrčil 0 0 0 -2 2
Jan Pavlík 0 1 1 1 0
Tomáš Protivný 1 0 1 2 0
Ladislav Rytnauer 0 0 0 0 0
Jan Soldán 0 0 0 0 0
Ondřej Stehlík 0 0 0 -1 0
Petr Štěpánek 0 0 0 0 0
Roman Vondráček 1 2 3 3 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Daniel Dolejš 40 19 2 17 89,47 0 0
Jaroslav Suchan 25 17 2 15 88,24 0 0

Ohlasy k utkání

23. kolo, sobota 17.11.2012 od 17:00
3:4sn
(1:0, 0:2, 2:1 - 0:0)
Havl. Brod - Ústí n. L.
1. liga

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 17. Endál (Vondráček), 43. Protivný (Vondráček), 49. Vondráček (Micka) - 30. Černý (Tůma, Hořava), 34. Přeučil (Čermák, Holomek), 57. Poživil (Kovář), rozhodující nájezd Roubík. Rozhodčí: Oldřich Hejduk - Václav Guth, David Rittich. Vyloučení: 3:7. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1056. Střely na branku: 36:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4.

Sestavy

Havl. Brod

Dolejš (41. Suchan) - J. Pavlík (A), Protivný, Soldán, Ostrčil, Morava (A), Novotný, Jelínek - Micka, Endál (C), Vondráček - Rytnauer, Knotek, Ondráček - Stehlík, Štěpánek, Musil - Kozlík, Fiedler - Blažek

Ústí n. L.

Petrásek (Koutský) - Poživil (A), Smetana, Černý, Hořava, Brož, Holomek, F. Pavlík, Vobořil - Kovář, Roubík (C), Ludvík - Tůma, Sýkora, Handlovský - Přeučil, Čermák, Sklenička - Kloz, Boháč (A), Laš

Tabulka

# Tým Z V VP PP P B
1 Znojmo 40 35 2 2 1 111
2 Vyškov 40 21 3 5 11 74
3 Kopřivnice 40 19 5 5 11 72
4 Havířov 40 18 3 4 15 64
5 Havlíčkův Brod 40 18 3 1 18 61
6 Valašské Meziříčí 40 15 6 3 16 60
7 Hodonín 40 10 8 6 16 52
8 Nový Jičín 40 13 5 2 20 51
9 Opava 40 10 7 7 16 51
10 Žďár nad Sázavou 40 8 1 9 22 35
11 Velké Meziříčí 40 8 2 1 29 29

Aktuality

Napsali o nás

Středa 3. května 9:54 | Nové vedení hokejového Brodu: Cítíme to tak, že si nás lidé vyžádali, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 3. května 9:49 | Havlíčkův Brod na prahu nové éry. Klub povedou dvě tamější ikony, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Nové vedení klubu

V pátek 28. dubna se v prostorách Klubu Oko konala valná hromada spolku BK Havlíčkův Brod, z.s. Členové zvolili nový výkonný výbor i novou dozorčí radu. Předsedou klubu se stal Miroslav Třetina, místopředsedou pak Lukáš Endál. Do čela dozorčí rady byl zvolen Jan Lobo. Zjistěte více v článku na našem webu.

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner