5. 12. 2012 | Pavel Buňat

Most vedl o dvě branky, skvělý nástup do třetí třetiny ale rozhodl o výhře Rebelů

H A V L Í Č K Ů V B R O D - Příznivci havlíčkobrodského hokeje se v Kotlině přesně po měsíci dočkali domácí výhry. Rebelové dokázali navázat na tři venkovní vítězství v řadě, úspěšnou sérii prodloužili i proti houževnatému Mostu. Ten v Kotlině sice vedl již od první minuty, kdy se trefil Čurilla, a ve druhé části ještě po akci Smolky navýšil náskok, na výhru to přesto nestačilo. Havlíčkobrodští se dostali na dostřel díky Ostrčilovi na konci druhé části a na začátku třetí třetiny předvedli vynikající kanonádu. Během šesti minut se trefili hned čtyřikrát! Branky Ondráčka, Musila, Stehlíka a Vondráčka poslaly Most z havlíčkobrodského ledu s prázdnou.

Na havlíčkobrodském stadionu neuběhla ani minuta z prvoligového utkání a už diváci viděli první branku. Úvodní návštěva mosteckého mužstva v útočné třetině skončila gólem, když Tomáš Rohan dostal na levém kruhu prostor, našel před brankou volného Marka Čurillu, který prostřelil puk pod padajícím Suchanem až do sítě. Rebelové byli blízko rychlé odpovědi zejména díky zásluhou Endála, který nejprve z mezikruží těsně přestřelil a o dvě minuty později se proháčkoval až před branku, položil si Volkeho, kterého však ve velké příležitosti nedokázal přehodit.
Pořádně dusno bylo i na druhé straně po střele Michala Pavlů. Pokus z oblasti pravého kruhu orazítkoval vzdálenější tyč domácí branky. Houževnatý Most i nadále ohrožoval domácí branku a druhý vstřelený gól visel ve vzduchu. I v početním oslabení ale Rebelové udrželi těsný stav až do přestávky.

Do druhé části vlétli domácí s častými střeleckými pokusy směrem k mosteckému gólmanovi. Všechny puku ale končily právě na připraveném strážci hostující svatyně. Nejblíže vyrovnání byl Fiedler s razantní střelou z pravého kruhu, i jeho pokus však skončil pouze na Volkeho hrudi. Na špatnou koncovku soupeře Mostečtí odpověděli ve třiatřicáté minutě nejlepším možným způsobem. Během početní převahy využil Michal Pavlů rozhozené obrany Rebelů a vyslal do úprku Pavla Smolku, jenž rychlou zápěstní střelou dokonale vymetl prostor u bližší tyče.
Hosté za pohodlného náskoku dobře bránili a nepouštěli Havlíčkův Brod do žádné z vyložených šancí. Ve 38. minutě však přišel klíčový moment utkání. Po Havelkově vyloučení se domácí konečně dočkali kýžené branky. Přesilovková formace si v pásmu několikrát vyměnila kotouč, k zakončení se na modré čáře odhodlal Radim Ostrčil a jeho pumelice se zastavila až v síti.

Závěrečná dvacetiminutovka zcela patřila domácímu mužstvu. Zlepšený pohyb a konečně o poznání lepší koncovka měla za následek pořádnou kanonádu! Nejprve vyrovnávající brankou rozjásal Kotlinu Martin Ondráček, který dostal před branku přihrávku z rohu kluziště od Ondřeje Stehlíka a trefil se přesně mezi Volkeho betony. O čtyřicet sekund později vyslal opět Stehlík Pavla Musila, který zatáhl kotouč před branku, položil si Volkeho a nadvakrát propasíroval kotouč za čáru. O další dvě minuty už domácí vedli o dvě branky! Do třetice se ukázal Ondřej Stehlík. Po rychlé výměně puku s Miroslavem Třetinou v mezikruží z první vypálil přesně pod lapačku hostujícího brankáře. Aby toho nebylo málo, tak v čase 47:11 uzavřel fantastickou domácí šestiminutovku Roman Vondráček během početní výhody. Z úrovně brankové čáry vyjel do prostoru levého kruhu, nic nevymýšlel a s přesností vymetl prostor pod Volkeho rukavicí.
Most se ještě dokázal herně vrátit do utkání, a to především díky přesilovým hrám v závěru třetí části. Nedokázal ovšem využít ani dvojnásobnou početní převahu a naopak Rebelové ještě v poslední minutě mohli navýšit svůj náskok. Po chybě obrany pláchl Polodna, neměl ale patřičnou rychlost a tváří v tvář Volkemu neuspěl. To Rebely však nemuselo nakonec vůbec mrzet, na domácím ledě i přes nevýraznou první a druhou třetinu porazil Most vysoko 5:2.

1. liga

Branky a nahrávky: 39. Ostrčil (Rytnauer, Ondráček), 42. Ondráček (Stehlík, Morava), 43. Musil (Stehlík), 45. Stehlík (Třetina, Morava), 48. Vondráček (Ondráček) - 1. Čurilla (T. Rohan, Šrámek), 33. Smolka (Pavlů, M. Rohan). Rozhodčí: Jan Schmejkal - Josef Špůr, Kamil Zavřel. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 793. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 5:2.

Suchan (Neruda) - Pavlík "A", Protivný, Soldán, Ostrčil, Morava "A", Jelínek, Blažek - Endál "C", Knotek, Vondráček - Rytnauer, Třetina, Ondráček - Stehlík, Polodna, Musil - Kozlík, Štěpánek, Fiedler

Most

Volke (Melichar) - Parýzek, Havelka, Tomeček, M. Rohan, Pavlů, Čechura, Charousek "C", Hora - Bojer, Smolka, Gengel "A" - T. Rohan, Čurilla, Šrámek - Kuběna, Slavíček, Nedrda - Hess, Adámek