19. 12. 2018 | Štěpán Ondráček

Bruslaři díky povedené druhé třetině vyhráli derby s Pelhřimovem!

Havlíčkobrodští hokejisté hráli derby Vysočiny proti Pelhřimovu a hrál se útočný hokej. Skóre utkání otevřeli hosté, ale z vedení se neradovali moc dlouho, neboť domácí rychle vyrovnali. Klíčová pro osud utkání byla druhá třetina, kterou vyhráli Bruslaři 3:1. Celek z Kotliny nakonec slavil vítězství o tři branky, když se do kolonky střelců zapsali Filip Beneš, David Vala, David Michálek, Miroslav Třetina a Luboš Voříšek.

Začátek první třetiny patřil Bruslařům, kteří si vytvořili tlak na Holíkovu svatyni. Z několika pokusů se neujala ani jedna. V 6. minutě mohl domácí poslat do vedení Třetina, který se ocitl v samostatném úniku. Kapitán z Kotliny zkusil zakončení a lá Hertl, ale neuspěl. První, kdo vsítil gól, byli Pelhřimovští, a to ve 12. minutě. Filip Kasalý nahrál před branku, kde v souboji hokejek doklepl puk za bezmocného Nováka Martin Kosnar. Medvědi se neradovali z vedení dlouho, neboť čerstvá akvizice Bruslařů Matušík se ukázala v pravý moment. Člen druhé formace vystřelil a jeho pokus vyrazil Holík jen před sebe. Nejrychleji se zorientoval Filip Beneš, který ho dostal do sítě. Bruslaři v závěru hráli přesilovku, ale pumelice Kadeřávka si cestu do branky nenašla.

Ve druhé části převzali iniciativu Bruslaři, kteří ostřelovali Holíka, který několikrát podržel svůj tým. Domácí tým hrál přesilovou hru, ve které mohl jít poprvé do vedení, ale překonaného Holíka zachránil Selickis. Kotlina mohla slavit branku svého mužstva ve 30. minutě, když se prosadil David Vala. Obránce Havlíčkova Brodu dostal nabito na modrou, odkud z první vypálil přesně nad Holíkův beton. Stejně jako v první třetině nevydrželo jednobrankové vedení dlouho.

Selickisovu dělovku schytal Miroslav Kopic, který se rychle zorientoval a poslal puk do sítě. Bruslaři potom předvedli velký tlak, který vyústil ve dva góly. Nejprve se s přispěním paní Štěstěny prosadil David Michálek, jenž těžil z dobré práce Třetiny. Ve 38. minutě bylo v domácích řadách opět veselo, neboť Semrádovu dělovku neudržel Holík ve výstroji a kotouč za něj dostal Miroslav Třetina. Rozdíl ve skóre mohl být vyšší, ale maskovaný muž Pelhřimova přiváděl střelce Bruslařů k zoufalství.

V poslední části hry pokračovalo dobývání pelhřimovské svatyně, ovšem Holík si poradil se všemi pokusy. Gesto fair play potom předvedl kapitán Bruslařů Miroslav Třetina, který odvolal signalizovaný dvouminutový trest hostů. Ve 47. minutě předvedl fantastický zákrok gólman Holík. Maskovaný muž Medvědů se včas přesunul proti střele Třetiny, jenž mířil do odkryté klece. O několik sekund později kombinace Bruslařů byla úspěšná. Po vyhrané buly se do puku opřel Kulhánek a jeho ránu tečoval mimo dosah Holíka Luboš Voříšek. V 56. minutě vyrobil chybu hostující gólman, který při snaze rozehrát kotouč našel hůl Třetiny. Kapitán Bruslařů neproměnil svoji šanci. Medvědi v závěru hráli oslabení, ve kterém mohli udeřit. Do brejku se dostal Votápek, který si vymíchal Nováka, ale na lapačku brankáře si nepřišel.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

Výsledky skupiny Jih + Východ (27. kolo)

Havl. Brod - Pelhřimov

Branky a nahrávky: 13. Beneš (Matušík, Kulhánek), 30. Vala (Kuchta), 36. Michálek (Třetina, Kulhánek), 38. Třetina (Semrád, Přidal), 47. Voříšek (Kulhánek, Beneš) – 12. Kosnar (F. Kasalý, Adam), 31. M. Kopic (Selickis). Rozhodčí: Martin Šperl – Aleš Vavruška, Jakub Oudes. Vyloučení: 2:5, navíc Kosnar (PEL) 10 min. OT [NESP]. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 514. Střely na branku: 57:20 (13:8, 26:8, 18:4). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.

Novák (Rachůnek) – Nepokoj, Semrád, Vala, Kulhánek, Šmíd, Kadeřávek, J. Kopic – Přidal, Třetina (C), Michálek – Voříšek (A), Beneš, Matušík – Chlubna, Ludvík, Kuchta – Blinka, Holenda, Beran