BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Žďár n. Sázavou - Havl. Brod 5:4 - Bruslaři neudrželi nadějné vedení a ze Žďáru se vrací s prázdnou!
Bruslaři neudrželi nadějné vedení a ze Žďáru se vrací s prázdnou!

19.09.2018 | Štěpán Ondráček, Ondřej Krásný

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - Havlíčkobrodští hokejisté se po vydařeném vstupu do druholigového ročníku představili na ledě žďárských Plamenů. Soubor okolo trenérského tandemu Jiřího Čelanského a Miroslava Dubna začal pohádkově, když šel do vedení 2:0. Domácí hokejisté do první třetiny vyrovnali a v průběhu druhého dějství otočili vývoj utkání. Dramatický zápas, který sledovalo přes 1200 diváku vidělo výhru domácího týmu. Do střelecké listiny se z tábora Havlíčkova Brodu zapsali Ondřej Procházka, Miroslav Třetina a dvougólový snajpr Luboš Voříšek.

3., středa 19.9.2018, Na Bouchalkách
SKLH Žďár nad Sázavou
SKLH Žďár nad Sázavou - BK Havlíčkův Brod
5:4
(2:2, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Prokš (Stehlík, Gregar), 14. Stehlík (Gregar), 34. Prokš (Peslar), 39. Franek (Kunstmüller, Hasoň), 59. Tlačil (Bureš, Pleva) – 6. Procházka (Nepokoj, Blinka), 6. Voříšek (Blinka, Procházka), 31. Třetina (T. Semrád, Voříšek), 48. Voříšek (Šmíd). Rozhodčí: Luděk Pilný – Michal Laczko, Honza Řezníček. Vyloučení: 7:6, navíc Procházka (HBR) 10 min. OT [VRAŽ], Krupka (ZDS) 10 min. OT [VRAŽ]. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 238. Střely na branku: 36:40 (10:11, 14:16, 12:13). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4.

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Kulich) – Pleva, Koželuh, Peslar, Lojek, Kališ, Kolda, P. Marek – Bureš, Jícha, Prokš, Hasoň, Franek, Gregar, Půža, Kunstmüller, Krupka, Kovářů, Tlačil, Hort, Stehlík

BK Havlíčkův Brod: Novák (D. Marek) – T. Semrád, Nepokoj, Vala, Kulhánek, Šmid, Kopic, Kříž – Michálek, Milfait, Beneš, Přidal, Třetina, Holenda, Procházka, Voříšek, Blinka, Chlubna, Kuchta, Kozlík, Ludvík

Úvod utkání ovládli havlíčkobrodští hokejisté, a to nejen výsledkově, ale hlavně herně. Velkou šanci měl Michálek, ale z mezikruží nedokázal trefit přesně. Michálkův nezdar nemusel hosty mrzet dlouho, protože krátce na to šli do vedení. Za obranu Plamenů se dostal Ondřej Procházka a bekhendem prostřelil Slámu mezi rukou a tělem. Hned další akce skončila druhou brankou Bruslařů. Blinka našel před brankou Luboše Voříška a ten z první propálil domácího brankáře.

(Video: hokejzr.cz)

Paradoxně druhá branka Havlíčkovu Brodu ublížila, protože potom začaly hrát Plameny. Po rychlém brejku našel Stehlík před brankou hostů volného Marka Prokše, který protisměrnou kličkou položil Nováka a zasunul puk za čáru. Po oboustranném vyloučení se dokonce žďárští hokejisté dočkali vyrovnání, před Novákem zůstal osamocený Ondřej Stehlík a střelou mezi betony nedal hostujícímu brankáři šanci – 2:2.

Druhou třetinu derby začali lépe žďárští hokejisté, kteří si vytvářeli spoustu šancí. Do vedení se vak dostali znovu hosté, a to v přesilové hře. Veliký tlak nakonec proměnil Miroslav Třetina, jenž šikovně tečoval puk po střele Semráda. Vedení Bruslařů vydrželo jen tři minuty. Od mantinelu totiž nahodil kotouč před branku Peslar a před ní se nejlépe zorientoval Marek Prokš, jenž propasíroval puk za záda Nováka. Těsně před odchodem do kabin ujel obraně Bruslařů Tomáš Franek a šikovným blafákem na forhend poslal Plameny poprvé do vedení – 4:3.

Hostům vyhovovala hra 4 na 4, ve které měli více ze hry a navíc Bruslaři srovnali. Rychlý brejk totiž zakončil po perfektní přihrávce Šmída Luboš Voříšek. Havlíčkův Brod měl navíc obrovskou šanci rozhodnout, nebo minimálně se přiblížit k vítězství, když mu byla nabídnuta dvouminutová přesilová hra 5 na 3. Během ní si ale Bruslaři nedokázali vytvořit vážnější šanci. Navíc ve dvojnásobném oslabení ujel Bureš, který byl faulován a rozhodčí nařídili trestné střílení. V něm byl úspěšnější gólman Čeněk Novák. Bureš si ale vše vynahradil těsně před koncem utkání, kdy projel celé hřiště, pak krásně přichystal puk před brankoviště Janu Tlačilovi a ten z první rozhodl o třech bodech pro Plameny – 5:4.

Ohlasy trenérů

Michal Konečný (SKLH Žďár nad Sázavou): Zápas měl všechno, co má mít, tedy důraz, krev a hodně gólů. My jsme očekávali, že Brod na nás vletí, a to se potvrdilo. Takhle ale celý zápas nemůžou hrát. Dostali jsme se do zápasu dvěma šťastnýma góly. Potom jsme měli šance, ale neproměnili jsme je a naopak jsme dostali branku. Zahráli jsme výborně v oslabení, ale pak jsme nezvládli hru 4 na 4, to si musíme pohlídat. Musím smeknout před klukama, přežili jsme oslabení 3 na 5 ke konci zápasu, kdy jsme soupeře moc k ničemu nepustili. V poslední minutě to, co předvedl Lukáš Bureš, bylo neuvěřitelné. Je to bojovník, projel celé hřiště a předložil to Tláčovi, který rozhodl.

Jiří Čelanský (BK Havlíčkův Brod): Myslím si, že jsme do utkání vstoupili dobře, byli jsme aktivnější a vyjádřili jsme to i dvěma rychlými góly. Bohužel, vlastními nevynucenými chybami jsme soupeře postavili na nohy. Žďár tak vytěžil z minima maximum. První třetina sice skončila 2:2, ale řekl bych, že jsme měli více ze hry. Pořád se mi ale zdá, že hrajeme strašně moc do ofenzivy a směrem dozadu nám to začíná trochu utíkat. Bohužel, takovou sílu, že bychom to přetlačili v takto těžkých zápasech na naši stranu jen ofenzivou, mít asi nebudeme. Je to dobrý signál, abychom si o tom jen neříkali, ale začali jsme to i plnit. Po druhé třetině jsme hru stáhli na tři lajny a trochu jsme zamíchali se sestavou. Podle mě to přineslo oživení a dokázali jsme vyrovnat. Řekl bych, že jsme měli k dispozici mečbol v podobě dlouhé přesilovky 5 na 3, ale dostali jsme se z ní faulem, na který se chci ještě podívat na videu. Tu samou šanci, kterou soupeř využil minutu a půl před koncem, jsme měli i my. Naložili jsme s ní ale špatně, zatímco soupeř ji využil. Ve hře se objevují momenty, které se nám líbí, ale musíme hrát víc do defenzivy.