1. 3. 2022 | Štěpán Ondráček

Bruslaři po divokém zápase nestačili na Tábor!

TÁBOR - Havlíčkobrodští hokejisté nastoupili k prvnímu zápasu semifinálové série proti favorizovanému Táboru. První třetina přinesla opatrnou hru na obou stranách, diváci si museli počkat na první gól do druhé třetiny. Právě prostřední část byla klíčová, neboť v ní padlo devět branek. Tábor si zajistil vysoké vedení. Bruslaři se dokázali ve zbývajícím průběhu dostat na dostřel dvou branek, ale první bod série uhrál favorit. Stav série: 1:0.

Úvod utkání byl z obou stran velice opatrný. Do zápasového tempa se dostali domácí hokejisté, kteří ostřelovali branku Nedvěda. Brankář Havlíčkova Brodu setřepal prvotní nervozitu několika povedenými zákroky. V páté minutě se zimní stadion v Táboře zbarvil do žlutomodrých barev, tím podpořili fanoušci Ukrajinu, která je v posledních dnech v těžké situaci. O minutu později hráli přesilovou hru Havlíčkobrodští, kteří přes slibnou kombinaci nedokázali využít početní výhodu. První šance zápasu přišla ze strany Šulka. Pokus ostříleného borce skončil v lapačce gólmana. Ve 14. minutě mohli udeřit hosté. Nepokojovu střelu tečoval těsně před Kolářem Kuchta. Teč kapitána z Kotliny se neujala mezi betony maskované opory Kohoutů. Necelé dvě minuty před koncem první části byl domácí svatostánek na nohou. Dančišin nadvakrát nedokázal procpat puk za Nedvěda. Dorážející Prášek poslal puk mimo havlíčkobrodské tyče. V další příležitosti Tábora se objevil Hajič, jeho pokus od modré zlikvidoval spolehlivý Nedvěd.

Bruslaři zkraje druhé části dohrávali přesilovou hru, kde si do dobré pozice nabruslil Cachnín, jeho pokus po teči skončil v ochranné síti. Tábor udeřil ve 23. minutě, a to z protiútoku. Zíb nabil Lukáši Endálovi, který střelou k levé tyči otevřel gólový účet utkání. Kohouti během dalších dvou minut přidali další trefy. Šulek nedostal puk za Nedvěda, který nestačil na pohotovou dorážku z hokejky Josefa Hasmana. Havlíčkovu Brodu se zcela rozplynula hra, což znamenalo třetí úspěch pro domácí bravy. Únik zakončil do zdárného konce Patrik Zayml, který překonal brankáře hostů kličkou do bekhendu. Celek z Vysočiny se pokusil rozmělnit tlak rozjetých Táborských oddechovým časem, ovšem plynulo z toho vyloučení.

Kohouti potrestali první vyloučení soupeře bez milosti. Černého střelu vyrazil Nedvěd před sebe, aby ji efektně do sítě sklepl ze vzduchu Jakub Matušík. Havlíčkův Brod, který vypadl ze hry se přihlásil o slovo ve 31. minutě. Po krásné kombinaci zakončil akci do poloprázdné klece Tomáš Mlynář. Radost Bruslařů netrvala moc dlouho, jelikož se prosadil Ondřej Šulek. Ten využil krásného pasu za obranu soupeře a tváří v tvář propálil gólmana hostů. Havlíčkův Brod sáhl ke změně v brankovišti, ovšem Chaloupek s čistým štítem nevydržel dlouho. Zayml oslovil na pravém kruhu volného Lukáše Kříže, který přivítal novou akvizici hostů přesnou střelou do levé šibenice. V závěru druhé části se hrálo několik oslabení, které promluvily do průběhu utkání. Tvrdým projektilem propálil Dvořáka Roman Čermák. Na jeho práci navázal rovněž v přesilové hře Daniel Kabelka, který poslal puk pod břevno.

Třetí třetina nabídla na svém začátku snížení z pohledu Havlíčkova Brodu, který se dostal na dostřel. Pokus pod modré vyrazil Dvořák před sebe a puk propasíroval mezi betony Miroslav Třetina. Tábor si vytvořil tlak, který Ondřej Chaloupek ustál bez inkasované branky. Otevřené utkání si potom přiklonil na svoji stranu domácí výběr, který využil přesilovou hru. Jako nůž máslem, se prohnal obranou Bruslařů Ondřej Šulek. Zkušený útočník prostřelil Chaloupka mezi betony. Ofenzivě laděné utkání pokračovalo dál, když si Kohouti vzali vedení o čtyři branky zpět na svoji stranu. Zíb našel před brankou Jana Matiáška, který usměrnil puk k levé tyči. Tábor přehrával svého soupeře a necelé čtyři minuty před koncem závěrečné části se strhla na střídačkách hromadná potyčka. V poslední minutě si Tábor vytvořil několik šancí a jedna z nich se ujala. Po levé straně se dostal do zakončení Ondřej Šulek, který trefil Chaloupka nad rameno. Havlíčkův Brod v poslední sekundě kosmeticky upravil stav. Puk za pomoci teče dostal za záda Dvořáka Richard Cachnín.

Tábor - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 23. Endál (Zíb), 24. Hasman (Dančišin, Šulek), 25. Zayml (Havelka), 28. Matušík (Černý, Endál), 32. Šulek (Matušík, Seidl), 33. Kříž (Zayml), 47. Šulek (Černý), 51. Matiášek (Hubata, Zíb), 60. Šulek (Matiášek, Kříž) – 31. Mlynář (Voříšek, Kuchta), 38. Čermák (Voříšek, Třetina), 39. Kabelka (Nepokoj, Čejka), 43. Třetina (Čermák, Cachnín), 60. Cachnín (Dvořák). Rozhodčí: Šimon Glanc – Václav Kubíček, Ondřej Žídek. Vyloučení: 11:7. Využití: 2:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 1672. Střely na branku: 49:28 (14:7, 19:12, 16:9). Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1, 6:4, 9:4, 9:5.

Tábor

Dvořák (Kolář) – Hajič, Kříž, Havelka, Černý, Hubata, Pařízek, Radoš – Endál (A), Dančišin, Hasman – Šulek, Matušík, Seidl (C) – Rousek, Zayml, Bárta – Prášek, Zíb, Matiášek.

Nedvěd (32. Chaloupek) – Kliment (A), Čermák, Nepokoj, Dvořák, Benák, Kabelka, Krejčí – Mlynář, Voříšek, Kuchta (C) – Tecl, Třetina, Cachnín – Čejka, T. Ludvík (A), Holenda – Kalač, J. Ludvík, Bulín.