17. 12. 2022 | Tomáš Sochor

Bruslaři zakončili kalendářní rok výhrou! Kopřivnici nasázeli sedm gólů

Poslední utkání roku začala lépe Kopřivnice, která se dvakrát dostala do vedení. Bruslaři však čtyřmi góly ve druhé třetině otočili zápas na svoji stranu. Kraučukovi svěřenci si své vedení pohlídali a nakonec vyhráli zaslouženě 7:3.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, kteří hned na začátku třetí minuty pro sebe vybojovali přesilovou hru. V ní se dostal k odraženému kotouči z rohu kluziště Dominik Suchý, jenž prostřelil přesouvajícího se brankáře mezi nohy.

Vzápětí měli výhodu početní převahy domácí. Tu sice Bruslaři nevyužili, vyrovnat se jim ale podařilo o půl minuty později. Akci předcházela srážka Ondřeje Sluštíka s Janem Mičánem, po které se právě Sluštík chytl s Michalem Klimentem v rohu kluziště. Rozhodčí přerušil hru a vhazovalo se ve středním pásmu. Havlíčkobrodští hokejisté buly vyhráli a do útoku se rychle rozjel Filip Pártl, jenž vrátil puk na modrou Davidu Valovi, jehož střelu od modré šikovně tečoval do kopřivnické brány.

Tatra v první části skórovala ještě jednou. Michal Velecký se dostal společně s Dominikem Suchým do přečíslení dva na jednoho. První jmenovaný nahrál na osu hřiště svému druhovi v úniku, jenž si kličkou vychutnal havlíčkobrodského brankáře. Domácí mužstvo si na konci první třetiny vytvořilo tlak, ze kterého ale branka nepadla.

Do druhé části si Bruslaři kromě herní převahy přenesli také přesilovou hru, kterou se jim podařilo využít. Luboš Voříšek přesnou křížnou nahrávkou vyzval ke střele z první Petra Kuchtu, jenž tvrdou ránou srovnal skóre. Překlopit vedení na stranu domácích mohl vzápětí Petržilka, který ovšem neproměnil únik. Další akce ale gólem skončila. Jakub Petržilka nabral u levého mantinelu rychlost, přebruslil celé hřiště a zpoza Kubáňovy brány nahrál přesně do mezikruží volnému Tomáši Křehlíkovi, jenž se z první nemýlil.

Domácí byli na koni. Blízko čtvrtému gólu byli postupně Marek Kopic, Luboš Voříšek a David Vala, jejich šance však skvělými zákroky vychytal Andreas Kubáň. Bruslaři se dočkali až na konci 35. minuty, kdy Dominik Dušek nahrál na osu Tomáši Křehlíkovi, který svojí druhou trefou zvýšil náskok Havlíčkova Brodu.

Kopřivnice vzápětí snížila, když Jiří Brodek využil zmatku před havlíčkobrodskou bránou a z úhlu skóroval. Tatra mohla rychle vyrovnat. Rozhodčí nařídil trestné střílení, ke kterému se postavil Dominik Suchý, jenž však střelou na lapačku nepropálil Jana Mičána. Dvacet sekund před koncem druhé třetiny jeli trestné střílení domácí. Za Havlíčkův Brod jel faulovaný Milan Valášek, který si soupeřova brankáře vyloženě vychutnal, a zvýšil tak na 5:3.

Hosté zkraje třetí části málem snížili. Akce Vojtěcha Pindela a Adama Urbana ale zlikvidoval jistý Jan Mičán. Ke slovu se tak dostali Bruslaři, kteří navýšili své vedení na tři branky. Tvrdou ránou od modré čáry skóroval Jiří Benák.

Tatře poté došly síly, přesto se stále pokoušela výsledek zvrátit. Havlíčkův Brod ale držel výtečný Jan Mičán, který nedopustil v závěru žádné drama. Kopřivnice ještě zkusila štěstí při hře bez brankáře, do prázdné brány ale výsledek na konečných 7:3 upravil Marek Tecl.

Havl. Brod - Kopřivnice

Branky a nahrávky: 8. Pártl (Vala), 21. Kuchta (Voříšek, Čermák), 27. Křehlík (Petržilka, Vala), 35. Křehlík (Dušek, Kopic), 40. Valášek (TS), 46. Benák, 60. Tecl (Valášek) – 3. Suchý (Pargáč, Velecký), 15. Suchý (Velecký, Pindel), 36. Brodek (Mach, Pargáč). Rozhodčí: Libor Veinfurter – Jakub Všetečka, Tomáš Jiruška. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 222. Střely na branku: 36:35 (13:11, 17:12, 6:12). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3, 7:3.

Mičán (M. Novák) – Benák, Vašíček (A), Kliment, Vala, Krejčí, Čermák, Kerber – Tecl, Kuchta (C), Valášek – Dušek, Voříšek (A), Kopic – Petržilka, Křehlík, Pártl – Eklund