6. 8. 2019 | Štěpán Ondráček, Milan Sochor

Derby jak má být! Bruslaři dotáhli ztrátu, ale padli v nájezdech!

TŘEBÍČ – Havlíčkobrodští hokejisté se po týdenní dřině na ledě Kotliny představili v prvním přípravném utkání. Bruslaři nevstoupili do zápasu ideálně, když prohrávali dvakrát 0:2 a 2:5. Poslední dvacetiminutovka patřila svěřencům Richarda Cachnína, kteří dokázali smazat tříbrankové manko Bílých hvězd. Duel dvou regionálních soupeřů skončil po šedesáti minutách nerozhodně 5:5, a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější domácí hokejisté. Do listiny střelců se zapsali Patrik Přidal, Tomáš Plachý, Luboš Voříšek (na snímku), Kryštof Kulhánek a kapitán týmu Miroslav Třetina.

Bruslaři svého soupeře možná trochu překvapili a hned ze začátku se dostávali do šancí. Roman Mikeš ani Luboš Voříšek ale na Pavla Jekela nevyzráli. Postupně však prvoligový celek zvyšoval tempo a začal přebírat iniciativu. Martin Holík se v havlíčkobrodském brankovišti pořádně zapotil, když předvedl parádní zákroky lapačkou i holí. Horácká Slavia nakonec svoji aktivitu přetavila v úvodí gól. V přesilové hře se z dorážky prosadil Radim Ferda.

Start druhé dvacetiminutovky patřil domácím, kteří brzy navýšili vedení. Další přesilovou hru využil tečí Ondřej Malec. V početní převaze se zanedlouho prosadili i svěřenci Richarda Cachnína. Střelu Ladislava Pospíchala tečoval mimo brankářův dosah Patrik Přidal. Tím se obrázek hry zcela otočil a Bruslaři najednou byli mnohem aktivnější.

Ve velkých šancích se ocitli Petr Kuchta nebo Jakub Matušík, z těchto mračen ale nezapršelo. Do gólového konce svoji kulišárnu nedotáhl ani Miroslav Třetina, jenž za bránou nabral kotouč na čepel a florbalově zakončoval kolem tyče. Na druhé straně se postaral o rozruch Filip Jirásek, jehož rána z levého kruhu olízla tyč. Pak ovšem slavil Havlíčkův Brod, když Tomáš Plachý dorazil puk do sítě v další přesilové hře. Před druhou přestávkou se na ledě začalo jiskřit, k vidění byly i menší potyčky.

Ve třetím dějství se znovu vyznamenal Martin Holík, který s vypětím všech sil udržel puk levým betonem před brankovou čarou i proti několika dorážkám. Po náročném zákroku jej ale chytla silná křeč, která jej donutila vystřídat. Příležitost mezi třemi tyčemi tak dostal teprve šestnáctiletý Filip Maláč, jihlavský brankář, který má zkušenosti i s mládežnickou reprezentací.

Mladičký brankář se zaskvěl proti tečované ráně, kterou pohotově vyrazil, zanedlouho ale třebíčští hokejisté už skórovali. Znovu v přesilové hře, kterou z dorážky před brankovištěm využil Michal Matiaško. Nechytatelnou střelu zápěstím z mezikruží pak vyslal Filip Jirásek a jen o pár minutek později zakončil rychlý protiútok přesnou ranou z pravého kruhu Martin Padrnos. Domácí tak svému soupeři odskočili na rozdíl tří branek.

Jistotu Třebíči ale sebral ostrostřelec Luboš Voříšek, který ze své oblíbené palebné pozice bleskově snížil. Při hře čtyř proti čtyřem po levém křídle pláchl Tomáš Plachý a přihrávkou přes dva bránící hráče vyzval ke skórování Kryštofa Kulhánka. Těsné manko se bojovníci z Kotliny snažili dohnat při závěrečné hře bez brankáře. Povedlo se. Domácí gólman vyrazil střelu Tomáše Semráda jen před sebe a Miroslav Třetina z dorážky vyrovnal.

Mužstva se domluvila, že o vítězi rozhodnou samostatné nájezdy. Ve druhé sérii poslal Bruslaře do vedení Marcel Juráň, nikdo z jeho spoluhráčů už na něj ale nenavázal, ačkoliv tomu byl Jakub Matušík blízko. Za domácí se ve čtvrté sérii postaral o vyrovnání Jan Václavek a v poslední sérii rozhodl o triumfu Třebíče Josef Podlaha.

přát.. kolo, úterý 6.8.2019 od 17:30
Zimní stadion města Třebíče - KHNP ARENA
6:5sn
(1:0, 1:2, 3:3)
Třebíč - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 18. Ferda (Padrnos, Szathmary), 23. Malec (Král), 47. Matiaško (Václavek), 51. Jirásek (Forman), 54. Padrnos (Paták, Král), rozh. náj. Podlaha – 27. Přidal (Pospíchal, Mikeš), 37. Plachý (Kulhánek, Juráň), 54. Voříšek (Kuchta), 57. Kulhánek (Plachý, Juráň), 60. Třetina (Semerád, Voříšek). Vyloučení: 7:5. Využití: 3:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 353. Střely na branku: 39:32 (15:8, 11:11, 13:13). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2, 5:5, 6:5sn.

Třebíč

Jekel (Svoboda) – Padrnos, Szathmary (A), Forman (C), Furch, Jenáček, Hort – Malec (A), Král, Paták, Michálek, Čejka, Ferda, Jirásek, Patyk, Rohlík, Václavek, Matiaško, Podlaha

Holík (45. Maláč) – Pospíchal, Semrád, Kulhánek, Vala, Kliment, Čermák, Krejčí – Mikeš, Třetina (C), Přidal, Plachý, Matušík, Juráň, Kuchta, Ludvík, Voříšek, Rypar, Cachnín, Holenda