BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Třebíč - Havl. Brod 6:5sn - Derby jak má být! Bruslaři dotáhli ztrátu, ale padli v nájezdech!
Derby jak má být! Bruslaři dotáhli ztrátu, ale padli v nájezdech!

Derby jak má být! Bruslaři dotáhli ztrátu, ale padli v nájezdech!

06.08.2019 | Štěpán Ondráček, Milan Sochor

TŘEBÍČ – Havlíčkobrodští hokejisté se po týdenní dřině na ledě Kotliny představili v prvním přípravném utkání. Bruslaři nevstoupili do zápasu ideálně, když prohrávali dvakrát 0:2 a 2:5. Poslední dvacetiminutovka patřila svěřencům Richarda Cachnína, kteří dokázali smazat tříbrankové manko Bílých hvězd. Duel dvou regionálních soupeřů skončil po šedesáti minutách nerozhodně 5:5, a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější domácí hokejisté. Do listiny střelců se zapsali Patrik Přidal, Tomáš Plachý, Luboš Voříšek (na snímku), Kryštof Kulhánek a kapitán týmu Miroslav Třetina.

 
přát., úterý 6.8.2019, Zimní stadion města Třebíče - KHNP ARENA
SK Horácká Slavia Třebíč
SK Horácká Slavia Třebíč - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
6:5sn
(1:0, 1:2, 3:3)
Branky a nahrávky: 18. Ferda (Padrnos, Szathmary), 23. Malec (Král), 47. Matiaško (Václavek), 51. Jirásek (Forman), 54. Padrnos (Paták, Král), rozh. náj. Podlaha – 27. Přidal (Pospíchal, Mikeš), 37. Plachý (Kulhánek, Juráň), 54. Voříšek (Kuchta), 57. Kulhánek (Plachý, Juráň), 60. Třetina (Semerád, Voříšek). Vyloučení: 7:5. Využití: 3:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 353. Střely na branku: 39:32 (15:8, 11:11, 13:13). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2, 5:5, 6:5sn.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Svoboda) – Padrnos, Szathmary (A), Forman (C), Furch, Jenáček, Hort – Malec (A), Král, Paták, Michálek, Čejka, Ferda, Jirásek, Patyk, Rohlík, Václavek, Matiaško, Podlaha

BK Havlíčkův Brod: Holík (45. Maláč) – Pospíchal, Semrád, Kulhánek, Vala, Kliment, Čermák, Krejčí – Mikeš, Třetina (C), Přidal, Plachý, Matušík, Juráň, Kuchta, Ludvík, Voříšek, Rypar, Cachnín, Holenda

 

Bruslaři svého soupeře možná trochu překvapili a hned ze začátku se dostávali do šancí. Roman Mikeš ani Luboš Voříšek ale na Pavla Jekela nevyzráli. Postupně však prvoligový celek zvyšoval tempo a začal přebírat iniciativu. Martin Holík se v havlíčkobrodském brankovišti pořádně zapotil, když předvedl parádní zákroky lapačkou i holí. Horácká Slavia nakonec svoji aktivitu přetavila v úvodí gól. V přesilové hře se z dorážky prosadil Radim Ferda.

Start druhé dvacetiminutovky patřil domácím, kteří brzy navýšili vedení. Další přesilovou hru využil tečí Ondřej Malec. V početní převaze se zanedlouho prosadili i svěřenci Richarda Cachnína. Střelu Ladislava Pospíchala tečoval mimo brankářův dosah Patrik Přidal. Tím se obrázek hry zcela otočil a Bruslaři najednou byli mnohem aktivnější.

Ve velkých šancích se ocitli Petr Kuchta nebo Jakub Matušík, z těchto mračen ale nezapršelo. Do gólového konce svoji kulišárnu nedotáhl ani Miroslav Třetina, jenž za bránou nabral kotouč na čepel a florbalově zakončoval kolem tyče. Na druhé straně se postaral o rozruch Filip Jirásek, jehož rána z levého kruhu olízla tyč. Pak ovšem slavil Havlíčkův Brod, když Tomáš Plachý dorazil puk do sítě v další přesilové hře. Před druhou přestávkou se na ledě začalo jiskřit, k vidění byly i menší potyčky.

Ve třetím dějství se znovu vyznamenal Martin Holík, který s vypětím všech sil udržel puk levým betonem před brankovou čarou i proti několika dorážkám. Po náročném zákroku jej ale chytla silná křeč, která jej donutila vystřídat. Příležitost mezi třemi tyčemi tak dostal teprve šestnáctiletý Filip Maláč, jihlavský brankář, který má zkušenosti i s mládežnickou reprezentací.

Mladičký brankář se zaskvěl proti tečované ráně, kterou pohotově vyrazil, zanedlouho ale třebíčští hokejisté už skórovali. Znovu v přesilové hře, kterou z dorážky před brankovištěm využil Michal Matiaško. Nechytatelnou střelu zápěstím z mezikruží pak vyslal Filip Jirásek a jen o pár minutek později zakončil rychlý protiútok přesnou ranou z pravého kruhu Martin Padrnos. Domácí tak svému soupeři odskočili na rozdíl tří branek.

Jistotu Třebíči ale sebral ostrostřelec Luboš Voříšek, který ze své oblíbené palebné pozice bleskově snížil. Při hře čtyř proti čtyřem po levém křídle pláchl Tomáš Plachý a přihrávkou přes dva bránící hráče vyzval ke skórování Kryštofa Kulhánka. Těsné manko se bojovníci z Kotliny snažili dohnat při závěrečné hře bez brankáře. Povedlo se. Domácí gólman vyrazil střelu Tomáše Semráda jen před sebe a Miroslav Třetina z dorážky vyrovnal.

Mužstva se domluvila, že o vítězi rozhodnou samostatné nájezdy. Ve druhé sérii poslal Bruslaře do vedení Marcel Juráň, nikdo z jeho spoluhráčů už na něj ale nenavázal, ačkoliv tomu byl Jakub Matušík blízko. Za domácí se ve čtvrté sérii postaral o vyrovnání Jan Václavek a v poslední sérii rozhodl o triumfu Třebíče Josef Podlaha.

Ohlasy trenérů

Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): Oba soupeři dnes třikrát využili přesilovky, takže v této herní variantě to bylo 3:3. Šest minut před koncem jsme vedli 5:2, ale o toto vedení jsme trestuhodně přišli. Tyto chyby ale přikládám určité nesehranosti. Někteří kluci spolu hráli úplně poprvé, navíc jsme se v tréninku ještě moc nevěnovali hře v obranném pásmu. Z mého pohledu šlo o klasický první přípravný zápas se spoustou chyb. Zápas nám zase ukázal další obrázek o hráčích, které tu máme. Termín k zúžení kádru jsme si zatím nedali, přijít to může po druhém přípravném utkání v pátek, možná i dřív, možná později. S vedením klubu jsme domluveni, že by nám mělo zůstat dvacet pět hráčů – patnáct útočníků, osm obránců a dva gólmani. Stále ještě čekáme na nějaké hráče, takže složení týmu ještě vůbec není definitivní. Ve čtvrtek proti Přerovu by už měli hrát ti, kdo dnes dostali volno, kromě Lukáše Nedvídka, který je zraněný, ale už s námi trénuje. Dnes jsme potřebovali vidět hlavně mladší a nové hráče, proto ti zkušenější dostali volno.

Richard Cachnín (BK Havlíčkův Brod): Bylo to první přípravně utkání, kdy jsme po loňské sezoně obměnili kádr. Nastoupili jsme skoro kompletní, chyběl akorát Kuba Kadlec, který má ještě pracovní povinnosti. Utkání nám ukázalo, že jsme dokázali čelit soupeři z první ligy. Nepoložili jsme se ani za stavu 2:5. Šest minut před koncem jsme prohrávali o tři góly a dokázali jsme vyrovnat. Do soutěže je ale ještě dost času na to, abychom se v určitých herních činnostech zlepšovali. Věříme, že mužstvo bude mít sílu. Děkujeme také fanouškům, kteří na první přípravný zápas přijeli v hojném počtu a vytvořili skvělou diváckou kulisu pro naše hráče.

 
Fotogalerie
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv