7. 3. 2022 | Tomáš Sochor

Havlíčkův Brod vypadl s Táborem, v posledním zápase inkasoval desítku

Havlíčkobrodští hokejisté měli poslední pokus překvapit favorita z Tábora, což se jim v první třetině dařilo. Bruslaři byli o něco aktivnější a do druhé periody si odnášeli nadějné skóre 2:2. Pak se ale Kohouti dostali díky přesilovým hrám do zápasu. Jejich tlak stále rostl. Kohouti nakonec vstřelili osm branek za sebou a do další série si zvýšili sebevědomí díky vysoké výhře 10:2.

První třetina čtvrtého utkání série nabídla snad nejhezčí a nejvyrovnanější hokej. Jako první v ní skóroval Tábor. Střela od modré z hole Kamila Černého se odrazila k Petru Zíbovi, jenž ještě našel na druhé tyči volného Lukáše Práška, který zavěsil do prázdné brány. O čtyřicet sekund později bylo srovnáno. Daniel Kabelka nahodil kotouč od modré, který se od Kristiána Koláře odrazil k Miroslavu Třetinovi, jenž dorazil hrací předmět za brankovou čáru. Bruslaři pak měli při hře navrch, hosty ale držel výborně chytající gólman. Tábor se tak dostal podruhé do vedení. Lukáš Endál našel na pravé tyči volného Josefa Hasmana, jenž nekompromisně zavěsil do odkryté klece. Broďákům se ale podařilo znovu vyrovnat. I tentokrát se trefil Miroslav Třetina, jenž šikovně tečoval střelu Romana Čermáka mimo brankářův dosah.

Ve druhé části začínali hosté přebírat iniciativu. Na začátku dvacáté páté minuty se do přečíslení dostali Tomáš Rousek s Lukášem Křížem. První jmenovaný nahrál na druhou stranu svému kolegovi, kterému se podařilo prostřelit přesouvajícího se brankáře. Čtvrtý gól Tábora mohl vstřelit Jakub Matušík, jenž jel trestné střílení. Nedůraznou střelou mezi betony ale Nedvěda nepřekonal. Kohouti byli nadále lepší. Těsně před polovinou utkání jeden z domácích obránců srazil nahození Lukáše Kříže přesně na hůl Jana Bárty. Ten se odpoutal od bránícího hráče a rychlou stahovačkou překonal Martina Nedvěda. Hosté se posléze trefili popáté. Jakub Matušík nabral na pravé straně velkou rychlost a ránou na bližší tyč překvapil havlíčkobrodského gólmana. Richard Cachnín zareagoval oddychovým časem. Bruslaři pak měli možnost hrát dvě přesilové hry. Ty se ale domácím nepodařilo využít.

V závěrečné periodě již měl Tábor zápas pevně ve svých rukách. Brankář domácích neudržel ve své náruči střelu Tomáše Pařízka. Nejpohotověji se před bránou zorientoval Lukáš Endál, jenž doklepl puk do sítě. V polovině čtyřicáté šesté minuty předvedli hosté krásnou kombinaci, když Petr Zíb přenechal kotouč Lukáši Práškovi, jenž rychle nahrál Janu Matiáškovi, který střelou z první vyhnal Martina Nedvěda z brány. Nově příchozímu Ondřeji Chaloupkovi moc dlouho čistý štít nevydržel. Střelu Lukáše Endála šikovně tečoval mimo dosah gólmana Josef Hasman. To ještě nebyl konec. Lukáš Endál zpoza brány nahrál před klec Janu Bártovi, jenž střelou mezi betony rozvlnil síť. Tábor oslavil postup do finále play off desítkou. Pravou šibenici havlíčkobrodské brány vymetl Petr Zíb. Havlíčkův Brod tak poslední zápas prohrál 2:10.

Havl. Brod - Tábor

Branky a nahrávky: 5. Třetina (Kabelka), 18. Třetina (Čermák, Kuchta) – 4. Prášek (Zíb, Černý), 15. Hasman (Endál, Dančišin), 25. Kříž (Rousek), 29. Bárta (Kříž, Hubata), 33. Matušík (Rousek, Hubata), 44. Endál (Matušík, Hasman), 46. Matiášek (Prášek, Zíb), 51. Hasman (Endál), 59. Bárta (Endál), 60. Zíb (Prášek). Rozhodčí: Nikola Marek – Tomáš Jiruška, Jiří Roupec. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 392. Střely na branku: 26: (13:13, 8:15, 5:16). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:10.

Nedvěd (46. Chaloupek) – Kliment (A), Čermák, Nepokoj, Dvořák, Benák, Kabelka, Krejčí – Mlynář, Voříšek, Kuchta (C) – Tecl, Třetina, Čejka – Holenda, T. Ludvík (A), Bulín – J. Ludvík, Vacík, Kalač.