4. 12. 2019 | Štěpán Ondráček

Infarktový závěr: Bruslaři porazili v těsném zápase Žďár!

Havlíčkobrodští hokejisté přivítali v dalším kole II. ligy regionálního soupeře ze Žďáru nad Sázavou. Hrál se atraktivní hokej na obě branky. Do vedení šli domácí ve druhé třetině, ale Plameny dokázaly ve stejné části hry otočit stav utkání na svoji stranu. Strhující podívanou na ledě i v hledišti nakonec rozsekli Havlíčkobrodští v samém závěru. Bruslaři dvěma trefami vyhráli posázavské derby.

Úvodní střídání napověděla, jak se bude odehrávat posázavské derby. Oba týmy předváděly útočný hokej, který musel zvedat diváky ze sedadel. Největší šanci první třetiny si vytvořili hosté. Ve 12. minutě vyrazil Holík Medkovu střelu před sebe, když se k odraženému kotouči dostal Kunstmüller. Křídlo Plamenu mělo v podstatě gól na holi, ale gólman Bruslařů předvedl dobrý zákrok lapačkou. Na druhé straně se musel činit Sláma. Maskovaná opora Žďárských zastavila dvojitý pokus Ludvíka. První třetina nenabídla žádnou branku, když prim hrály obě obrany.

Posázavské derby nadále nabízelo nádhernou hokejovou podívanou. Havlíčkův Brod i Žďár nad Sázavou se pravidelně střídaly v útočných šancích. Holík se Slámou, ale změnu skóre nepovolili. Kotlina se dočkala první gólové radosti ve 27. minutě. Po vyhraném buly nabídl puk na teč Pospíchal. Jeho pokus našel brankář Plamenů, ale svůj důraz před brankou uplatnil Marcel Juráň. Hosté mohli rychle vyrovnat, ale to se jim povedlo o pět minut později. Plameny využily první přesilovou hru. Pleva ideální nabídkou našel hůl Marka Prokše, který překonal Holíka do protipohybu. Havlíčkův Brod si mohl své vedení vzít zpět, jenže Dudycha s Juráněm nedokázali prostřelit Slámu. Bruslaři potom inkasovali druhou branku. Z rychlého brejku otočil stav utkání na stranu Plamenů Lukáš Bureš.

Třetí část nezaostávala za předchozími třetinami. Týmy ukazovaly kvalitní hokej doprovázen skvělou diváckou kulisou. Ve 47. minutě mohli Havlíčkobrodští vyrovnat, ale přesilovou hru nedokázali využít. Naopak, hosté byli v početní výhodě nebezpečnější, ale Holík v čele se svoji obranou byl na místě. Pět minut před závěrečnou sirénou hrál Havlíčkův Brod opět přesilovou hru. Bruslaři se v ní dlouho nemohli prosadit, ale vteřinu před koncem přišel vyrovnávající gól. Voříškovu střelu vyrazil brankář Sláma před sebe a nejlépe se před jeho svatyní zorientoval Marcel Juráň. Velký obrat celku z Kotliny se dovršil za minutu a dvacet sekund. Pospíchal nabil Lubošovi Voříškovi, a ten propálil přesouvajícího gólmana Plamenů. Hosté ke konci zápasu zkusili hru se šesti bruslaři, ale Havlíčkobrodští si těsné vítězství pohlídali.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

Havl. Brod - Žďár n. Sázavou

Branky a nahrávky: 27. Juráň (Pospíchal, Voříšek), 57. Juráň (Voříšek, Cachnín), 59. Voříšek (Pospíchal, Cachnín) – 32. Prokš (Pleva, Adam), 37. Bureš (Gregar, Kališ). Rozhodčí: Michal Maršálek – David Urubčík, Jan Vašíček. Vyloučení: 2:4, navíc Třetina (HBR) 10 min. OT + OK [NESP]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 723. Střely na branku: 39:24 (14:8, 12:10, 13:6). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Holík (Vácha) – Nepokoj, Vala, Pospíchal, Dudycha, Kliment, Benák – Mikeš, Třetina (C), Přidal – Juráň, Matušík, Voříšek (A) – Ludvík, Cachnín, Kuchta – Musil