BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Žďár n. Sázavou 3:2 - Infarktový závěr: Bruslaři porazili v těsném zápase Žďár!
Infarktový závěr: Bruslaři porazili v těsném zápase Žďár!

Infarktový závěr: Bruslaři porazili v těsném zápase Žďár!

04.12.2019 | Štěpán Ondráček

Havlíčkobrodští hokejisté přivítali v dalším kole II. ligy regionálního soupeře ze Žďáru nad Sázavou. Hrál se atraktivní hokej na obě branky. Do vedení šli domácí ve druhé třetině, ale Plameny dokázaly ve stejné části hry otočit stav utkání na svoji stranu. Strhující podívanou na ledě i v hledišti nakonec rozsekli Havlíčkobrodští v samém závěru. Bruslaři dvěma trefami vyhráli posázavské derby.

 
23., středa 4.12.2019, Zimní stadion Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - SKLH Žďár nad Sázavou
SKLH Žďár nad Sázavou
3:2
(0:0, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 27. Juráň (Pospíchal, Voříšek), 57. Juráň (Voříšek, Cachnín), 59. Voříšek (Pospíchal, Cachnín) – 32. Prokš (Pleva, Adam), 37. Bureš (Gregar, Kališ). Rozhodčí: Michal Maršálek – David Urubčík, Jan Vašíček. Vyloučení: 2:4, navíc Třetina (HBR) 10 min. OT + OK [NESP]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 723. Střely na branku: 39:24 (14:8, 12:10, 13:6). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

BK Havlíčkův Brod: Holík (Vácha) – Nepokoj, Vala, Pospíchal, Dudycha, Kliment, Benák – Mikeš, Třetina (C), Přidal – Juráň, Matušík, Voříšek (A) – Ludvík, Cachnín, Kuchta – Musil

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) – Pleva (C), Koželuh, Spálovský, Kališ, Veleba, Hort – Adam, Kovářů, Medek, Bureš, Wasserbauer (A), Kadleček, Prokš (A), Knap, Chlubna, Gregar, Kunstmüller, Heinrich, Ferda

 

Úvodní střídání napověděla, jak se bude odehrávat posázavské derby. Oba týmy předváděly útočný hokej, který musel zvedat diváky ze sedadel. Největší šanci první třetiny si vytvořili hosté. Ve 12. minutě vyrazil Holík Medkovu střelu před sebe, když se k odraženému kotouči dostal Kunstmüller. Křídlo Plamenu mělo v podstatě gól na holi, ale gólman Bruslařů předvedl dobrý zákrok lapačkou. Na druhé straně se musel činit Sláma. Maskovaná opora Žďárských zastavila dvojitý pokus Ludvíka. První třetina nenabídla žádnou branku, když prim hrály obě obrany.

Posázavské derby nadále nabízelo nádhernou hokejovou podívanou. Havlíčkův Brod i Žďár nad Sázavou se pravidelně střídaly v útočných šancích. Holík se Slámou, ale změnu skóre nepovolili. Kotlina se dočkala první gólové radosti ve 27. minutě. Po vyhraném buly nabídl puk na teč Pospíchal. Jeho pokus našel brankář Plamenů, ale svůj důraz před brankou uplatnil Marcel Juráň. Hosté mohli rychle vyrovnat, ale to se jim povedlo o pět minut později. Plameny využily první přesilovou hru. Pleva ideální nabídkou našel hůl Marka Prokše, který překonal Holíka do protipohybu. Havlíčkův Brod si mohl své vedení vzít zpět, jenže Dudycha s Juráněm nedokázali prostřelit Slámu. Bruslaři potom inkasovali druhou branku. Z rychlého brejku otočil stav utkání na stranu Plamenů Lukáš Bureš.

Třetí část nezaostávala za předchozími třetinami. Týmy ukazovaly kvalitní hokej doprovázen skvělou diváckou kulisou. Ve 47. minutě mohli Havlíčkobrodští vyrovnat, ale přesilovou hru nedokázali využít. Naopak, hosté byli v početní výhodě nebezpečnější, ale Holík v čele se svoji obranou byl na místě. Pět minut před závěrečnou sirénou hrál Havlíčkův Brod opět přesilovou hru. Bruslaři se v ní dlouho nemohli prosadit, ale vteřinu před koncem přišel vyrovnávající gól. Voříškovu střelu vyrazil brankář Sláma před sebe a nejlépe se před jeho svatyní zorientoval Marcel Juráň. Velký obrat celku z Kotliny se dovršil za minutu a dvacet sekund. Pospíchal nabil Lubošovi Voříškovi, a ten propálil přesouvajícího gólmana Plamenů. Hosté ke konci zápasu zkusili hru se šesti bruslaři, ale Havlíčkobrodští si těsné vítězství pohlídali.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

Ohlasy trenérů

Pavel Zmrhal (asistent trenéra, BK Havlíčkův Brod): Jsme rádi za body, jelikož jsme to nevypustili a všechno zvládli. V některých momentech utkání jsme se nacházeli ve fázi, že neuhrajeme ani bod. Nakonec mužstvo ukázalo svoji sílu. V závěru jsme dali dva góly, které otočily zápas na naší stranu. Musím přiznat, že jsme nebyli v žádné fazoně, protože tým postihla viróza. V pondělí jsme trénovali v deseti lidech a vážně jsme přemýšleli o přeložení utkání. Onemocněl nám Tomáš Semrád a někteří hráči hráli se zapřením. Kluci se dali dohromady, ale i tohle se možná podepsalo na hře. Z naší strany to nebylo ideální, ale jsme rádi za tři body. Žďár hrál výborně, navíc jsme se na něj dobře připravili. Hosté měli skvělé výsledky a potvrdili to svoji hrou.

Martin Nečas (SKLH Žďár nad Sázavou): Dneska jednoznačná ztráta tří bodů. Bohužel jsme si to prohráli sami. Koncentrovanost na závěr utkání, jsme podcenili. Nebudu spekulovat o tom, že se nám zranil hráč po zásahu hokejkou. Jsou tam tři rozhodčí. Měli to vidět, ale tak jsem si nějak zvykl, že tady v té soutěži jsou rozhodčí, jací jsou. Budu brát tedy jenom mužstvo. Prohráli jsem si to sami.

 
Zápasy v sezóně
přát. | Havl. Brod - Žďár n. Sázavou | 5:3
přát. | Žďár n. Sázavou - Havl. Brod | 6:5
5. | Havl. Brod - Žďár n. Sázavou | 7:2
14. | Žďár n. Sázavou - Havl. Brod | 2:6
23. | Havl. Brod - Žďár n. Sázavou | 3:2
32. | Žďár n. Sázavou - Havl. Brod | 3:6
41. | Havl. Brod - Žďár n. Sázavou | 2:3p
 
Statistiky zápasu
Fotogalerie
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 18:00 | Muži
BK Havlíčkův Brod
IHC Písek