11. 12. 2013 | Luboš Vácha, Richard Wagner

Rebelové rozdrtili Kadaň sedmi brankami

Havlíčkobrodská Kotlina hostila k odehrání 31. kola naší druhé nejvyšší soutěže tým SK Kadaň. Úvodní dějství hry přineslo jen tři branky a vypadalo to na velice vyrovnaný zápas. Pak se ale domácí hokejisté utrhli ze řetězu a během druhého dějství se radovali z vedení 7:2. Kadaň se snažila zdramatizovat utkání ještě v poslední dvacetiminutovce, během níž vstřelila pouze jednu branku, a Rebelům tak nedokázala vysoké vedení překazit. Tři body tedy zůstaly pod střechou Kotliny. Dvě branky Rebelů má na svědomí kapitán týmu Petr Polodna.

Začátek zápasu dobře rozjela domácí družina. Už v průběhu třetí minuty přišlo na její stranu otevření skóre. David Stach se proháčkoval z rohu kluziště až před klec a zápěstní střelou procedil nepřipraveného Kostúra. Uběhlo půl minuty a Rebelové se dostali do dvoubrankového vedení. Nejprve pálil Roman Maliník, jehož střelu hostující brankář vyrazil do mezikruží. Odtud bleskově zamířil bystrý Petr Polodna, který svou rychlou ránou překonal natahujícího se maskovaného muže.
Domácí hokejisté pak trochu polevili, z čehož začala Kadaň postupně těžit. V čase 3:49 už na světelné tabuli zářil stav 2:1. Mainerovu ránu z levého kruhu vyrazil Kacetl před sebe a důrazný Karel Ton neměl sebemenší problém doklepnout touš do sítě. Kadaň se po kontaktní brance dostala do výrazného tlaku a dá se říci, že během druhé poloviny první třetiny udávala tempo hry. Gólovou radost jí však zodpovědná hra nepřinesla.

Havlíčkobrodští hokejisté se začali prosazovat až ve druhém dějství. Patnáct vteřin od zahájení prostřední části si Rebelové opět vydobyli dvougólový náskok. Ihned po buly se kotouč dostal na čepel Petra Polodny, jenž z oblasti levého kruhu zamířil přesně ke vzdálené tyčce.
Úvod druhé třetiny domácím vyšel skvěle. Krátce po Polodnově brance se Rebelové radovali znovu. Tentokrát zásluhou Martina Vágnera, který byl sice v sevření obránce, ale i přesto dokázal vystřelit. Kotouč se zamotal do brankářovy výstroje a spadl za brankovou lajnu.
Během 24. minuty už Rebelové vedli 5:1. O fanoušky vyvolávaného „bůra“ se postaral Tomáš Rousek. Ten dostal přihrávku od Davida Stacha a z první ji napálil skrz chumel mezi Kostúrovy betony. Tím vyhnal brankáře Kostúra na střídačku.
Místo Kostúra se do Klece postavil Jan Strmeň, který zanedlouho lovil další kotouč z branky hostí. David Stach, nahrávající na předchozí branku, byl zanedlouho autorem dalšího gólu domácího celku. Šikovný bruslař se po levé straně dostal do útočné třetiny, kde z hranice levého kruhu napálil kotouč přesně ke vzdálené tyčce.
Krásnou gólovou akci pak předvedl ve 28. minutě Lukáš Havel, který se prosadil do samostatného úniku a tváří v tvář brankáři zakončil přesně mezi betony.

Kadaň vystrčila růžky až krátce před polovinou utkání. Domácí tým hrál sice přesilovku, ale jako početní výhoda to z jeho strany vůbec nevypadalo. Potvrdila to branka v jeho síti. Obraně Rebelů se totiž utrhl sprintující Daniel Opalek, jenž předvedl parádní bekhendový blafák zakončený nad Kacetlovo rameno.
SK Kadaň trochu tlačila i v posledním dějství, když měla několik dost nebezpečných šancí. Domácí obrana však měla dost hokejového štěstí, ke kterému se přidala i Kacetlova skvělá bystrost. Severočeši svůj dobrý důraz přece jenom přetavili v branku. Roman Chlouba nahodil puk z rohu kluziště před kasu, kde se nachomýtl Petr Mainer a doslova zametl černou pryž za přesouvajícího se domácího brankáře.
Po této brance už zbývalo do konce zápasu zhruba šest minut, během nichž už k žádnému dramatu nedošlo. Tříbodový zisk tak náležel havlíčkobrodským Rebelům.

Havl. Brod - Kadaň

Branky a nahrávky: 3. Stach (Švihálek, Korím), 4. Polodna (Maliník, Havel), 21. Polodna (Maliník), 22. Vágner (Stehlík), 24. Rousek (Stach, Švihálek), 27. Stach (Rousek, Švihálek), 28. Havel (Maliník, Polodna.) – 4. Ton (Mainer, Mazanec), 30. Opalek (Gajovský, Raučuk), 54. Mainer (Chlouba, Chrpa). Rozhodčí: Přikryl – Lukš, Novák. Vyloučení: 2:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 775. Střely na branku: -. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 7:1, 7:3.

Kacetl (Opršal) – Kolafa, Drtina, Semrád, Vágner, Pohl, Korím, Zítka – L. Havel, Polodna, Maliník – Dvořáček, Kadlec, Berger – Švihálek, Stach, Rousek – Chlubna, O. Stehlík, Milfait. Trenér: Jiří Mička