2. 11. 2022 | Štěpán Ondráček

Sympatický výkon na lídra nestačil, Bruslaři vyšli v Kotlině střelecky naprázdno!

Havlíčkobrodští hokejisté odehráli třetí zápas na domácím ledě, kde zkřížili hole s prvním týmem tabulky – Znojmem. Hrál se rychlý a atraktivní hokej, který přinesl řadu pohledných akcích. Bruslaři statečně vzdorovali jasnému favoritovi, který ukázal prvotřídní kvality. Svěřenci trenéra Aleše Kraučuka prohráli třetí zápas na ledě Kotliny po sobě.

Úvodní minuty zápasu nabídly atraktivní podívanou, která trvala po celou dvacetiminutovku. Znojmo bylo lepší v držení kotouče, když si vytvářelo několik šancí. Všechny pochytal s ledovým klidem Novák. Jihomoravský celek se prosadil dvakrát, a to v pětiminutové přesilovce. V desáté minutě dorazil odražený puk do sítě Martin Šťovíček. O tři minuty později to bylo o dvě branky. Šťovíček našel rozjetého Dominika Sklenáře, který propálil gólmana Bruslařů ranou na teploměr. Domácí celek se po většinu času bránil, ale jednu velkou šanci si vytvořil. V ní se ocitl Petržilka, který ranou z první nepřekonal nastavenou lapačku Groha.

Znojmo začalo prostřední část ve velké parádě, když se prosadilo po 55 sekundách hry. Na pravý kruh dostal nabito Kirill Nižnikov, jenž poslal puk mezi Novákovy betony. Bruslaři mohli korigovat ve 24. minutě, ale Kuchta nedokázal zpracovat těžkou nahrávku. Jihomoravský celek udeřil třikrát během dvou minut a třiceti tří sekund. Hruška poslal do úniku zkušeného Tomáše Svobodu, který překonal domácího gólmana bez větších problémů. Orli navýšili vedení na 5:0 díky trefě Martina Šťovíčka, který uspěl střelou k levé tyči.

Orli touto brankou vyhnali Nováka na střídačku. Hosté byli při chuti a své vedení navýšili v početní výhodě. Svoboda nahrál na levou tyč najetému Kirillu Nižnikovovi, jenž neměl problém zasunout touš za přesouvajícího se Nedvěda. Bruslaři se snažili smazat nulu na svém kontě, ale Groh pochytal pár střel, které šly na jeho svatyni.

Znojmo pokračovalo v demolici Havlíčkova Brodu dál, když se v čase 40:10 prosadil Jan Hruška. Orli uspěli v další přesilové hře, když na 7:0 upravil pohotovou dorážkou Dominik Tejnor. Bruslaři potom ubránili dvě oslabení, ovšem hned po skončení trestu zapsalo Znojmo devátý gól. Adámkovu střelu tečoval mimo dosah Nedvěda Jiří Remta. Havlíčkův Brod nezaznamenal čestný úspěch ani v další přesilové hře, a tak si všechny body odvezl po jasném výsledku favorit ze Znojma.

Havl. Brod - Znojmo

Branky a nahrávky: 10. Šťovíček (Sklenář, Havlát), 12. Sklenář (Šťovíček, Tejnor), 21. Nižnikov (Stránský, Svoboda), 25. Svoboda (Hruška, Adámek), 27. Šťovíček (Tejnor, Stránský), 28. Nižnikov (Svoboda, Hruška), 41. Hruška (Svoboda, Adámek), 44. Tejnor (Šťovíček, Havlát), 51. Remta (Pigl, Mareš). Rozhodčí: Michael Kohoutek – Jakub Všetečka, Tomáš Jiruška. Vyloučení: 10:6, navíc Dušek (HBR) TH. Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 451. Střely na branku: 18:46 (5:21, 4:14, 9:11) . Průběh utkání: 0:9.

Novák (27. Nedvěd) – Čermák, Grauer, Vašíček (A), Krejčí, Kliment, Kerber – Holenda, Voříšek (A), Valášek – Petržilka, Moučka, Dušek – Kuchta (C), D. Košťál, Tecl – Vacík, Šimek.