23. 2. 2014 | Pavel Buňat

Třebíč znovu díky Dolníčkovi uspěla po samostatných nájezdech

H A V L Í Č K Ů V B R O D - Jako přes kopírák s prvním zápasem série. Přesně tak vypadalo i druhé střetnutí Havlíčkova Brodu a Třebíče na ledě v Kotlině. Hosté šli do vedení znovu už ve třetí minutě, kdy se trefil Dočekal. Rebelové na vyrovnání čekali až do 56. minuty. Tehdy Gengel poslal další dramatický zápas do prodloužení. V nastaveném čase sice měla obě mužstva dostatek šancí, ale skóre se už nezměnilo. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy a jediným úspěšným střelcem nebyl nikdo jiný než David Dolníček. Ten tak rozhodl dva zápasy během dvou dní. Třebíč se vrací domů s dvouzápasovým vedením.

Třebíčští podobně jako v prvním zápase nastolili od prvních minut tempo hry a ujali se rychlého vedení. Ve třetí minutě utkání během přesilové hry našel Rostislav Malena od modré čáry křížnou přihrávkou před brankou volného Martina Dočekala, který měl dostatek času na to, aby přesně zacílil nad rameno přesouvajícího se Kacetla. Rebelové naopak měli znovu problém s pevnou obranou soupeře, která v první části rozestavila na modré čáře svůj obranný val a odolávala většině nájezdů havlíčkobrodského mužstva.
Hosté mohli přidat druhou branku v jedenácté minutě, když Dočekalovo nahození od mantinelu před Kacetlem tečoval Dolníček, ale jenom do připraveného gólmana. A Dočekal byl i u další velké šance, když se po obranné chybě sám řítil na branku. Forhendový blafák ale Kacetl vystihl svým betonem, čímž jenom potvrdil, že v prvních dvaceti minutách měl o poznání více práce než jeho protihráč Falter v brance Třebíče.

Do druhé části domácí nastoupili s větší vervou a brzy si vypracovali několik dobrých příležitostí. Při přesilové hře v úvodu třetiny tvrdě od modré pálil Jank a jen těsně přes chumel hráčů minul branku. O chvíli později od mantinelu na teč Milfaitovi namazal Endál a brodský forvard před Falterem puk přizvedl příliš vysoko.
Stále aktivně hrající Rebelové, kteří často ostřelovali soupeřovu branku, ovšem sedm minut před druhou přestávkou zapomněli na obranu a před Kacetlem bylo rázem pořádně rušno. Dočekal nabral po levé straně rychlost, v přečíslení předložil puk na v tu chvíli faulovaného Laše, jemuž se podařilo ještě zakončit, ale našel jen mrštný beton domácího gólmana. V následné přesilové hře se na chvíli po skrumáži před brankou objevila odkrytá klec před Nahodilem, jehož okamžitá střela byla zablokována obětavým pádem obránce. Obrovské štěstí pak měl v závěru třetiny na druhé straně hostující gólman, když Drtinova střela od modré byla tečovaná a puk spadl po překvapivém obloučku přímo před Faltera, kde se ještě k dorážce dral Číp, ale neúspěšně. V prostřední části tak diváci v Kotlině branku neviděli.

Horáci mohli svůj hubený náskok navýšit krátce po začátku třetí části, když se po křídle před branku natlačil Kaut. Jeho pokus z bezprostřední blízkosti Kacetl vykopl a s hrozbou dorážky už si poradila domácí obrana. Na druhé straně z těžkého úhlu střílel Číp, kotouč Falterovi vypadl z výstroje a chvíli poskakoval na brankovišti. Toho se snažil využít důrazný Endál, jeho střela byla ale o chvilku pomalejší než rukavice třebíčského gólmana.
Rebelům se začal nepříjemně krátit čas na vyrovnání. Vše mohl změnit při hře čtyři na čtyři Kolafa, který dostal prostor před brankovištěm, na jeho přízemní střelu k tyči ale Falter zareagoval svým betonem. Střelecká nemohoucnost Rebelů trvala až do 56. minuty, kdy puk za čáru doslova dotlačil Ladislav Gengel. I vleže dokázal na brankovišti vystřelit a puk si betonem Falter srazil za čáru. Rebelové ještě v závěru přečkali velký tlak soupeře při přesilové hře. Za stavu 1:1 tak souboj dospěl do prodloužení.

V něm mohli Třebíčští rozhodnout hned v první minutě. Nejprve se Fořt prosmýkl kolem dvou hráčů a v mezikruží tváří v tvář Kacetlovi volil střelu. Těsně minul. Jen o pár vteřin později se do samostatného úniku dostal Čuřík, položil si Kacetla a zkusil bekhendový blafák, jenže beton brankáře nedokázal přehodit. Na další velkou šanci se čekalo až do závěrečné minuty prodloužení, kdy z úhlu našel Polodna před brankou Gengela a ten měl na hokejce rozhodující gól. Ovšem vynikající zákrok Faltera lapačkou byl opačného názoru.

Rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy, v nichž opět jediným úspěšným střelcem byl David Dolníček a poslal druhý bod do Třebíče.

Havl. Brod - Třebíč

Branky a nahrávky: 56. Gengel (Maliník) – 3. Dočekal (Malena), rozh. náj. Dolníček. Rozhodčí: Petr Přikryl, Roman Mrkva – Martin Šperl, Michal Zíka. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1379. Střely na branku: 37:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Kacetl (Dolejš) – Zdráhal, Jank, Kolafa (A), Drtina, M. Vágner (A), Semrád, Zítka – Endál, Číp, Milfait – Gengel, Polodna (C), Pohl – Dvořáček, Stach, Maliník – Chlubna, Kadlec, Berger.