10. 11. 2018 | Štěpán Ondráček

Tři branky v síti Písku nestačily, Bruslaři v Kotlině poprvé padli

Havlíčkobrodští hokejisté se po delší odmlce představili na domácím ledě, kde hostili Písek. Zápas nabídl útočný hokej a diváci se rozhodně nenudili. Jihočeši šli do vedení, avšak Bruslaři dokázali dvěma trefami otočit vývoj utkání. Havlíčkobrodským potom zvlhl střelný prach a ostrými pálili Písečtí. Domácí celek se sice v poslední třetině snažil s nepříznivým skóre něco udělat, na Hausera si ale přišli jen jednou. Do listiny střelců se z řad Havlíčkova Brodu zapsali Vojtěch Šmíd, David Michálek a Tomáš Semrád.

Zápas hned od svého začátku naznačil, že se bude hrát útočný hokej. Ještě aby ne, když v první minutě zahrozil Vala. Jeho pokus se mezi tyče nevešel. Jihočeši hráli přesilovou hru, kterou dokázali využít. Hanusova dělovka skončila na zadním mantinelu, od kterého se kotouč odrazil na hůl Jana Sýbka. Kapitán Písku dokázal prostřelit bezmocného gólmana Nováka v brance. Hosty vedoucí branka nakopla, jelikož od té doby hráli více na puku, avšak Havlíčkobrodští dokázali vyrovnat. Michálek se protáhl po levé straně do pásma, kde předložil nádhernou přihrávku Vojtěchu Šmídovi, a ten se z první nemýlil. Oba týmy se střídaly ve svých šancích, ale žádná se neujala tak, aby změnila stav na světelné tabuli.

Ve druhé dvacetiminutovce se roztrhl pytel s dvouminutovými vyloučeními, ale Bruslaři ani Písečtí neuspěli. Kotlina byla svědkem gólových žní, jelikož od 30. do 32. minuty padly hned tři branky. Šmíd našel rozjetého Davida Michálka a ten vykoupal Hausera, kterého překonal forhendovou kličkou. Radost Havlíčkobrodských netrvala moc dlouho, neboť hosté vzápětí vyrovnali. Sýbek našel před brankou Jana Polatu, který prostřelil dezorientovaného Nováka. Kapitán Písku byl i u třetího gólu svého týmu, když obral o puk nedůrazného Horáka a poslal krásnou přihrávku na Petra Hučka. Útočník hostujícího celku si vybruslil mezi čárky a střelou zápěstím na levou tyč byl úspěšný. Bruslaři sice kontrovali hned vzápětí, ale jejich branka nebyla v souladu s pravidly. Jihočeši udeřili počtvrté minutu před koncem druhého dějství. Polata našel rozjetého Jana Sýbka, který střelou přes obránce trefil vymezený prostor Novákovy svatyně.

Domácí vstoupili do třetí třetiny s brankářem Markem, který hned od začátku musel čelit nájezdům Písku. Ve 48. minutě mohl soubor z Kotliny vstřelit kontaktní gól, když se puk povaloval na brankové čáře, avšak ten na poslední chvíli odpálil jeden z hostujících obránců do bezpečí. Bruslaři se snažili překonat Hausera v brance Písku, ten byl však bezchybný, navíc mu pomohla skvělá defenziva. Jihočeši udeřili v 55. minutě, když Koupal vybídl ke skórování Jakuba Šuhaje. Útočník, který loňskou sezonu strávil v Brodě, byl osamocený mezi kruhy a svižnou ranou nedal Markovi šanci. Domácí celek kontroval hned vzápětí, když využil krátkou power play. Zmatků v předbrankovém prostoru využil obránce Tomáš Semrád, jenž poslal puk za záda bezmocného brankáře hostů. Jihočeši potvrdili své vítězství 4 minuty před koncem, když Hučko vyslal do samostatného úniku Jana Polatu. Útočník Písku se s ničím nerozpakoval a střelou k levé tyči byl úspěšný. Bruslaři si v závěrečných minutách vytvořili tlak, ten ale nevedl k žádné brance.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

Výsledky skupiny Jih + Východ (16. kolo)

2. liga

Branky a nahrávky: 13. Šmíd (Michálek, Vala), 30. Michálek (Blinka, Šmíd), 55. Semrád (Michálek, Voříšek) – 7. Sýbek (Hanus, Parýzek), 30. Polata (Sýbek, Hučko), 32. Hučko (Sýbek), 40. Sýbek (Polata), 53. J. Šuhaj (Koupal, Matějka), 56. Polata (Hučko, Parýzek). Rozhodčí: Jiří Ondráček – Petr Křivohlavý, Martin Klouda. Vyloučení: 7:6, navíc Třetina 10 min. OT [NESP], Tintěra (PIS) 10 min. OT [VRAŽ]. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 592. Střely na branku: 47:31 (14:12, 13:9, 20:10) . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5, 3:5, 3:6.

Novák (41. Marek) – Nepokoj, Semrád, Kulhánek, Vala, Šmíd, Kadeřávek, Horák – Ludvík, Třetina (C), Přidal – Michálek, Milfait (A), Voříšek (A) – Beneš, Kozlík, Chlubna – Blinka, Kuchta