21. 9. 2022 | Tomáš Sochor

Příprava Bruslařů: Z devíti odehraných utkání jich vyhráli šest

Havlíčkobrodští hokejisté v přípravě odehráli devět utkání, ve kterých si připsali šest výher a tři prohry. Bruslaři si mimo jiné vyšlápli i na silný Tábor. Nejproduktivnějším hráčem přípravy se stal Dominik Dušek.

Změny v týmu

Havlíčkův Brod vstupuje do nové sezony s několika novinkami. Tou největší je změna na pozici trenéra, kterou nyní zastává Aleš Kraučuk. Asistenta mu dělá jeho otec Milan Kraučuk. Klub má také nového jednatele, jímž se stal Jindřich Kubát.

Změny proběhly také ve složení kádru. V týmu nepokračují Martin Nepokoj, Jakub Čejka, Jan Bulín, David Kalač nebo havlíčkobrodský odchovanec a velký srdcař Tomáš Ludvík.

Vedení klubu se podařilo získat zvučné posily. Jsou jimi útočníci Dominik Dušek, Jaroslav Moučka a Milan Valášek. Také se vrátili mladí odchovanci Marek Kopic a Jakub Petržilka. Každého fanouška jistě potěšil návrat obránců Jiřího Vašíčka a Tomáše Semráda.

Aleš Kraučuk

Zápasy

Bruslaři sehráli celkem devět přátelských utkání. Přípravu odehráli s pozitivní bilancí, když si připsali šest výher a tři prohry. Havlíčkobrodští hokejisté udrželi domácí neporazitelnost. V Kotlině se jim podařilo porazit i nadupané Kohouty z Tábora. Vezměme to ale popořadě.

První zápas odehráli Bruslaři doma s Velkým Meziříčím. Domácí si rychle vybojovali tříbrankový náskok. Hosté sice ve třetí třetině stahovali, Broďáci ale nakonec vyhráli 3:2. Tým Aleše Kraučuka vzápětí utržil první porážku, když ve vypjatém utkání podlehl Hodonínu 1:2. Havlíčkobrodští hokejisté dali na prohru rychle zapomenout. Nejdříve porazili Žďár nad Sázavou vysoko 6:1, následně podruhé zvítězili nad Velkým Meziříčím, tentokrát se skórem 6:3.

Bruslaře poté čekaly dva velice náročné zápasy se silným Táborem. V prvním duelu se Kohouti dostali dvakrát do vedení. Havlíčkův Brod ale dokázal na obě branky odpovědět. Jihočeši měli velkou střeleckou převahu, kterou nakonec přetavili v další dvě přesné trefy a zaslouženě vyhráli 4:2. V odvetě si tým od Jordánu vytvořil v Kotlině dvoubrankový náskok. K velké radosti domácích fanoušků domácí mužstvo v posledních minutách základní hrací doby srovnalo. Bruslaři si přenesli mentální výhodu i do nastaveného času a díky brance Marka Kopice porazili Tábor 3:2 po prodloužení

Bruslaři slaví výhru nad Táborem

Borcům z Vysočiny následně vyšla odveta s Hodonínem, který porazili 7:4. Stejné skóre svítilo na tabuli v odvetě se Žďárem nad Sázavou. Tentokrát ale utkání dopadlo pro Bruslaře nepříznivě, jelikož se hrálo na Bouchalkách. Generálku odehráli havlíčkobrodští hokejisté na ledě Kobry Praha, kde i díky velice dobré defenzivní hře vyhráli 5:3.

Statistické okénko

Jak již bylo řečeno, Bruslaři odehráli devět přípravných utkání, ze kterých šest vyhráli a tři prohráli s celkovým skórem 37:28. Havlíčkovu Brodu se podařilo v každém utkání dát alespoň jednu branku, pokaždé ale také alespoň jednou inkasoval. Nejvyšší výhru si připsal nad Žďárem nad Sázavou (6:1), se kterým má paradoxně i nejhorší porážku (4:7).

Individuálně se nejvíce dařilo Dominiku Duškovi, jenž posbíral 11 bodů (4+7). Titul krále střelců si mezi sebe s pěti přesnými trefami rozdělili Luboš Voříšek (5+5) s Markem Kopicem (5+5). Nejlepším nahrávačem a zároveň nejproduktivnějším obráncem se stal Roman Čermák (2+8). Uvedená čtveřice se ještě s Tomášem Mlynářem (4+4) dostala k zisku více než jednoho bodu na zápas. Dobrým bodovým ziskem se také prezentovali Matěj Krejčí (0+5), Marek Tecl (4+1), Jaroslav Moučka (3+2) a Jakub Petržilka (4+1).

Dominik Dušek

Menší bolehlav udělali trenérům brankáři, kteří se prezentovali velice dobrými výkony. Nejvíce času mezi třemi tyčemi nakonec dostal Ondřej Chaloupek, jenž odchytal zhruba 200 minut, ve kterých inkasoval 9 branek. Průměrně tak obdržel 2,7 gólů na zápas.

Zajímavosti

Ještě před nástupem na led si Bruslaři zpestřili přípravu dvojicí fotbalových utkání. Nejprve se utkali s Havlíčkovou Borovou, kde prohráli 2:5, následně si zahráli proti Tisu, se kterým nakonec padli 4:5.

Tomáš Mlynář vinou zranění odehrál první utkání až se Žďárem nad Sázavou. Dle svých slov se necítil příliš dobře. Přesto ale získal hattrick.

S Bruslaři si také zatrénovali odchovanci momentálně hrající v zámoří. Útočníci si zastříleli proti Vítku Vaněčkovi, americký styl hokeje pak kamarádům ukázal Michal Teplý.

Velké pozdvižení vyvolal úžasný gól Marka Tecla, jenž se objevil i ve sportovních zprávách televize Nova v rubrice borec na konec.

Aktuality

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu