21. 9. 2022 | Tomáš Sochor

Příprava Bruslařů: Z devíti odehraných utkání jich vyhráli šest

Havlíčkobrodští hokejisté v přípravě odehráli devět utkání, ve kterých si připsali šest výher a tři prohry. Bruslaři si mimo jiné vyšlápli i na silný Tábor. Nejproduktivnějším hráčem přípravy se stal Dominik Dušek.

Změny v týmu

Havlíčkův Brod vstupuje do nové sezony s několika novinkami. Tou největší je změna na pozici trenéra, kterou nyní zastává Aleš Kraučuk. Asistenta mu dělá jeho otec Milan Kraučuk. Klub má také nového jednatele, jímž se stal Jindřich Kubát.

Změny proběhly také ve složení kádru. V týmu nepokračují Martin Nepokoj, Jakub Čejka, Jan Bulín, David Kalač nebo havlíčkobrodský odchovanec a velký srdcař Tomáš Ludvík.

Vedení klubu se podařilo získat zvučné posily. Jsou jimi útočníci Dominik Dušek, Jaroslav Moučka a Milan Valášek. Také se vrátili mladí odchovanci Marek Kopic a Jakub Petržilka. Každého fanouška jistě potěšil návrat obránců Jiřího Vašíčka a Tomáše Semráda.

Aleš Kraučuk

Zápasy

Bruslaři sehráli celkem devět přátelských utkání. Přípravu odehráli s pozitivní bilancí, když si připsali šest výher a tři prohry. Havlíčkobrodští hokejisté udrželi domácí neporazitelnost. V Kotlině se jim podařilo porazit i nadupané Kohouty z Tábora. Vezměme to ale popořadě.

První zápas odehráli Bruslaři doma s Velkým Meziříčím. Domácí si rychle vybojovali tříbrankový náskok. Hosté sice ve třetí třetině stahovali, Broďáci ale nakonec vyhráli 3:2. Tým Aleše Kraučuka vzápětí utržil první porážku, když ve vypjatém utkání podlehl Hodonínu 1:2. Havlíčkobrodští hokejisté dali na prohru rychle zapomenout. Nejdříve porazili Žďár nad Sázavou vysoko 6:1, následně podruhé zvítězili nad Velkým Meziříčím, tentokrát se skórem 6:3.

Bruslaře poté čekaly dva velice náročné zápasy se silným Táborem. V prvním duelu se Kohouti dostali dvakrát do vedení. Havlíčkův Brod ale dokázal na obě branky odpovědět. Jihočeši měli velkou střeleckou převahu, kterou nakonec přetavili v další dvě přesné trefy a zaslouženě vyhráli 4:2. V odvetě si tým od Jordánu vytvořil v Kotlině dvoubrankový náskok. K velké radosti domácích fanoušků domácí mužstvo v posledních minutách základní hrací doby srovnalo. Bruslaři si přenesli mentální výhodu i do nastaveného času a díky brance Marka Kopice porazili Tábor 3:2 po prodloužení

Bruslaři slaví výhru nad Táborem

Borcům z Vysočiny následně vyšla odveta s Hodonínem, který porazili 7:4. Stejné skóre svítilo na tabuli v odvetě se Žďárem nad Sázavou. Tentokrát ale utkání dopadlo pro Bruslaře nepříznivě, jelikož se hrálo na Bouchalkách. Generálku odehráli havlíčkobrodští hokejisté na ledě Kobry Praha, kde i díky velice dobré defenzivní hře vyhráli 5:3.

Statistické okénko

Jak již bylo řečeno, Bruslaři odehráli devět přípravných utkání, ze kterých šest vyhráli a tři prohráli s celkovým skórem 37:28. Havlíčkovu Brodu se podařilo v každém utkání dát alespoň jednu branku, pokaždé ale také alespoň jednou inkasoval. Nejvyšší výhru si připsal nad Žďárem nad Sázavou (6:1), se kterým má paradoxně i nejhorší porážku (4:7).

Individuálně se nejvíce dařilo Dominiku Duškovi, jenž posbíral 11 bodů (4+7). Titul krále střelců si mezi sebe s pěti přesnými trefami rozdělili Luboš Voříšek (5+5) s Markem Kopicem (5+5). Nejlepším nahrávačem a zároveň nejproduktivnějším obráncem se stal Roman Čermák (2+8). Uvedená čtveřice se ještě s Tomášem Mlynářem (4+4) dostala k zisku více než jednoho bodu na zápas. Dobrým bodovým ziskem se také prezentovali Matěj Krejčí (0+5), Marek Tecl (4+1), Jaroslav Moučka (3+2) a Jakub Petržilka (4+1).

Dominik Dušek

Menší bolehlav udělali trenérům brankáři, kteří se prezentovali velice dobrými výkony. Nejvíce času mezi třemi tyčemi nakonec dostal Ondřej Chaloupek, jenž odchytal zhruba 200 minut, ve kterých inkasoval 9 branek. Průměrně tak obdržel 2,7 gólů na zápas.

Zajímavosti

Ještě před nástupem na led si Bruslaři zpestřili přípravu dvojicí fotbalových utkání. Nejprve se utkali s Havlíčkovou Borovou, kde prohráli 2:5, následně si zahráli proti Tisu, se kterým nakonec padli 4:5.

Tomáš Mlynář vinou zranění odehrál první utkání až se Žďárem nad Sázavou. Dle svých slov se necítil příliš dobře. Přesto ale získal hattrick.

S Bruslaři si také zatrénovali odchovanci momentálně hrající v zámoří. Útočníci si zastříleli proti Vítku Vaněčkovi, americký styl hokeje pak kamarádům ukázal Michal Teplý.

Velké pozdvižení vyvolal úžasný gól Marka Tecla, jenž se objevil i ve sportovních zprávách televize Nova v rubrice borec na konec.

Aktuality

Napsali o nás

Středa 3. května 9:54 | Nové vedení hokejového Brodu: Cítíme to tak, že si nás lidé vyžádali, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 3. května 9:49 | Havlíčkův Brod na prahu nové éry. Klub povedou dvě tamější ikony, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Nové vedení klubu

V pátek 28. dubna se v prostorách Klubu Oko konala valná hromada spolku BK Havlíčkův Brod, z.s. Členové zvolili nový výkonný výbor i novou dozorčí radu. Předsedou klubu se stal Miroslav Třetina, místopředsedou pak Lukáš Endál. Do čela dozorčí rady byl zvolen Jan Lobo. Zjistěte více v článku na našem webu.

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner