21. 1. 2023 | Štěpán Ondráček

Zaměřeno na... Nejvyšší výhry od sestupu do 2. ligy!

Čas od času je zapotřebí si oprášit hokejovou kroniku, ve které je napsáno mnoho důležitého. Kapitolu, kterou otevřeme, jsou vysoká vítězství, která se zrodila po sestupu do druhé ligy. V článku jsou vypíchnutá utkání, jež skončila vyšším rozdílem, mimo jiné v nich najdete několik zajímavostí. Pojďte se s námi podívat, jak šel čas s Bruslaři.

22/23: Kopicova show proti Havířovu

Havlíčkův Brod hostil na ledě Kotliny ambiciózní Havířov, který přijel na Vysočinu se šesti výhrami v řadě. Utkání mělo slibovat vyrovnanou partii, což ostatně platilo do 24. minuty, kdy Bruslaři drželi proti Slezanům hubené vedení 2:1. Do konce druhé části navýšil celek z Kotliny vedení o další dva góly. Ve třetí třetině se strhly gólové hody, když padlo celkem sedm branek, z toho pět do soupeřovy svatyně. Hostům z Havířova nepomohlo ani střídání brankářů, Bruslaři rozdrtili AZet o šest gólů, kanonádu řídil čtyřmi body útočník Marek Kopic (2+2). „Dostali jsme se do vedení 2:0 a od druhé třetiny bylo na place jen jedno mužstvo, a to jsme byli my. Přehráli jsme profesionály z Havířova, napadalo nám to tam a zaslouženě jsme vyhráli velkým rozdílem,zářil po vydařeném výkonu hlavní trenér Aleš Kraučuk.

Sestava: Wolf (Č. Novák) – Krejčí, Čermák, Benák, Vašíček (A), Grauer, Kliment (A) – Holenda, Kuchta (C), Kopic – Dušek, Valášek, Oščádal – Petržilka, Křehlík, Pártl – Vacík, D. Košťál. Trenér: Aleš Kraučuk.

Marek Kopic gratuluje Patriku Vacíkovi k brance

21/22: Voříšek s Nedvědem zkrotili buldoky

Bruslařům se na kluzištích soupeřům vůbec nedařilo, své o tom vypovídala bilance utkání. Tradiční klub z Vysočiny dokázal z jednadvaceti možností vyhrát za tři body jen v sedmi případech, zato dvakrát s nulou vzadu. Havlíčkův Brod v rámci 22. kola jel do Slaného, kde bojoval s nevyzpytatelnými Řisuty, tentokrát byla k vidění jasná záležitost. Bruslaři po čtyřiceti minutách vedli 6:0, v další části svůj náskok navýšili o dvě trefy. Na demolici Středočechů se čtyřmi body podílel Luboš Voříšek (2+2), čisté konto zaznamenal Martin Nedvěd, jenž zastavil všech 26 pokusů Řisut. Havlíčkův Brod tehdy zareagoval na dvě porážky v řadě výborným výkonem. Pro nás je hlavně důležitá udržená nula. Myslím si, že zápas jsme v první třetině dobře rozehráli, když jsme konečně využili přesilovky. To bylo rozhodující. Tím jsme domácí utlumili a ve druhé třetině jsme hráli perfektně odzadu,byl si vědom vítězných aspektů trenér Konečný.

Sestava: Nedvěd (Chaloupek) – Čermák, Benák, Kliment (A), Klodner, Dudycha, Kerber – Čejka, Mlynář, Bulín – Košťál, Voříšek, Kuchta (C) – Holenda, Semirád, Tecl – Vacík, J. Ludvík, Kalač. Trenér: Michal Konečný.

Luboš Voříšek (uprostřed) slaví se spoluhráči gól

20/21: Rychlá sezona s pěti zápasy

Začátek sezony, od kterého nikdo nevěděl co čekat. Nakonec se veškerý ansámbl rozjel naplno. Týmy ve 2. lize stihly pět utkání, potom přišla stopka kvůli Covidu-19. Bruslaři měli výborný vstup do ročníku, ve kterém třikrát vyhráli. Před soupeři se museli sklonit dvakrát. Kdo ví, jaká by to byla sezona pro Havlíčkův Brod, který tehdy vedl ostřílený kouč Michal Konečný...

Prázdné ochozy, takhle vypadal hokej při covidu

19/20: Přidal se utrhl ze řetězů

To byl start do sezony jako hrom! Havlíčkův Brod v prvním kole doslova sestřelil Nový Jičín, který po dvou třetinách prohrával hrozivým výsledkem 0:7. Nabuzení Bruslaři sice dovolili soupeři snížit, ovšem poslední slovo měli Cachnínovi svěřenci, konkrétně Matušík, který uzavřel celkové skóre. Ďáblům nepomohlo ani střídání brankářů, neboť pěti body zazářil Patrik Přidal (2+3). Celek z Vysočiny byl doslova noční můrou Nového Jičína, který následně porazil v dalších čtyřech zápasech (9:3, 7:3, 4:1 a 6:3). Kromě toho porazili havlíčkobrodští hokejisté v sezoně Moravské Budějovice 9:2. Odehráli jsme zápas podle našich představ. Soupeře jsme tlačili díky ofenzivní hře. Mužstvo hrálo kombinační hru a takový hokej musí diváky bavit,zářil radostí kouč Richard Cachnín.

Sestava: Holík (Nedvěd) – Pospíchal, Semrád, Kulhánek, Vala, Kliment, Vála, Mareš – Mikeš, Třetina (C), Přidal – Juráň, Matušík, Voříšek (A) – Kadlec, Cachnín, Plachý – Kuchta, Holenda. Trenér: Richard Cachnín.

18/19: Spolehlivý Novák a hattrick Kozlíka

Sezona, kde se tým bavil hokejem a přiváděl fanoušky do laufu předvedenou hrou. Bruslaři udělali z Kotliny nedobytnou pevnost, když vyhráli patnáct z devatenácti zápasů základní části. Tým, který se zastavil těsně pod vrcholem, cupoval každého soupeře. Své by o tom mohli vyprávět hokejisté Orlové, kteří odjeli s výpraskem. Soubor okolo kapitána Třetiny nadělil svému soupeři osmigólový příděl, pod který se podepsal třetím čistým kontem sezony Čeněk Novák. Hattrick vstřelil David Kozlík, který proměnil i nařízené trestné střílení. V průběhu první třetiny jsme vstřelili dva rychlé góly, které zlomily krátkodobý odpor soupeře, a od poloviny utkání jsme kontrolovali průběh duelu. Je vidět, že mužstvo hraje dobře do obrany, a počká si na své šance, které přijdou,hýřil dobrou náladou hlavní kouč Richard Cachnín.

Sestava: Novák (Marek) – Kulhánek, Semrád, V. Šmíd, Vala, Kopic, Kadeřávek – Kuchta, Třetina (C), Beneš – Milfait (A), Voříšek (A), Chlubna – Kozlík, Ludvík, Blinka. Trenér: Richard Cachnín.

Čeněk Novák přijímá gratulace od spoluhráčů

17/18: Voříšek s Milfaitem byli k nezastavení

Ročník, který si budou příznivci havlíčkobrodského hokeje pamatovat hodně dlouho, jelikož tým došel do kvalifikace o Chance ligu, kde vinou horšího skóre nestačil na postupující Porubu. Soubor z Kotliny na domácím ledě válel, a co víc, vyhrál základní část skupiny Střed. Bruslaři porazili v regionálním derby Pelhřimov. Svěřenci Václava Adama vedli po dvou třetinách vysoko 10:2. Skóre se nakonec zastavilo na čtrnácti brankách. Destrukci Pelhřimova řídila dvojice Luboš Voříšek (3+3) a Jan Milfait (2+5). Zlom v zápase přišel ve druhé třetině, kdy jsme dali rychle za sebou čtyři branky. Začali jsme střílet a nehráli kombinace do prázdné branky. Do té doby jsme si hlídali výsledek a navyšovali skóre. Do každého zápasu chceme dát vše. Nastupujeme v pozici favorita a soupeři se na nás chtějí vytáhnout, takže si nemůžeme tak vysoké vítězství moc připouštět k tělu,“ byl si vědom hlavních příčin vítězství Václav Adam.

Sestava: Novák (Da. Marek) – T. Semrád, Vašíček (A), Vala, Kulhánek, Kříž, Balgalvis, M. Semrád – Endál, Třetina (C), Přidal, Šuhaj, Milfait (A), Voříšek, Kozlík, Michálek, Kuchta, Chlubna, Beneš. Trenér: Václav Adam.

16/17: Endál nabíjel spoluhráčům

Druhá sezona po sestupu, která ukázala obrovskou sílu celého týmu, který došel až do kvalifikace o první ligu. V ní se museli hráči sklonit před Vsetínem, ale k postupu tehdy chyběl jeden jediný gól. Bruslaři v sezoně podávali výborné výkony, které okusily leckteré týmy. Mimo jiné i Tábor, který ve třináctém kole schytal v Kotlině potupný výsledek. Na demolici Jihočechů se šesti asistencemi podílel útočník Lukáš Endál. Obávaný střelec tentokrát mlčel, zato připravil branky pro spoluhráče. Čistým kontem se v zápase prezentoval Michael Panec, který udržel všech 26 pokusů. Do zápasu jsme dobře vstoupili a byli jsme produktivní. Soupeř po našem gólu v přesilovce na 5:0 už svěsil hlavu a nám se za tohoto stavu hrálo samozřejmě dobře,řekl hlavní trenér Aleš Totter, který vzápětí dodal: Ve hře byly věci, které tam chceme vidět, ale i spousta detailů, na kterých musíme ještě pracovat. Tým ale chce a to je pro mě jako trenéra nejdůležitější.

Sestava: Panec (Č. Novák) – T. Semrád, M. Semrád, Miroslav Duben (A), Lacina, Vala, Kulhánek – Přidal, Třetina (C), Endál (A) – Kuchta, Voříšek, Michálek – Navrátil, Kozlík, Beneš – Chlubna, Ludvík. Trenér: Aleš Totter.

Jakub Lacina byl jedním z úspěšných střelců utkání

15/16: Mocná čtyřka zničila Bílinu

V první sezoně po sestupu z první ligy a po celkové reorganizaci klubu dostali Bruslaři nový kabát, který je donesl až do čtvrtfinále play off. V něm vypadli později s Táborem, ale stopu zanechalo mladé mužstvo více jak solidní. Havlíčkův Brod se představil ve 28. kole v Bílině, kde prodlužoval vítěznou sérii. Proti Drakům to byl tuhý boj jen v první třetině, kde vedli hosté z Vysočiny 4:2. Zbytek duelu si tým z Kotliny podmanil a svého soupeře vyškolil v produktivitě. Zápas měl hned čtyři hráče, kteří zaznamenali úctyhodných pět bodů! Filipa Beneše, Davida Kozlíka, Miroslava Třetinu (všichni 1+4) a Lukáše Endála (2+3). Hned od začátku jsme se střelecky chytli. Již v první minutě jsme dali gól, pak už se nám dařilo a napadalo nám to tam. Byl to zápas, ve kterém jsme si mohli užít hokej a zapojit všechny hráče,“ hodnotil výhru Totter.

Sestava: Č. Novák (51. Zvolánek) – T. Semrád, Kulhánek, Kolda, Loginovskij, Duben (A), Vala, Lacina – Přidal, Třetina (C), Endál (A), Kozlík, Kuchta, Beneš, Chlubna, Vlasov, Kondratěv, Cejpek, Ludvík Trenér: Aleš Totter.