12. 10. 2013 | Ladislav Vácha

Rebelové si po porážce v Mostě spravili chuť, doma přehráli neoblíbené Ústí nad Labem

Havlíčkobrodská družina po zaváhání na ledě Mostu, kde nedokázala potvrdit ošemetnou roli papírového favorita a vrátila se domů s prázdnou po těsné porážce 3:4, hostila v domácím prostředí Ústí nad Labem. Rebelům se proti soupeři ze severu Čech v minulosti příliš nedařilo, ale Lvi v poslední době rozhodně nebudí takový respekt jako v předešlých sezonách. Svěřenci trenérského tandemu Mička – Cachnín vstoupili do utkání lépe a ujali se vedení, které v prostřední části ještě navýšili. Lvi v závěrečném dějství utkání zdramatizovali dalším snížením, ale domácí opět rychle odpověděli a došli si pro výhru 4:2. Vítězný gól vstřelil Vladimír Říha.

Vyrovnaný hokej přinesl Rebelům těsné vedení

Oba soupeři měli v úvodních minutách zápasu k dispozici hru v početní převaze, ale gólový efekt se nedostavil. Na konci 6. minuty byla k vidění první velká šance zápasu, jíž si vytvořili hosté. Od modré čáry nebezpečně pálili Jakub Grin a Zbyněk Sklenička, ale gólman Dolejš předvedl skvělé zákroky a podržel v těžkých chvílích svůj tým. Pokračovalo se ve vyrovnaném a spíše bojovném hokeji, který s sebou přinášel před oběma brankami minimum vzruchu. O to větším překvapením byla úvodní branka zápasu, z níž se radovali Rebelové. Lukáš Havel se svou střelou z mezikruží ještě neuspěl, ale brankář Petrásek vyrazil puk do prostoru před sebou, odkud pohotovou dorážkou k tyči rozjásal Kotlinu Pavel Musil. Fanoušci potom sledovali především tuhý boj o střední pásmo, který moc hokejové parády nenabídl. Lvi zahrozili v průběhu 16. minuty, kdy Jan Alinč svou přihrávkou se štěstím našel hůl Víta Budínského, jehož ránu z bezprostřední blízkosti zlikvidoval skvělý Daniel Dolejš. Pozadu nechtěli zůstat ani domácí, kteří pořádně zaměstnali gólmana Petráska. Maskovaná opora Ústí nad Labem předvedla sérii bravurních zákroků a pomohla jí i paní Štěstěna, když Pavel Musil vystřelil z bezprostřední blízkosti těsně nad.

Havlíčkobrodští navýšili svůj náskok

Do prostřední části naskočila lépe havlíčkobrodská družina, jež mohla rychle navýšit své hubené vedení. Ondřej Stehlík po obkroužení brány vyprášil Petráskovy betony a Tomáš Chlubna trefil zblízka jen Grinovy brusle. Hokejisté zpod Střekova si pak vytvořili chvilkovou územní převahu, ale brodská obrana v této zkoušce obstála na výbornou. Svůj druhý gól v utkání mohl vstřelit Pavel Musil, který z ideální palebné pozice zakončoval po pasu Lukáše Havla, ale jeho ránu vytáhl brankář Petrásek ramenem z horního růžku své svatyně. V čase 28:30 už však mladý strážce ústeckého brankoviště smutně lovil puk ze své sítě, když po vyhraném vhazování Lukáše Endála zkusil štěstí od levého mantinelu David Dvořáček a vyhnal všechny pavouky z horního rohu Petráskovy klece. Oba tábory v následujících minutách nevyužily ve svůj prospěch přesilovky, které zapříčinily fauly brodského Martina Vágnera a ústeckého Milana Vobořila. Na sklonku 24. minuty už svítil na tabuli stav 2:1. Jan Alinč našel přesnou křížnou nahrávkou z pravého kruhu najetého Milana Vobořila, který odrazem o tyčku snížil na nejtěsnější rozdíl. Hostům radost z protržení střeleckého trápení dlouho nevydržela, protože havlíčkobrodský debutant David Stach nabil do kruhu Vladimíru Říhovi, jehož dělovka zapadla k bližší tyčce.

Domácí už si vedení utéct nenechali

Obrázek hry se v první půlce závěrečného dějství nezměnil, když hokejoví příznivci přihlíželi především bojovnému hokeji, který je v chladném počasí příliš nezahřál. Hra se rozhýbala až po 50. minutě, kdy usedl ke dvěma minutám na lavici hanby havlíčkobrodský obránce Marek Drtina. A soubor z Kotliny musel znovu podržet reprezentant Daniel Dolejš, jenž zmařil tři nebezpečné dorážky Daniela Boháče, který zakončoval z bezprostřední blízkosti. Stejná dvojice si svůj minisouboj vzápětí zopakovala, ale tentokrát s opačným výsledkem. Daniel Boháč si počkal na odražený puk, když brankář Dolejš vyrazil přes zakrytý výhled střelu Jakuba Grina, a nekompromisně jej uklidil k bližší tyčce. Jenže i tentokrát přišla blesková odpověď Rebelů, kteří si vzali zpět dvoubrankový náskok. Ondřej Stehlík byl v samostatném úniku faulován a při nařízeném trestném střílení chladnokrevně skóroval střelou k tyči. Domácí si už své vedení pohlídali a v klidu si došli pro důležité tři body za výhru 4:2.

Havl. Brod - Ústí n. L.

Branky a nahrávky: 11. Musil, 29. Dvořáček (Endál), 37. Říha (Stach), 54. Stehlík (TS) – 34. Vobořil (Alinč, Boháč), 52. Boháč (Grin, Alinč). Rozhodčí: Michal Talpa – David Rittich, Michal Zíka. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 967. Střely na branku: 33:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Dolejš (Opršal) – Kolafa, Drtina, Jank, Vágner, Semrád, Korím, Zítka – Havel, Polodna, Musil – Chlubna, Stehlík, Milfait – Dvořáček, Endál, Maliník – Stach, Říha, Berger.