30. 11. 2013 | Jaroslav Pešek, Luboš Vácha

Rebelové potřetí rozebrali Motor a domů vezou tři body

Havlíčkobrodští hokejisté odehráli další souboj na ledě jihočeské metropole, kde je přivítal soupeř HC Motor České Budějovice. Utkání začalo velmi vyrovnanou hrou a první třetina skončila bez branek. To se změnilo až ve druhém dějství, kdy se Rebelům podařilo otevřít skóre. Pak ovšem udeřili taky domácí, když v úvodu poslední dvacetiminutovky srovnali. Stav 1:1 trval až do 55. minuty, během které se přesně trefil Ondřej Stehlík, jenž svojí brankou rozhodl ve prospěch hostujících Rebelů. Ti si tak do Kotliny odvezli plný počet cenných bodů.

První třetina nabídla typický prvoligový hokej. Mnoho krásných akcí k vidění nebylo a v Budvar aréně se odehrával spíše bojovný a silový hokej. Hned v úvodních okamžicích se do útoku vrhli hosté, po samostatném úniku zkoušel štěstí Radek Číp. Na druhé straně pěkně zavezl puk Aleš Kotalík, objel branku a Filip Šindelář měl co dělat aby puk udržel mimo svojí klec. Další dobré příležitosti měli za Rebely Polodna nebo Berger. Postupem času se do útoku stále více dostávali hosté, ale vynikající Hynek Kůdela vystavil všem pokusům Rebelů stopku. Gól tedy v první třetině nepadl a do šaten se šlo za stavu 0:0.

Na začátku druhé části měl dobrou příležitost Václav Skuhravý, ale jeho dělovka o několik centimetrů minula branku. O několik minut později zahrozil na druhé straně David Dvořáček, který se ocitl sám před budějovickou branku, ale Hynek Kůdela jeho pokus vykryl. Václav Skuhravý se ocitl v dobré pozici, ale střela mu nevyšla a tak Šindelář snadno podržel puk na své hrudi. Bezgólový stav vydržel až do třicáté čtvrté minuty, kdy Lukáš Havel sebral ve středním pásmu odražený puk, sjel s ním po levé straně a vymetl pravý horní roh Kůdelovy branky. O necelou minutu později vystrašil domácí fanoušky Patrik Petruška, který takřka ze stejné pozice jako Lukáš Havel trefil břevno. Netrvalo dlouho a břevno zvonilo znovu, když v přesilové hře napřáhl Karol Korim. Do konce třetiny se už nic zajímavého nestalo. Druhá část tak skončila 1:0.

Na začátku třetí třetiny dostal Motor šanci v podobě přesilové hry. Tu nevyužil, ale o minutu později už bylo vyrovnáno. Střelu Roba tečoval Jiří Ferebauer a puk zaplul do horního rohu Šindelářovy brány. Po tomto gólu se hra uklidnila a hrál se spíše bojovný hokej. Havlíčkův Brod se do šancí moc nedostával, ale hned jeho druhá střela znamenala gól. Pět minut před koncem skóroval Ondřej Stehlík , a dokonale tak zužitkoval dobrou přihrávku Milfaita. V závěru ještě domácí zkoušeli hru bez brankáře, leč bez účinku. Rebel si tak odváží všechny tři body za vítězství 2:1.

Č. Budějovice - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 43. Ferebauer (Rob, Kňazev) – 34. Havel (Polodna, Číp), 55. Stehlík (Milfait). Rozhodčí: Würtherle – Jílek, Samuel. Vyloučení: 3:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 3267. Střely na branku: 27:22. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.