16. 11. 2022 | Štěpán Ondráček

Třetí výhra v řadě, Bruslaři uspěli v derby Vysočiny!

Havlíčkobrodští hokejisté sehráli derby Vysočiny za speciálních okolností, jelikož s hráčskou kariérou se rozloučil Miroslav Třetina. Zkušený hráč završil kariéru vítězstvím a s céčkem na dresu. Vyrovnané utkání nabídlo za šedesát minut šest branek, další padla až v nastaveném čase, kdy se prosadil Jaroslav Moučka.

Derby Vysočiny začalo v pořádném tempu, když si oba celky vytvořily několik šancí. Už ve třetí minutě se měnil ukazatel skóre. Plameny šly do vedení, když Novák neudržel ránu Svobody. Odražený puk dorazil do sítě Dan Kotlík. Žďár měl více ze hry, když se v sedmé minutě mohl prosadit Štola, ten ale napálil břevno havlíčkobrodské klece. O pár minut později mohli udeřit Bruslaři, jenže nadějné přečíslení neproměnil Moučka. Havlíčkův Brod vyrovnal v přesilové hře, ranou z kruhů se prosadil Petr Kuchta. Ostřílený špílmachr využil clony před Slámou a poslal puk do sítě. Plameny mohly rychle odpovědět, jenže nadějnou příležitost neproměnil Jícha. V samém závěru mohl obrátit stav zápasu Mlynář, ten ale netrefil volný kout Slámovy svatyně.

Úvod prostředního dějství lépe vyšel Havlíčkovu Brodu, který se dostal v čase 20:31 do vedení. Kuchta vybídl mezi kruhy Marka Tecla, jenž z první propálil vše, co stálo v cestě. Žďár mohl vyrovnat ve hře ve čtyřech, ovšem proti Peslarovi byl výborný Novák. Plameny vyrovnaly v 35. minutě po dobré nahrávce Kotlíka. Puk dostal do palebné pozice Lukáš Jícha, který přišpendlil puk do pravého horního rohu. Žďár mohl obránit vedení, ale domácího gólmana zachránila branková konstrukce. Havlíčkův Brod měl na konci druhé třetiny obrovský tlak, ale Sláma nekapituloval.

Poslední dějství nabídlo bojovný hokej plný šancí, ovšem pozorné obrany byly na svých místech. Více ze hry měli hosté, ale Novák spoluhráče podržel. Skóre se měnilo v čase 50:12, kdy šli podruhé do vedení Žďárští. Pleva nahodil puk do brankoviště, kde svůj důraz uplatnil Lukáš Jícha. Bruslaři vyrovnali tři minuty před koncem hrací doby. Čermákovo nahození dopravil ze bezmocného Slámu Luboš Voříšek. Bruslaři mohli dokonat obrat v zápase, ale vše vyřešil pozorný gólman hostů. Následné prodloužení rozhodli domácí hokejisté v přesilové hře. Čermák nahrál na levý kruh Jaroslavu Moučkovi, který se trefil k bližší tyči.

Havl. Brod - Žďár n. Sázavou

Branky a nahrávky: 18. Kuchta (Voříšek, Čermák), 21. Tecl (Kuchta, Mlynář), 57. Voříšek (Čermák), 62. Moučka (Čermák, Dušek) – 3. Kotlík (Svoboda, Bureš), 35. Jícha (Kotlík), 51. Jícha (Pleva, Bureš). Rozhodčí: Martin Maťašovský – Bohuslav Maloušek, Martin Hübl. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1260. Střely na branku: 29:29 (9:8, 8:9, 11:12 – 1:0). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3p.

Novák (Nedvěd) – Čermák, Eklund, Vašíček (A), Krejčí, Kliment, Kerber, P. Grauer – Tecl, Mlynář, Kuchta (A) – Dušek, Moučka, Holenda – Petržilka, Voříšek, Valášek – Kopic, Třetina (C), Vacík.