6. 10. 2021 | Štěpán Ondráček

Bruslaři v dramatické bitvě přetlačili lídra z Příbrami!

Šlágr šestého kola mezi Havlíčkovým Brodem a Příbramí nabídl pořádnou podívanou. Hosté šli v polovině první části do vedení, jenže domácí hráči dokázali ve stejné časti hry otočit vývoj utkání. Přetahovaná o body pokračovala v dalších dvou třetinách, a tak po šedesáti minutách byl stav nerozhodný 3:3. O vítězi utkání rozhodlo pětiminutové prodloužení. V nastaveném čase se radovali Bruslaři, kteří si připsali druhý bod.

Začátek utkání lépe vyšel hostům, kteří vlétli na domácí tým. Už ve třetí minutě mohla být radost u Středočechů, ale ty rozesmutnil po dorážce Káníka Nedvěd. Příbram byla aktivnější a vytvářela si jednu gólovou šanci za druhou. Gólman Bruslařů pochytal šance Panny, Tlačila nebo Rohlíka. Hosté nakonec zúročili svoji snahu v desáté minutě. Káník vypálil od modré a jeho projektil tečoval do sítě Jan Tlačil. Havlíčkův Brod se do zápasu dostával pomaleji, ale v šestnácté minutě dokázal vyrovnat. Rychlý kontr zakončil skvělým výpadem Tomáš Mlynář. Oba týmy si potom zkusily hru v početní výhodě, ovšem ani jedna nebyla proměněná. Když už to vypadalo tak, že obě mužstva půjdou do kabin s nerozhodným skóre, tak udeřili Bruslaři. Přesně se sirénou dostal puk do sítě tečující Vojtěch Holenda.

Domácí tým ve druhé třetině zlepšil hru a byl vyrovnaným soupeřem Příbrami. Oba gólmani měli plné betony a rukavice práce, ale žádný puk nepustili za svá záda. Ve 30. minutě mohl přiblížit Bruslaře výraznému vedení Voříšek, ten ale trefil pravou tyč Šorfovy branky. Hned poté hosté vyrovnali, a to z rychlého kontru. Panna nahrál na Miroslava Rohlíka, který vymetl levou pavučinu. Havlíčkův Brod našel na gól Středočechů rychlou odpověď. Mlynář zpoza branky oslovil Jakuba Čejku, který si vylepšil pozici a se štěstím prostřelil gólmana hostů. Oba celky si vytvořily další šance a na konci druhé části vyrovnal soupeř. Petr Sirotek byl na pravém kruhu, odkud vypálil přesně na bližší tyč Nedvědovy branky.

Úvod třetí třetiny nabídl podívanou jako na dětské houpačce, jelikož Havlíčkův Brod i Příbram se přetahovaly v šancích. Všechny příležitosti na změnu stavu odmítli spolehliví brankáři. Ve 44. minutě mohli udeřit Středočeši, kteří zahrozili při vlastním oslabení. S kotoučem na holi pelášil Káník, ten ale mířil do betonu Nedvěda. Příbram měla necelých dvanáct minut před koncem utkání adekvátní možnost jak rozhodnout napínavou bitvu v přesilovce pět na tři. Havlíčkobrodští dokázali dvojnásobné oslabení ustát bez inkasované branky. Jak se blížila závěrečná siréna, tak tlak hostů sílil. Minutu před koncem si nepřišli na Nedvěda Panna ani Malý, a tak šlo utkání do prodloužení. Z nastaveného času neutekla ani minuta a domácí slavili zisk druhého bodu. Po krásné souhře se prosadil Michal Kliment.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

Havl. Brod - Příbram

Branky a nahrávky: 16. Mlynář (Nepokoj, Dvořák), 20. Holenda (T. Ludvík, Tecl), 33. Čejka (Mlynář), 61. Kliment (Bulín, Mlynář) – 10. Tlačil (Káník, Chlouba), 32. Rohlík (Panna, Zdeněk), 38. Sirotek (Jelínek). Rozhodčí: František Held – Marek Čelechovský, Josef Zapletal. Vyloučení: 6:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 348. Střely na branku: 32:46 (14:12, 9:17, 8:17 – 1:0). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3p.

Nedvěd (Chaloupek) – Kliment, Kutlvašr, Nepokoj, Dvořák, J. Ludvík, Najman – Čejka, Mlynář, Voříšek (C) – Tecl, T. Ludvík (A), Holenda – Bulín, Košťál, Kuchta (A) – Fiala, Vacík, Kalač

Příbram

Šorf (Jiroušek) – Straka, Hlaváček, Saňa, Malý, Vinš, Jelínek, Zdeněk – Chlouba, Rohlík (A), Sirotek, Tlačil, Kolouch, Seniov, Josefus (C), Pinkas, Káník, Panna (A), Furch