8. 10. 2011 | Ladislav Vácha

Rebelové se dál vezou na vítězné vlně, doma zdolali Litoměřice

Rebelové přivítali v domácím prostředí Litoměřice, proti nimž chtěli navázat na dvoubodový import z Kadaně. V úvodním dějství padaly branky jen po využitých přesilovkách, přičemž úspěšnější byli hosté, kteří vedli 2:1. Prostřední část se nesla v rámci havlíčkobordského dotahování těsného náskoku, který si Litoměřice pravidelně vytvářely. Závěrečná dvacetiminutovka nejdříve přinesla brodským barvám ve svém úvodu vyrovnání, po čemž domácí měli navrch a hnali se za vítězstvím. Defenzíva Severočechů povolila až v poslední pětiminutovce, kdy bojovníci z Kotliny získali vedení 5:4 a houževnatého soupeře následně ještě dorazili dvěma přesnými zásahy. Dvěma góly a stejným počtem asistencí se blýskl brodský útočník Vojtěch Němec. Foto: Libor Blažek (blazek@hbnet.cz)

1. třetina - Litoměřický obrat:

Oba tábory vstoupily do utkání počátečním oťukáváním, jež vyústilo v první větší šanci na sklonku 2. minuty, kdy zblízka pálil bez přípravy Jonáš jen do nastavených betonů gólmana Salfického. Rebelové získali na svou stranu územní převahu a vynutili si brzy faul. Na trestnou lavici putoval zkušený útočník Slížek, kterého domácí vyhnali po využité přesilovce z lavice hanby. Ve 4. minutě při kombinaci v útočném pásmu našel Vojtěch Němec v pravého kruhu JAROSLAVA KOMU, jenž tvrdou ranou doslova propálil brankáře Salfického - 1:0.

Postupem času začali hrozit také hosté, kteří několikrát vytvořili kolem gólmana Suchana nebezpečnou a nepřehlednou skrumáž, jíž brodská družina ustála z vypětím všech sil i za přispění paní Štěstěny. Havlíčkobrodští hokejisté měli stále více ze hry, jenže útočnou snahu svého týmu uťal nedovoleným zákrokem mladý forvard Stehlík. Hráči s kalichem na prsou tuto ideální příležitost s chutí využili a vyrovnali. Od modré čáry nahodil puk směrem na Suchanovu svatyni Václav Drábek, přičemž se kus černé gumy nečekaně odrazil od bruslí brodských zadáků přímo na hůl MARTINA BELAYE, který už u pravé tyčky dotáhl akci do zdárného konce - 1:1.

Hra se poté vyrovnala, ale s ubíhajícím časem přebírali iniciativu do svých rukou hosté. A ti brzy sklidili ovoce v podobě další hry v početní převaze, jíž také přetavili v gólovou radost. Ve 13. minutě se ocitli v přečíslení 3 na 2, při němž poslal Martin Belay přesný pas na volného JAROSLAVA LOSKOTA, jenž zblízka a střelou z první našel mezírku mezi betony přesunujícího se brankáře Suchana - 1:2. A se svěřenci trenérského tandemu Novák - Benák to mohlo vypadat ještě o poznání hůře, protože za katr zamířil i bek Protivný. Tentokrát ale bojovníci z Kotliny soupeřův přesilovkový kolotoč přečkali bez úhony a udrželi se v nejtěsnějším závěsu. Před první sirénou se ještě tlačili vehementně za vyrovnáním, ovšem bez úspěšného výsledku.

2. třetina - Přetlačovaná bez vítěze:

Do prostředního dějství naskočili pevnějším krokem Rebelové, kteří byli aktivnější a brzy se radovali z vyrovnání. Na začátku 23. minuty vyhrál vhazování v útočném pásmu Martin Zábranský a nahození LADISLAVA RYTNAUERA od modré čáry překvapivě skončilo za zády brankáře Salfického - 2:2. Záhy prostrčil Slížek puk na Horčičku, jehož ránu z dobré pozice vyrazil na poslední chvíli konec Suchanova betonu. Havlíčkovu Brodu se vzápětí nabídla přesilovka, při níž se snažili havlíčkobrodští střelci pálit ze všech možných míst útočného pásma. Obranný blok oslabených Litoměřic však hýřil pohybem a většinu projektilů častým blokováním do Salfického blízkosti vůbec nepustil. Ba co víc, Severočeši po Slížkovu návratu z hokejového vězení okamžitě udeřili.

V průběhu 26. minuty neuspěl v samostatném úniku proti Suchanovu betonu JAROSLAV HAŠEK, ale dojel si pro kotouč, vybruslil si před branku a střelou zápěstím se trefil přesně k tyčce - 2:3. Fanoušci v ochozech Kotliny dále sledovali vyrovnanou partii, jež se sice odvíjela ve znamení časté střelby, ale na výraznější šanci se čekalo až do 32. minuty. V situaci 2 na 1 vzal na sebe zodpovědnost se zakončením Voj. Němec, který nejdříve naznačil nápřahem střelu, a poté vypálil zápěstím těsně vedle horního růžku litoměřické klece. Nevyužité šance dlouho litovat nemusel, zanedlouho už se totiž celá Kotlina radovala ze třetího gólu Havlíčkova Brodu.

V útočném pásmu dostala dostatek prostoru dvojice JAN SEMORÁD - Vojtěch Němec, přičemž prvně jmenovaný se po narážečce se svým parťákem trefil bez přípravy přesně k tyči nad beton bezmocného gólmana Salfického - 3:3. Brodský soubor se mohl následně ujmout těsného vedení, jenže defenzívu oslabeného soupeře překonat nedokázal. A tato příležitost jej mrzela ještě o poznání více v závěru 2. třetiny, kdy hosté skórovali. Na sklonku 38. minuty střílel v přečíslení 2 na 1 JAKUB HLUSIČKA a zamířil do horního rohu Suchanovy svatyně - 3:4.

3. třetina - Famózní koncovka v havlíčkobrodském kabátě:

Havlíčkobrodská družina vyjela z kabiny na led opět s větší chutí a svou útočnou aktivitu korunovala vstřelenou brankou. Ve 44. minutě se nepodařilo hostům vyhodit kotouč z obranného pásma, což potrestal po pasu Jana Semoráda z bezprostřední blízkosti bekhendovou ranou pod Salfického vyrážečku VOJTĚCH NĚMEC - 4:4. Následně vykázal sudí na nepopulární místo za katrem Tvrzníka a domácím chybělo při obrovských šancích opravdu málo, aby procedili kotouč za záda brankáře Salfického. Rebelové stále tahali za delší konec pomyslného provazu a vytrvale bušili do pevné obrany Litoměřic, jež i s přispěním skvělých zákroků gólmana Salfického vzdorovala náporu soupeře.

Ledy povolily až v 55. minutě, kdy přetahovanou v Salfického blízkosti vyhráli domácí a JONÁŠ FIEDLER sám před brankovištěm splnil snadnou úlohu na jedničku - 5:4. Za pár sekund se dostala Novákova družina do ošemetné situace, když za zdržování hry vyfasoval dvouminutový trest útočník Semorád. Domácí čelili litoměřickému náporu úspěšně a dokonce docílili veledůležitého gólu, který vlil do jejich řad v dramatické koncovce klid. Marian Morava vyslal krásným obloučkem do úniku VOJTĚCHA NĚMCE, jenž se už mezi Salfického betony nemýlil - 6:4. Ale to ještě nebyly všechny karty, které Rebelové vyložili na stůl. Po krásném sólu kolem dvou protihráčů totiž skóroval podél Salfického betonů JAN SEMORÁD a pečetil havlíčkobrodský triumf - 7:4.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jonáš Fiedler 1 0 1 2 0
Aleš Jelínek 0 0 0 3 0
David Jonáš 0 0 0 2 0
Jaroslav Koma 1 0 1 1 0
Milan Kostourek 0 1 1 -1 0
Marian Morava 0 2 2 1 0
Pavel Musil 0 0 0 0 0
Vojtěch Němec 2 2 4 4 0
Radim Ostrčil 0 0 0 2 0
Jan Pavlík 0 0 0 0 0
Petr Polodna 0 0 0 1 0
Lukáš Poskočil 0 0 0 0 0
Tomáš Protivný 0 0 0 1 2
Ladislav Rytnauer 1 0 1 0 0
Jan Semorád 2 1 3 3 2
Ondřej Stehlík 0 0 0 0 2
Petr Šenkeřík 0 0 0 0 0
Petr Štěpánek 0 0 0 1 0
Ondřej Švaňhal 0 0 0 -2 0
Martin Zábranský 0 1 1 1 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jaroslav Suchan 60 0 4 28 0 0

Ohlasy k utkání

10. kolo, sobota 8.10.2011 od 17:00
Havl. Brod
7:4
(1:2, 2:2, 4:0)
Havl. Brod - Litoměřice
1. liga

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 4. Koma (Němec, Polodna), 23. Rytnauer (Zábranský), 35. Semorád (Němec), 44. Němec (Semorád), 56. Fiedler (Kostourek), 58. Němec (Morava), 59. Semorád (Morava) - 8. Belay (Drábek), 13. Hašek (Belay, Loskot), 26. Hašek (Loskot), 38. Hlusička (Kříž). Rozhodčí: Pavel Würtherle - Milan Svoboda, Kamil Zavřel. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1043. Střely na branku: -. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 7:4.

Sestavy

Havl. Brod

Suchan (Neruda) - Šenkeřík, Morava (C) - A. Jelínek, Koma - Pavlík(A), Protivný - Ostrčil, Poskočil - Polodna, Kostourek, Švaňhal - Voj. Němec (A), Semorád, Jonáš - Fiedler, Zábranský, Rytnauer - P. Musil, Štěpánek, Stehlík.

Litoměřice

Salfický (Sklíba) - Suchý, Holomek - Kříž (A), Kružík - Smetana, Drábek - Drahorád, Ketner - Gengel, Slížek (C), Horčička - Tvrzník (A), Kafan, Kloz - Hašek, Belay, Loskot - Novák, Hlusička, Tůma.

Tabulka

# Tým Z V VP PP P B
1 Havířov 40 33 2 4 1 107
2 Vyškov 40 24 4 3 9 83
3 Opava 39 18 5 3 13 67
4 Hodonín 40 15 8 2 15 63
5 Nový Jičín 40 17 3 2 18 59
6 Havlíčkův Brod 40 17 2 1 20 56
7 Kopřivnice 40 11 6 6 17 51
8 Šumperk 40 11 6 6 17 51
9 Žďár nad Sázavou 39 15 1 3 20 50
10 Technika 40 14 1 2 23 46
11 Velké Meziříčí 40 12 2 3 23 43
12 Valašské Meziříčí 40 9 3 8 20 41

Aktuality

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu