BK Havl. Brod - Profil hráče - Radek Novotný

Radek Novotný

Radek Novotný #
Narozen:12.4.1991
Výška:188 cm
Váha:91 kg
Post:obránce
Hůl:levá
 
 
 

Posledních 5 zápasů

Sezóna G A B +/− TMin
nenalezeny žádné aktuální statistiky

Podrobnosti

Statistiky


Sezóna  Klub                  Z G A B +/- TM
2010-11 HC Rebel Havlíčkův Brod (1.liga)    2 1 0 1 +1  2
     HC Rebel Havlíčkův Brod - jun. (ELJ)  57 4 12 16 -21 68
2011-12 HC Rebel Havlíčkův Brod (1.liga)    12 0 1 1  0 10
     Spartak Pelhřimov (2.liga - S)     21 1 6 7  0 16
     HC Rebel Havlíčkův Brod - jun. (LJ)   2 0 2 2  0  2
2012-13 HC Rebel Havlíčkův Brod (1.liga)    34 5 1 6 -6 47
     HC Rebel Havlíčkův Brod (1.liga,p-o)  4 0 0 0 -1  0

Celkem  HC Rebel               132 11 22 33 -27 145
Celkem  Nejvyšší soutěž ČR           0 0 0 0  0  0

Profil hráče

Mladý bek prožil ze svého vlastního pohledu velmi povedenou sezonu, ale přesto měl ke spokojenosti určitě hodně daleko. Po příchodu trenérského tandemu Tomáš Mariška – Richard Cachnín k trápící se juniorce povýšil do role kapitána mužstva, ovšem ta mu asi pořádně zhořkla, protože Rebelům se i přes urputnou snahu nepodařilo dohnat bodovou ztrátu gigantických rozměrů, jíž nabrali na své soupeře v boji o vytouženou záchranu především při vleklé a hodně nepříjemné sérii porážek, jichž museli skousnout nejstarší mládežníci Havlíčkova Brodu dokonce 16 v řadě, což je neuvěřitelné číslo, jež s psychikou sebeodolnějšího týmu pořádně zamává. Mladí bojovníci z Kotliny ovšem nesložili zbraně, když se sympaticky snažili poprat s nepřízní hokejového osudu a bojovali o udržení extraligové příslušnosti do posledního dechu. Ohromné manko se jim ale nakonec smazat nepovedlo a juniorům se nevyhnul pád do 1. ligy.

Urostlý zadák zdatně zastával úlohu kapitána a zhostil se role vůdce na výbornou, když se nebál vzít v těžkých okamžicích zodpovědnost na sebe a k vysněné záchraně mezi tuzemskou juniorskou smetánkou přispíval také štědrou produktivitou, za níž by se nemusel stydět leckterý forvard. S žádnými osobními zásluhami a přehnanou chválou na něj ale radši ani nechoďte, protože stále pevně stojí nohama na zemi a ke všemu přistupuje s velkou pokorou. V případě potřeby také ukázal, že mu nedělá problémy přitvrdit muziku. Služeb urostlého obránce využil mimo jiné i trenér A-mužstva Rebelů Petr Novák, který při problémech s poskládáním obranných šiků ukázal prstem právě na skromného juniora s číslem 91 na zádech.

A toho hned v prvním soutěžním duelu čekal křest ohněm, protože měl vyztužit havlíčkobrodskou defenzívu před vyprodanou Kotlinou v rámci prestižního derby Vysočiny s jihlavskou Duklou. Větší a zajímavější výzvu bychom pro mladého nováčka na prvoligové scéně z pohledu Havlíčkova Brodu opravdu nenašli. Tehdejšímu kapitánovi juniorky se ale z bouřlivé a vypjaté atmosféry, jež tradičně provází tyto regionální bitvy, nerozklepala kolena a za odměnu si vysloužil pohádkovou premiéru, o níž se spoustě jeho vrstevníků určitě zdá v těch nejrůžovějších snech. Ale začněme hezky popořádku. Jihlavané naskočili na ledové kolbiště Kotliny jako uragán a po třinácti minutách hry se naprosto zaslouženě radovali ze zisku dvoubrankového vedení, které jim slibovalo skvělou výchozí pozici pro další průběh krajského souboje. Malátní Rebelové se z tohoto úderu horko těžko zvedali zpět na nohy, ovšem snad z prvního nebezpečnějšího zakončení se dočkali gólového efektu.

A snížení havlíčkobrodských barev měl na svědomí právě devatenáctiletý benjamínek, který hned při svém úvodním pobytu na kluzišti nahodil puk od modré čáry na jihlavskou bránu a prostřelil zaskočeného gólmana Bendu. Talentovaný zadák se pochopitelně stal hrdinou domácího souboru a mohl si naplno vychutnat svou chvilku slávy. Tato přesná trefa se nakonec stala jedním ze zlomových okamžiků celého derby Vysočiny, protože bojovníci z Kotliny zůstali v těsném závěsu za svým odvěkým rivalem a po velkolepém obratu dokázali dotáhnout překrásném střetnutí do vítězného konce. Jméno překvapivého střelce z kádru extraligové juniorky se samozřejmě stalo jedním z hlavních témat fanouškovských diskuzí a toho večera se v řadách brodských příznivců často skloňovalo. Šikovný obránce s ideální hokejovou postavou tak získal nejen spoustu cenných zkušeností, které se mu budou do budoucna určitě hodit, ale také nezapomenutelný zážitek, který si s sebou ponese hráčskou kariérou a celým životem.

Mohlo by se zdát, že nadějný junior dostane po svém podařeném a důležitém kousku v kádru A-týmu další prostor předvést naplno svůj potenciál, jenže překvapivě se objevil v dresu mužů až při posledním klání Rebelů v základní části na půdě silného Chomutova, kam vyrazil havlíčkobrodský tábor s hodně omlazenou sestavou a důvěru dostali i další hráči z juniorské líhně. Sympatický a usměvavý chlapík se také na severu Čech nachomýtl ke klíčovému okamžiku celého duelu, ovšem tentokrát nešťastnému. V prodloužení totiž putoval za hokejový katr po sporném faulu na chomutovského útočníka Radka Dudu, z čehož Severočeši profitovali a bojovné družině Rebelů, jež v těžké zkoušce obstála na výbornou a překvapila ziskem cenného bodu, zasadili smrtící úder, který rozhodl o vítězství domácích. Svými výkony si řekl o místo v sestavě havlíčkobrodského A-týmu a během letní přestávky podepsal s Rebely smlouvu. Novota, jak mu v kabině přezdívají, začal v Pelřimově, ale brzy byl převelen do Havlíčkova Brodu a zde všem ukázal, že bude patřit ke stálým oporám. To také naplnil a v sezoně 2012-13 příznivce Rebelů potěšil pěti trefami.

Dotazník

Oblíbená značka hole: NikeBauer
Nejoblíbenější spoluhráč: Jiří Musil (směje se)
Nejsilnější hokejový moment: Určitě zápas proti Dukle Jihlava. Když se mi podařilo rozvlnit síťku (směje se). V tu chvíli byla celá Kotlina na nohou a diváci skandovali moje jméno. Byl to nezapomenutelný moment.
Nejdůležitější zákrok či gól: Gól v derby mezi Havlíčkovým Brodem a Duklou Jihlava na 1:2.
Cíl, kam by se chtěl dostat: Chtěl bych se dostat co nejvýše a hokejem se jednou živit. Můj sen je si zahrát v jedné obraně s Radkem Martínkem, ať je to v jakékoliv lize. Největší zážitek: Zápas proti Chomutovu. Když proti nám nastoupil Milan Kraft, David Hruška a Radek Duda. Všechno to jsou velká hokejová jména.
Nejoblíbenější klub: Kometa Brno.
Vzor: Radek Martínek.
Nejoblíbenější film: Trestná lavice.
Oblíbená barva: Červená.
Nejoblíbenější herec/čka: Adam Sander.
Jídlo a pití: Tatarský biftek, Cappy Ice Fruit.
Zpěvák a kapela: Michael Jackson, El’brkas.
Nejoblíbenější sport (po hokeji): Závody F1.
Nejoblíbenější soupeř: Pardubice.
Zájmy kromě hokeje: Rybaření, PC, veškeré sporty.

 

Související články

 
A-tým
Fotogalerie
Další hráči na soupisce
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 19:00 | Jun.
BK Havlíčkův Brod
HK Kralupy nad Vltavou