30. 9. 2013 | Luboš Vácha

Rebelové nedokázali vyzrát na Medvědy

Hokejisté Havlíčkova Brodu hostili k 7. kolu první ligy berounské Medvědy. Zezačátku byli na koni spíše domácí, kteří dobře bojovali, což jim v 8. minutě zápasu přineslo otevření skóre. Pak se však začalo dařit Medvědům, kteří se během prostředního dějství ujali vedení 2:1. To se jim podařilo navýšit ještě při závěrečné hře v power play. Rebelové tak odešli z ledu s druhou porážkou v řadě. Tříbodový zisk naopak putuje do Berouna.

Úvod utkání patřil Medvědům, ale prosadit se mohli paradoxně domácí, jenže Pavel Musil neproměnil trestné střílení. Následně mohl před prázdnou bránou dorážet Vladislav Kubeš, ale mířil nepřesně a střelu Šenkeříka od modré ukryl Dolejš v náručí.
Havlíčkův Brod se ujal v 8. minutě utkání vedení. Po nahrávce Jana Milfaita se do puku na pravém kruhu opřel Ondřej Stehlík, který z dobré palebné pozice rozjásal domácí publikum.
Brankář Lukáš Cikánek se v průběhu prvního dějství pořádně zapotil. Jeho bystrost vyzkoušel od modré lajny Bohumil Jank, ale nakonec těsně minul. Posléze vyslal razantní dělovku Lukáš Havel, ten ovšem ani nadvakrát nedokázal připraveného Cikánka překonat. Rebelové si s obranou hostí najednou nevěděli rady.

Během prostřední části se ke slovu začali dostávat hosté. Divákům v Kotlině řádně zatrnulo po střele Zbyňka Hrdela, který těsně minul Dolejšovu odkrytou klec. Na druhé straně ledové plochy následně udeřil Jan Milfait. Ten si vyjel zpoza branky na levý kruh, odkud nahazoval na branku. Ondřej Stehlík nedokázal Milfaitův úmysl prodloužit mezi tyče.
Medvědi se v 28. minutě dočkali vyrovnávací branky. Vladislav Kubeš to zkusil z mírného úhlu k Dolejšově vzdálené tyči. Jeho přesně mířená rána tudy nakonec opravdu prošla až za brankářova záda.
Následně své spoluhráče efektivně držel berounský gólman Cikánek. Nejprve zasahoval svou hrudí proti dělovce Romana Maliníka. Krátce na to dorážel po Polodnově střele z mezikruží Lukáš Havel. Ovšem ani on si na Cikánkův mrštný beton nepřišel.
Hostující družina se v úvodu 40. minuty poprvé ujala vedení. Nápor Medvědů zakončoval přesnou dorážkou Zdeněk Kubica, jenž z bezprostřední blízkosti pokořil snažícího se Dolejše.

Poslední dvacetiminutovka byla pro Rebely ve znamení snahy o srovnání. Beroun však svůj nejtěsnější možný náskok zodpovědně držel. Nebezpečnou akci měl na hokejce domácí bek Tomáš Semrád, jehož razantní golf ještě zkoušelo dorážet několik havlíčkobrodských hokejek, ale bez úspěchu. Předváděnou hru v dalších minutách provázela u obou táboru značná nepřesnost. Jiskru naděje se pokusil vykřesat domácí útočník Petr Polodna, jenž ale ze dvou pokusů o procpání puku za záda Cikánka ani jednou neuspěl. Hned na to si Rebelové vzali time-out a rozhodli se pro hru v šesti. Absence Daniela Dolejše v brance nakonec domácí tým mrzela. Zbyněk Hrdel sebral ve středním pásmu černou pryž a uháněl s ní až do útočného pásma. Dojíždějící Marek Drtina pak v zoufalé snaze o zachránění situace uklouzl a Kubica měl snadnou pozici a stanovil konečné skóre zápasu.

Havl. Brod - Beroun

Branky a nahrávky: 8. Stehlík (Milfait) – 28. Kubeš (Jonáš, Chalupa), 40. Kubica (Marek), 59. Kubica. Rozhodčí: Stanislav Mertl – Václav Guth, David Rittich. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 732. Střely na branku: 37:25. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Dolejš (Opršal) – Kolafa, Jank, Drtina, Vágner, Semrád, Korím, Zítka – Havel, Polodna "A", Musil – Rytnauer "C", Endál, Berger – Dvořáček, Semorád, Maliník – Chlubna, Stehlík, Milfait